Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 838 of 903 FirstFirst ... 338 738 788 828 836 837 838 839 840 848 888 ... LastLast
Results 16,741 to 16,760 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #16741 SP
    Member Hider141's Avatar
    Daca nu s-a schimbat ceva in ultimele saptamani, nu poti trece un cont de pe o zona/tara pe alta.
    Va trebui sa-ti faci alt cont pe Romania, dar nu pierzi abonamentul PS Plus. El ramane activ (cate luni mai e valabil) pe contul de UK, si poti folosi ambele conturi concomitent pe consola.
    P.S.: daca nu gresesc, poti seta in ambele conturi consola drept primara, si atunci orice joc cumparat pe un cont sau primit la PS Plus va fi accesibil si de pe celalalt cont setat pe consola.

  2. #16742 SP
    Junior Member cristianiulian's Avatar
    Salut. Incerc si eu sa imi fac precomanda la Fifa 2018. Vreau sa il cumpar de pe PS STORE si nu ma lasa, imi spune ca : The Credit Card Information is not valid.
    Am sunat la ING si mi-au deblocat limitele pentru play station(ca stiu ca le au blocate), insa tot nu merge sa cumpar. Cei de la ing au spus ca nu este de la ei si ca e posibil sa fie de la cei de la Play Station. Contul e facut pe Romania si vreau sa cumpar evident cu card de Romania, insa nu ma lasa.

    Aveti idee ? De pe ce site pot sa cumpar CARD PSN de 100, 200 RON, dar un site sa imi dea codul pe email, nu ca la altex sau emag unde trebuie sa ma duc eu sa le iau sau sa imi vina acasa. Sa primesc codul pe email. Va multumesc anticipat.

  3. #16743 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Salut. Si eu am card ing pe cont de Romania. Prima data am sunat la ei. Mi-au deblocat.... Trebuie sa mai verifici sa nu cumva sa ai limita /zi .

    Poti incerca din wallet sa adaugi fonduri.. eu numai asa fac....

    Eu am ing visa electron.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

    ---------- Post added 23-09-2017 at 18:15 ----------

    Psn verifica cardul sa fie de Romania si adresa..cod postal..etc..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  4. #16744 SP
    Junior Member cristianiulian's Avatar
    Am sunat la ei si au marit limitele pe zi, au pus si 100 de tranzactii pe zi, am stat cu operatorul la telefon si ii spuneam si lui ca nu merge.
    Am incercat sa bag si fonduri si tot nu ma lasa. Imi da aceeasi eroare la card.

    Am verificat si si contul de psn este aceeasi adresa si codul postal la fel ca aceleasi cand bag cardul.

  5. #16745 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Ciudat..n am intampinat problema asta..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  6. #16746 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca ai încercat de pe consola încearcă de PC sau de pe telefon. Uneori mai merge. Posibil daca te-a refuzat de prea multe ori la plata sa-ti fi blocat Sony plățile pentru 24 sau 48 de ore (asta e din ce am mai citit si eu pe aici pe forum)

  7. #16747 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Incearca si de pe consola, daca ai incercat doar de pe site si vice versa. Eventual si de pe telefon in ultima instanta.
    Nici mie nu mi-a mers initial dupa ce mi-au deblocat astia de la ING, incercand de pe site.
    A doua zi am bagat pe consola si a mers.

  8. #16748 SP
    Junior Member cristianiulian's Avatar
    Am incerca si de pe PC si din consola. Aceeasi eroare.

  9. #16749 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Cu cardul ala ai mai facut tranzactii online? Mie de exemplu cand fac orice tranzactie pe net ,inclusiv psn treb sa bag cod primit pe telefon..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  10. #16750 SP
    Junior Member cristianiulian's Avatar
    Anul trecut am luat fifa 17 pe contul meu de Romania si foloseam user-ul eu si un amic. Anul acesta, vreau sa iau fifa 18, insa acelasi cont sa il folosesc eu si alt amic.
    Cum trebuie procedat ? Primul amic sa intre pe consola lui sa stearga contu ? Iar apoi eu sa ii dau contul celuilalt prieten al meu ?

    Se poate asa, stiti ?

    ---------- Post added 23-09-2017 at 19:17 ----------

    Da, primesc si codul pe telefon, am bagat codul si duap ce bag codul imi spune de eroare de la card.

  11. #16751 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Aaaaa. Asa am primit si eu odata..la un cumpararea unui joc.... ai parola la achizitii pe psn.? Daca da..Scoate parola..si imcearca iar

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  12. #16752 SP
    Junior Member cristianiulian's Avatar
    Nu cred ca am parola, nu stiu. Si daca am, de unde o scot ?

  13. #16753 SP
    Member gabridinu's Avatar
    La account -wallet -require Password at checkout...pune no

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

    ---------- Post added 23-09-2017 at 19:27 ----------

    Dupa ce faci tranzactia sa pui inapoi yes.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  14. #16754 SP
    Junior Member cristianiulian's Avatar
    Anul trecut am luat fifa 17 pe contul meu de Romania si foloseam user-ul eu si un amic. Anul acesta, vreau sa iau fifa 18, insa acelasi cont sa il folosesc eu si alt amic.
    Cum trebuie procedat ? Primul amic sa intre pe consola lui sa stearga contu ? Iar apoi eu sa ii dau contul celuilalt prieten al meu ?

    Se poate asa, stiti ?

  15. #16755 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  16. #16756 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Salut. Vreau sa setez Nat Type Open, stie cineva un tutorial bun ?

  17. #16757 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Uite aici ceva:
    PS4: How to change NAT type | Alphr

    Dar eu am PS4 in DMZ si porturile deschise si am NAT Type 2.
    NAT Type 1 (Open) este doar cand pui cablul de internet direct in PS4(fara sa mai treaca prin ruter).


    http://manuals.playstation.net/docum...s/nw_test.html
    Type 1: The system is connected directly to the Internet.
    Type 2: The system is connected to the Internet with a router.
    Type 3: The system is connected to the Internet with a router.
    With Type 3, communication with other PS4™ systems might be impossible, or your PS4™ system's network features might be limited.

  18. #16758 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  19. #16759 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Salutare! Imi puteti recomanda un monitor Full HD pentru PS4? Pretul sa fie sub 1000 lei. Daca aveti mai multe recomandari e perfect

    ---------- Post added 10-10-2017 at 22:31 ----------

    Revin cu o alta intrebare. Tocmai mi-a sosit TV-ul de la garantie (Smart TV LG Full HD 80 cm). Am jucat putin pe PS3 si am observat ca imaginea din joc este putin mai mare decat display-ul de la tv si nu incape toata. Ma refer doar la imaginea din joc, pentru ca imaginea din meniul consolei se incadreaza perfect pe ecran. Mai tarziu m-am jucat pe PS4 si am dat de aceeasi problema. In meniu, imaginea de vede normal, dar in joc imaginea se mareste si nu incape complet pe ecran.
    De unde este problemasi cum poate fi rezolvata? Ma gandeam ca o fi de la ultimul update de la PS4, dar vad ca problema asta e si pe PS3.
    Multumesc anticipat!

  20. #16760 SP
    Member sahara's Avatar
    Te ajuta? http://manuals.playstation.net/docum...asettings.html


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts