Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 876 of 903 FirstFirst ... 376 776 826 866 874 875 876 877 878 886 ... LastLast
Results 17,501 to 17,520 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17501 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dovadakon38ud_d.jpeg

    PS: Nu văd niciun beneficiu real pentru mine. Nu o să poți schimba decât intre țări din Europa. Prețurile sunt la fel peste tot...

  2. #17502 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Mda... eu nu m-am uitat inca, dar mi-ar fi placut sa pot muta contul de US pe RO. Poate pe PS5.

  3. #17503 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ei nu prea au facut-o pentru a beneficia noi de cine stie ce Store pe alta tara cu preturi mai bune, ci pentru ca s-a dat acea lege legata de faptul ca nu poti sa ai regiuni diferite pe acelasi site cand vine vorba de UE. Daca mergea smecheria cu US, cred ca migrau foarte multi dintre cei care nu au deja si un cont pe acea regiune.

  4. #17504 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A fost un an bun:



  5. #17505 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #17506 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Star Wars Jedi, Cyberpunk in 2019...mai lipsește Death Stranding și gluma asta de videoclip este completă

  7. #17507 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca e destul de posibil sa-l vedem in 2019 - Death Stranding Release Date Potentially Teased by Troy Baker Tweet - Push Square

  8. #17508 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Intrebare (sper ca e ok aici, n-am vrut sa deschid un thread doar pt atat): ce se intampla cu PS4 Pro? (in special cu disponibilitatea si preturile).

    Eu stiam ca PS4 Pro e 1800 lei, cam asta era pretul "standard" in magazinele mari, iar disponibilitatea nu era o problema. In urma cu putin timp (noiembrie 2018, daca nu ma insel) a fost lansata o noua versiune de Pro, teoretic mai silentioasa. M-as fi asteptat si la un mic "price cut", dar n-a fost cazul.

    Problema e ca ma uit acum in magazine si nu prea mai vad PS4 Pro (la media galaxy/altex n-am vazut pe site), la pcgarage nu era pe stoc, la emag am vazut-o la... 2000 (la promotie). Sunt probleme cu productia? E cererea prea mare? Se "mineaza" pe consola? Ah, da, sa nu uit, in urma cu vreo luna si ceva (cred) a fost o promotie la ps4 pro, la 1400. Am vrut sa iau, dar am ezitat, nu prea mai am timp de jucat, dar na, parca m-a prins sa mai incerc ceva, parca as relua Uncharted-urile, sa fac un maraton, incep cu golden abyss pe vita si apoi 1,2,3 remasterizate pt ps4, 4 si lost legacy...

    Si asta ar fi fost urmatoarea intrebare: Uncharted-urile remasterizate au ceva optimizari pt PS4 Pro? Stiu ca Last of us mergea in 4k nativ pt PS4 Pro, ar fi fain sa bag si primele Uncharted-uri in 4k...

  9. #17509 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    18 batrane a fost pretul standard si inca este. Cum ai zis si tu, au mai fost promotii cand si cand, mai un controller in plus la banii aia, mai un joc, dar cam acolo a batut mereu. In perioada ce a trecut nu prea aveai de ce sa vezi promotii pentru ca se vinde inca foarte bine, si in sezonul sarbatorilor cu atat mai mult, deci profit pentru ei.

    Nu cred ca sunt probleme de productie, se aprovizioneaza baietii de la noi mai greu. Trebuie doar sa ai putina rabdare, ca nu scapa ei ocazia sa mai aduca. Pana apare PS5, consola asta o sa se tot vanda. Ceea ce ai invatat de aici este sa nu mai eziti cand prinzi o oferta buna, ca nu stii cand te mai intalnesti cu ea.

    Uncharted Collection nu are patch pentru PS4 Pro. Pentru PS4 normal, te ajuta cat de cat boost mode, dar tot scade sub 60FPS, in timp ce pe PS4 Pro ai 1080/60 FPS upscaled to 4K.

  10. #17510 SP
    Member clax_117's Avatar
    Salutare..de astazi sunt si eu fericitul posesor al unui PS4 slim, pe care am reusit sa-l achizitionez dupa ce Emag mi-a restituit suma de bani pt o consola xbox one defecta ( dupa discutii interminabile si amenintari cu reclamatii la ANPC)
    Nu am mai avut o alta consola PS4 pana acum si v-as ruga frumos daca se poate sa ma ajutati cu cateva sfaturi De exemplu, pt inceput nu stiu daca sa-mi creez contul pe Romania sau pe UK , pt preturi si reduceri mai bune la jocuri digitale sau subscriptia Ps Plus.

  11. #17511 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Iti poti face contul principal pe Ro, si unele secundare pe UK si US, ca sa beneficiezi de oferte. Este important sa setezi consola ca primary pe toate conturile.

  12. #17512 SP
    Member clax_117's Avatar
    Nu prea inteleg cum pot “jongla” cu 2 sau 3 conturi pe consola in acelasi timp . Banuiesc ca daca cumpar jocul pe contul de UK nu-l pot juca si pe contul de RO si invers. Sau, de exemplu, daca iau PS Plus pe contul de RO si BF il cumpar pe contul de UK, il pot juca online cu subscriptia?

  13. #17513 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Daca ai consola setata ca primary pe toate conturile, poti juca un joc achizitionat de pe Uk pe contul de Ro, de exemplu. Iar ps plus iti va oferi acces la multiplayer si reduceri pe contul pe care e activat, si doar acces la multiplayer pe un cont secundar.
    Atentie la dlc-uri: un dlc cumparat de pe us nu va merge la un joc cumparat din ro si invers.

  14. #17514 SP
    Member Kratos666's Avatar
    ^ eu pe contul de germania am cumpărat session pass la odyssey și joc fără probleme pe cont de usa!

  15. #17515 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Asta pentru ca jocul si dlc-ul erau ambele zona 2 (cumparate din germania probabil). Asa nu sunt probleme, dar daca ai fi cumparat dlc-ul pe contul de us, nu s-ar fi pupat cu jocul cumparat din germania.

  16. #17516 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Da ambele sunt cumpărate din germania, e nasol ca nu merge schimbată regiunea pe conturile de usa.

  17. #17517 SP
    Member Giogio's Avatar
    Salut. O întrebare referitoare la ps4 pro. Am împrumutat de la un prieten god of war și m-am jucat câteva ore bune aseară pe un ps4 pro. În cinematicuri, dialoguri și când este text mult consola pur și simplu parcă ar vrea să-și ia zborul și sunetul este foarte puternic. Uneori este mai chill, depinde de complexitatea hârtii, însă ventilatoarele se aud mai tot timpul. Am avut o pauză mai mare și m-am jucat doar ocazional, doar FIFA, și n-am băgat de seamă acest aspect... Adică face și prin alte jocuri și știu că s-a mai plâns lumea pe aici, însă voi aceleași probleme întâmpinați?
    Este adevărat că unele modele sunt mai gălăgioase iar altele nu? Cum putem face să reducem oarecum acest sunet puternic. Efectiv trebuie să dau sonorul mai tare să mă bucur de efectele jocului... Parcă pe un ps4 slim nu se auzea astfel.
    Doi la mână, am observat că pe diagonala televizorului jocul nu este încadrat în totalitate, este încadrat într-o diagonală mai mică... Tv-ul știe 4k, hdr. Să fie acesta motivul pentru care se aude așa de puternic?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #17518 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    In legătură cu zgomotul nu știu sa iti răspund, pe mine nu ma deranjează, nu-s asa sensibil, sau poate joc cu volumul mai tare si n-aud.
    Cu faptul ca nu se vede fullscreen te pot ajuta. Intra in meniul consolei la settings - sound and screen - display area settings. Si muta chestiile alea pana sunt fix in coltul ecranului.

  19. #17519 SP
    Member Giogio's Avatar
    Cu ecranul a funcționat. Mulțumesc. Nici pe mine nu m-ar deranja atât de tare însă mi-aș dori să știu că nu-i neapărat un defect și că așa sunt ele mai gălăgioase...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #17520 SP
    Junior Member ShadowofSparta's Avatar
    Quote Originally Posted by Giogio View Post
    Salut. O întrebare referitoare la ps4 pro. Am împrumutat de la un prieten god of war și m-am jucat câteva ore bune aseară pe un ps4 pro. În cinematicuri, dialoguri și când este text mult consola pur și simplu parcă ar vrea să-și ia zborul și sunetul este foarte puternic. Uneori este mai chill, depinde de complexitatea hârtii, însă ventilatoarele se aud mai tot timpul. Am avut o pauză mai mare și m-am jucat doar ocazional, doar FIFA, și n-am băgat de seamă acest aspect... Adică face și prin alte jocuri și știu că s-a mai plâns lumea pe aici, însă voi aceleași probleme întâmpinați?
    Este adevărat că unele modele sunt mai gălăgioase iar altele nu? Cum putem face să reducem oarecum acest sunet puternic. Efectiv trebuie să dau sonorul mai tare să mă bucur de efectele jocului... Parcă pe un ps4 slim nu se auzea astfel.
    Doi la mână, am observat că pe diagonala televizorului jocul nu este încadrat în totalitate, este încadrat într-o diagonală mai mică... Tv-ul știe 4k, hdr. Să fie acesta motivul pentru care se aude așa de puternic?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Unele modele de ps sunt într-adevăr mai gălăgioase,eu când am jucat GoW nu a făcut gălăgie,dar jocul îl am din Store,in schimb aseară când jucam uncharted 4 de pe cd credeam ca vrea sa decoleze,îți recomand sa joci cu o pereche de casti eu așa fac,iar pentru imagine poți schimba rezoluția din setări. Eventual in legătura cu sunetul ventilatoarelor prea tare încearcă și ceva topicuri de afara. Bafta!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 26-01-2019 at 10:47 ----------

    Quote Originally Posted by ShadowofSparta View Post
    Unele modele de ps sunt într-adevăr mai gălăgioase,eu când am jucat GoW nu a făcut gălăgie,dar jocul îl am din Store,in schimb aseară când jucam uncharted 4 de pe cd credeam ca vrea sa decoleze,îți recomand sa joci cu o pereche de casti eu așa fac,iar pentru imagine poți schimba rezoluția din setări. Eventual in legătura cu sunetul ventilatoarelor prea tare încearcă și ceva topicuri de afara. Bafta!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    P.s. Tot ps pro am și eu nou nouț din Octombrie luată.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 876 of 903 FirstFirst ... 376 776 826 866 874 875 876 877 878 886 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4274 Last Post: 05-04-2024, 19:44
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts