Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 864 of 903 FirstFirst ... 364 764 814 854 862 863 864 865 866 874 ... LastLast
Results 17,261 to 17,280 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17261 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mersi domnule! Stiu ca tu esti "avizat" dar am avut impresia ca am postat pe "thread-ul MediaGalaxy", m-am inselat.
    Lasand sarcasmul meu la o parte, rog totusi un moderator sa mute post-ul, poate primim raspuns. Probabil mai sunt si altii interesati daca revine.

    Nu e gaura in cer, nu ma uit la ea cand ma joc, dar doream sa schimb PS4 Pro-ul actual cu una mai silentioasa, CUH "nou" (atat de silentioasa cat o fi). Versiunea God of War nu m-a dat pe spate, Spider-Man nu e de mine. In ritmul asta, astept PS5

  2. #17262 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mie îmi place mai mult versiunea Spiderman

  3. #17263 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu au fost 5-10. Au fost peste 100 de bucăți cu siguranță
    Și eu tot undeva cam la peste 100 mă gândeam.
    Orientativ, dacă acum sunt 195 de țări în lume și PlayStation a distribuit ediția asta de colecție în jumătate din ele (hai să zicem 100), fiecare țară ar avea cam 500 de bucăți, more or less. @mediagalaxy ar putea spune câte au avut pe stoc.

  4. #17264 SP
    Member mirciulik.6's Avatar
    Salut, imi pare rau ca nu ai apucat sa o comanzi, mai rau imi pare ca au reusit altii inaintea ta care o sa o puna la vanzare pe oleics cu 3500+ lei si probabil ca au luat mai mult de 2 buc.
    Eu am luat pentru colectie (desi sunt la inceput in partea de console limited edition), chiar mi-a placut foarte mult designul ei.

  5. #17265 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu aveai cum sa iei doua bucăți pe aceeași adresă/cont.

  6. #17266 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Aici greșești

  7. #17267 SP
    Member kinezu's Avatar
    A primit cineva consola sau ajung luni? Am primit mail de la ei ca e la “curier” dar sper sa nu fie la Nemo ci la curierul intern.

  8. #17268 SP
    Member mirciulik.6's Avatar
    Eu nu am primit decat confirmarea comenzii, mi-a dat eroare site-ul cu plata online si am refacut plata doar ca azi-noapte, so....eu ma astept sa ajunga pe marti-miercuri.

  9. #17269 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytzu16 View Post
    Aici greșești
    Dezvoltă te rog.

  10. #17270 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Proaspete

    Trimis de pe al meu EML-L09 folosind Tapatalk

  11. #17271 SP
    Member mirciulik.6's Avatar
    Este si cineva care promite ca o va vinde unui colectionar la pretul de achizitie

  12. #17272 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Va salut. De curand am achizitionat un tv 4k de la Samsung, 125 diagonala, model MU6172. Daca imi conectez consola la el, si ramane pe modul standard, am un mic input lag, uneori insesizabil, dar uneori poate fi deranjant, in functie de joc. Am pus TV-ul pe modul joc si am scapat de acel input lag, dar in unele jocuri, calitatea grafica se cunoaste ca a scazut putin. Voiam sa va intreb daca stiti ceva setari extra pentru a scapa de acest input lag pe modul standard (acolo unde calitatea e mai buna) sau daca m-ar ajuta un cablu HDMI high speed, care suporta si rezolutia 4k. Mentionez ca folosesc cablu care a venit cu consola si am varianta slim. Multumesc anticipat

  13. #17273 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Vezi sa ai cablul HDMI pus in portul HDMI 1, apoi dezactiveaza HDR din setarile TV-ului.
    Du-te si in setarile consolei iar la culori pune-o pe FULL RGB mode. Ar trebuie sa se vada bine si fara input lag.
    Daca "persista", revin-o aici te rog. Dar ma cam indoiesc

    PS: la aceste televizoare cu panel de buget sa zic, HDR acela este ceva modest, mai degraba sa fie acolo. Altfel este un TV foarte ok, te poti juca linistit pe el.

    PSS: o sa trebuiasca sa te chinui putin pe setarile generale, backlight, contrast, sharpness, etc, pana gasesti cea mai buna si comoda imagine, fara sa-ti "arzi" retina. Ca idee, pune-l pe warm 1 sau 2, banuiesc ca te vei juca seara destul de mult.. si umbla apoi in setarile generale.

  14. #17274 SP
    Member alexxx02's Avatar
    HDR-ul cred ca e oprit. O sa incerc in seara asta ceea ce mi-ai spus, si o sa revin aici cu un comentariu daca mai apare input lag pe modul standard. Multumesc pentru raspuns

    ---------- Post added 03-09-2018 at 18:55 ----------

    Un alt cablu hdmi high speed cu compatibilitate 4k, m-ar ajuta la ceva? Sa stiu daca merita sa achizitionez unul.

  15. #17275 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cu placere, dar tot pe game mode il lasi, nu pe standard.
    Cat despre calibrare/setari, succes.. eu am pierdut ore intregi facand asta. Dar aia e, nu o vei face mereu.


    LE: nu te ajuta alt cablu, nu este nimic in neregula cu el. PS4 Slim are output doar full HD/1080p oricum. TV-ul tau va "vedea" 1080p oricum, chiar daca suporta 4K. Acel upscale de pe modul standard pe care il face TV-ul la 4K, produce un lag imens si distorsioneaza imaginea. Arata frumusel, dar doar daca "stai pe loc". Daca vrei 4K (nativ sau nu, dar deja e alta discutie), iti trebuie PS4 Pro, nu Slim.

    Asa ca, reiterez, sa-ti scurtez din acele ore: TV game mode > Consola Full RGB mode > TV picture - advanced settings pentru contrast dinamic si black tone (dupa preferinte) si vezi ce mai e pe-acolo (daca ai lag, il scoti, daca nu le-a scos Game Mode), scoti HDR, aici parca este, lasi gamma si tot ce este legat de culori in pace > TV picture - picture options pentru colour tone (Warm 1 sau 2) > TV picture pentru setari gen backlight lasa-l undeva pe 12-15 si poti mari contrastul, scazi brightness, sharpness scazi cat sa nu se mai vada colturos, si vezi ce mai e si pe-acolo, dupa "gust". Trial and error.
    Ce iti spun acum este din memorie, ce am facut eu pe un Samsung asemanator la un moment dat (meniul TV-ului poate diferi un pic).

  16. #17276 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Full RGB nu conteaza, poate chiar sa afecteze si sa ai crushed black daca nu e full si din tv. La RGB e bligatoriu sa fie aceeasi setare (ori full ori limited), atat in consola cat si in tv.

    https://www.howtogeek.com/295569/sho...ation-or-xbox/

    Modul Game este special pentru a micsora input lag-ul, nu vei putea avea in alte moduri un input lag la fel cu cel din Game Mode.

  17. #17277 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Am incercat sa adaug un card pe psn RO si nu il accepta cand vreau sa platesc, trebuiesc datele exacte ale adresei ?! sau ce se intampla de nu merge sau e blocat cardul spre plati psn ?! desi pe paypal functioneaza normal ( Mastercard )

  18. #17278 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De la ce banca ai cardul? Eu cumpăr cu un card de la Reiffeisen, fara probleme

  19. #17279 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @AngelOfPain, mersi de link. Nu stiu sa spun exact acum (nu am cum verifica) dar din cate stiu, TV-ul Samsung cel putin, este setat "default" pe Full RGB? sau poate am ramas eu cu el asa de cand l-am folosit pe post de monitor si nu am mai dat importanta la acel moment.

    @poiuyt
    Vezi ca unele site-uri nu accepta tranzactii facute cu un card de pe alta regiune. Paypal mascheaza cum spui tu, pentru ca practic PayPal plateste, tu alimentezi contul cu acel card, dar pentru plati directe, e alta mancare de peste.
    Sincer am intampinat aceasta problema doar la servicii gen Amazon Prime (serviciu care nu este disponibil "pe Romania"). Voiam doar sa-l activez pentru niste discount-uri. Nu stiu cat ajuta, dar poate asta este problema.

    LE: sunt chior, acum am observat ca vorbeai de PSN RO, nu ce baliverne indrug eu aici. Este o problema stiuta din ce am inteles cu cardurile ING.. si inca o banca parca. Trebuie sa suni la ei in prealabil daca imi aduc bine aminte. Altfel la prima achizitie nu merge.. din prima

  20. #17280 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Este un mastercard la GarantiBank , in fine o sa incerc cu altul.

    ---------- Post added 04-09-2018 at 15:27 ----------

    am bagat 3 carduri ,nu merge cu niciunul , playstation-ul vietii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 864 of 903 FirstFirst ... 364 764 814 854 862 863 864 865 866 874 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts