Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 869 of 903 FirstFirst ... 369 769 819 859 867 868 869 870 871 879 ... LastLast
Results 17,361 to 17,380 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17361 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Vezi aici:
    https://help.ea.com/en-ca/help/fifa/...s-for-fifa-18/


    sau aici:
    https://connection.support.playstation.com/#/product
    If the basic connection troubleshooting steps haven’t solved the issue, you may need to open (forward) the PSN ports on your router.

    Ports act as endpoints between two connections, and opening the specific PSN ports can help direct the flow of internet traffic between your PS4 and PlayStation Network.

    IMPORTANT: If you’re not sure what this means, or you don’t know how to open ports on your router, we strongly recommend speaking to your ISP or router manufacturer before changing any settings on your router.

    Try opening the following ports on your router, then let us know if it solved the problem.

    TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480
    UDP: 3478, 3479

  2. #17362 SP
    Member bdevil's Avatar
    Deasemenea, ai o optiune in router, se numeste DMZ. Pune ip-ul PS-ului in DMZ, si nu mai e nevoie sa faci port forward sau alte nebunii. Practic iti scoate acel ip in afara tuturor restrictiilor de setari si firewall cu acel DMZ.

  3. #17363 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Salutare baieti ! De curand am vazut o discutie pe forum in care cineva se plangea cineva de consola lui ,ps4 pro , cum ca ar face un zgomot exagerat cand ruleaza ceva.Si ce am zis... hai sa vad cum se descurca a mea . Ei bine , scoate un sunet de genul :
    [ https://www.youtube-nocookie.com/emb...EaNeBcRc?rel=0 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
    [ https://www.youtube-nocookie.com/emb...hq5Bt3OA?rel=0 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
    https://www.youtube....jR8_7QMac(delta fan)

    Am pus mai multe filmari pentru o mai buna imagine de ansamblu. Modelul este : CUH-7116B. Sunetul este prezent doar in jocuri (Last of us, Horizon Zero Down) pe televizor 4k. In camera nu-s mai mult de 20/21 grade, si este pe birou , gurile de intrare sunt libere si atat si cea de aerisire din spate(nu este obturata de perete sau ceva )

    Aaa si inca ceva : am incercat plata cu paypal pe contul de US si nu merge ....am zis ca revin dupa ce incerc

  4. #17364 SP
    Member morphine's Avatar
    Cred că am aceeași versiune, cumpărată cu GOW la reducere când a fost la Altex promoția aceea buna. Eu nu am întâmpinat nicio problema, îl aud când e un joc mai complex și asta doar daca stau concentrat să-l aud. Daca am și boxele puse e ca și inexistent. I-am făcut acum o probă în liniște deplină și se aude într-adevăr dar sub nicio forma ca în clipurile postate de tine. Îl folosesc cu un stand vertical și sta sub birou. Nu-l mai poți returna ? După cum se aude in clip e horror.

  5. #17365 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Clipurile postate sunt de prezentare sa zic asa. Tipul sunetului este similar .Oricum si eu tot pe fondul linistii totale il aud doar ,in jocuri solicitante, in Horizon si in Witcher 3( am si jocul pe disc si probabil si de la disc ) . Ba da , pot .. de asta am si postat; mai am o saptamana , pana acum n-am avut grija asta dar stii vorba aia : omul cand n-are treaba .. isi face.
    Mai jos am facut o inregistrare : Horizon zero down, rulat undeva la 20minute ,fara sa joc efectiv si de la sec 8-10 intru in Map, care il solicita mult mai mult. Ca idee, am apasat de vreo 2,3 ori pe butoane si joystick ca termen de comparatie sa zic asa. Distanta dintre telefon -consola : 5,10 cm
    https://streamable.com/5b6li

  6. #17366 SP
    Member morphine's Avatar
    Nu mi se pare atât de tare. Cred că e normal ce auzi tu acolo.

  7. #17367 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Am înțeles . Poate sunt eu prea sensibil uneori . Mersi de ajutor !

  8. #17368 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    De ce imi descarca doar cu 1-2 MB/s? E vreo smecherie pe undeva? Am consola de aia veche, primul model si e conectata prin cablu.
    Fix: Am dat pause si resume.
    LE: Nah, a mers 10 minute si acuma nu mai functioneaza cu pause and resume. Well....

  9. #17369 SP
    Member Otman's Avatar
    Game Developers Say They're Preparing For PSN Name Changes

    https://kotaku.com/game-developers-s...ang-1829521254

  10. #17370 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Niciodată nu m-a interesat chestia asta și nici nu am înțeles isteria anumitor persoane...

  11. #17371 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu stiu unde sa postez mai bine, aici, sau pe thread-ul Destiny 2. Mi-am luat de curand consola PS4 Pro "vanilla" cu un CUH-2116b, varianta editie limitata God of War.

    Intrebarea este, atat pentru cei care detin aceasta consola, cat si pe cei cu 2116b, la voi face un zgomot mai ciudatel hard-ul?
    Se aude ca un carait, dar mai degraba un.. "fr fr fr" ritmic.. am observat testand "noul" Destiny 2, jocul ruland de pe hard.
    In schimb, ruland de pe disc (God of War, performance mode, nu prea face). Incercand alt joc, tot de pe hard (Second Son) se aude, dar parca mai putin (nu sunt convins oricum ca face la fel pentru orice joc rulat de pe hard, am testat doar aceste jocuri).
    Initial am presupus ca sunt ventilatoarele, dar nu cred. Sunt excelente, comparabil cu versiunea anterioara. Sau poate asta e problema, cea de dinainte urla asa de tare, incat nu mai auzeam nimic.

    Totodata, am observat un FPS drop intr-un strike, si ceva "cursor lag" in character screen, "agata" uneori parca.
    Incerc sa-mi dau seama daca este o problema cu hard-ul consolei (sau altceva), sau se intampla de la noul patch/Forsaken? Mentionez ca am jucat destul de mult Destiny 2 pe consola anterioara, si nu am experimentat asa ceva.

    PS: scuzati-mi testarea si exprimarea.. empirica

  12. #17372 SP
    Member Otman's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Niciodată nu m-a interesat chestia asta și nici nu am înțeles isteria anumitor persoane...
    Acuma....ma gandesc ca aia care si-au pus un nume "interesant" acu 20 de ani, ar vrea optiunea sa-l schimbe

  13. #17373 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Și eu aveam dubii legat de zgomotul produs și m-am liniștit. Dacă problema este prezentă doar in destiny și în alte jocuri de dimensiuni și cerințe asemănătoare lui Destiny nu ai porblema asta ( atâta timp cât jocul este rulat de la HDD ) nu cred că ai dece sa îți faci griji. Eu in destiny 2 simplu nu am auzit nimic de genul și am tot pro ( alta versiune)

  14. #17374 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    E un typo in postarea mea.. corectat mai jos.

    *Mi-am schimbat de curand consola PS4 Pro "vanilla" cu un CUH-2116b, varianta editie limitata God of War.

  15. #17375 SP
    Member Otman's Avatar

  16. #17376 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mersi, aparent este de la Destiny. Oricum o sa mai testez un pic saptamana viitoare, cand am timp sa instalez si alte jocuri.

  17. #17377 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by vraci09 View Post
    Clipurile postate sunt de prezentare sa zic asa. Tipul sunetului este similar .Oricum si eu tot pe fondul linistii totale il aud doar ,in jocuri solicitante, in Horizon si in Witcher 3( am si jocul pe disc si probabil si de la disc ) . Ba da , pot .. de asta am si postat; mai am o saptamana , pana acum n-am avut grija asta dar stii vorba aia : omul cand n-are treaba .. isi face.
    Mai jos am facut o inregistrare : Horizon zero down, rulat undeva la 20minute ,fara sa joc efectiv si de la sec 8-10 intru in Map, care il solicita mult mai mult. Ca idee, am apasat de vreo 2,3 ori pe butoane si joystick ca termen de comparatie sa zic asa. Distanta dintre telefon -consola : 5,10 cm
    https://streamable.com/5b6li

    Tu nu stii ce supersonic am avut eu in persoana unui PS4 Pro CUH-7016B. Zgomotul postat de tine e slabut rau, asa ca stai linistit.
    Am vandut recent acel PS4 Pro si mi-am cumparat un PS4 slim. Acum am liniste deplina, pot spune ca sunt multumit. Nu ma pot juca in 4k, dar e ok si in 1080p. Astept urmatoarea revizie PS4 Pro, cel mai probabil un CUH-7216A, la iarna.


    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Intrebarea este, atat pentru cei care detin aceasta consola, cat si pe cei cu 2116b, la voi face un zgomot mai ciudatel hard-ul?
    Se aude ca un carait, dar mai degraba un.. "fr fr fr" ritmic.. am observat testand "noul" Destiny 2, jocul ruland de pe hard.
    In schimb, ruland de pe disc (God of War, performance mode, nu prea face). Incercand alt joc, tot de pe hard (Second Son) se aude, dar parca mai putin.
    Initial am presupus ca sunt ventilatoarele, dar nu cred. Sunt excelente, comparabil cu versiunea anterioara. Sau poate asta e problema, cea de dinainte urla asa de tare, incat nu mai auzeam nimic.

    PS: scuzati-mi testarea si exprimarea.. empirica

    Da, omule, uneori caraie si la mine hard-diskul, acum il auzi fiindca PS4 slim e o consola foarte silentioasa, te asigur ca si la PS4 Pro mai caraie uneori hard-diskul, dar sunetul emis de consola acopera acel carait.

  18. #17378 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  19. #17379 SP
    Junior Member baad newz's Avatar
    Are cineva binevointa de a face share de conturi? Am mare nevoie de black ops 4. Ofer, Gta5, Black Ops 3,Infinity Warfare, Fifa 18. Private msg me. Scuze dacă trebuia posta în alt thread.

  20. #17380 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Am si eu o problema.Am cumparat de pe olx un cod fifa 19 de la un tip ok.Tranzactia a fost in regula .Mi-a dat codul(care din spusele lui a fost castigat la un concurs pe net stiind de la organizator ca este pentru ps4 ) si cand il bag in consola imi apare eroarea asta.Intrebarea mea este: poate sa fie un cod de pc sau o alta zona?In urma neintelegerii imi va da banii inapoi.Multumesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 869 of 903 FirstFirst ... 369 769 819 859 867 868 869 870 871 879 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts