Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 903 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 510 ... LastLast
Results 181 to 200 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #181 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Daca tu esti un mic fanboy si habar n-ai de jocurile lansate pe PC... fara folos. altfel situatia se schimba. Vad ca asteptarile pentru PS4 sunt destul de mici, cred ca sunt singurul care viseaza la o consola mult mai puternica decat PS3ul. As vrea si o securitate mai buna, nu de alta dar acum ca a fost spart PS3ul apar tot felul de exploit-uri.

  2. #182 SP
    Member playgame's Avatar
    Te rog nu incepe din nou. Se stie de mult timp care e situatia din domeniu si nu are rost sa fie dezbatuta pt ca se observa de la o posta.

  3. #183 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    N-as fi asa sigur... cand vezi maniaci care isi transforma calculatoarele in rachete, numai la PS4 nu te gandesti.
    maniaci aia nu vor juca exclusivitatile pe care le jucam pe ps3 sau 4

  4. #184 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    N-as fi asa sigur... cand vezi maniaci care isi transforma calculatoarele in rachete, numai la PS4 nu te gandesti.
    ba tocmai la asta te gandesti pentru ca tu bagi discul in consola si te joci, in timp ce aia se uita la un bios. bine, la o adica si ei se joaca. in concluzie, depinde ce vrei sa joci.

  5. #185 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, inca ceva. Eu pt. PS4 imi doresc sa dispara Dev-kit-urile. Si sa se treaca la un sistem de development tipic Apple. In felul acesta ar scade preturile de productie la jocuri, ar fi mai usor sa vedem nume noi si idei interesante. Probabil ca ar deveni mai greu si ar fi mai mult de lucru pt. Sony, dar... lucrurile mari cu munca se tin, nu?

  6. #186 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    La ce folos?
    exact...ca sa joci Black Ops la 200fps ?la fel de bine se vede si la 60fps...multi habar nu au cum sa foloseasca "Rig-ul lor super jmeker" sunt pe genul "fratioare,ia da-mi si mie cele mai scumpe piese de aici"..

    [ca o paranteza ,am avut si eu un mic "flame" pe youtube cu un user care masura cu Fraps la FullHD MW2 la vreo 300 fps si cu detaliile pe high...cand i-am spus ca nu e nicio diferenta URIASA intre MW2 pe configuratia lui si MW2 pe un PS3..daca nu ma insel si ochiul uman observa diferenta de intre FPS pana la o diferenta..]=>daca jocul nu are o grafica extraordinara ,pe High se va vedea chiar mai prost..in plus in ziua de azi tocmai din cauza consolelor(limitate dpdv hardware) accentul nu se mai pune asa mult pe grafica..si asta e bine ptr noi consolistii

    si in al doilea rand nu isi dau seama ca jocuriile (chiar si pe ultra-mega-super-high) nu sunt facute pentru "rachete"...sunt pentru PC-uri sa zicem pe la 1000E

  7. #187 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Sincer eu cred ca "PS4" va adopta trendul nou si anume live streaming. Pachetele online de tip OnLive care-ti permit sa te joci de pe cel mai slab laptop/monitor/tv/pc jocurile cele mai pretentioase prin streaming sunt cel mai probabil viitorul gaming-ului. Lumea devine mult mai lejera si prefera software-ul sub forma digitala in loc de obiecte FIZICE ce ocupa spatiu si necesita efort pentru a schimba discuri. Asta avantajeaza si utilizatorul si producatorul din punct de vedere financiar pentru ca partea de hardware va fi foarte ieftina, consola devenind practic o cutie cu wifi,hdmi/component si usb iar partea de software va ramane teoretic cam neschimbata. Cumperi jocul online si platesti o subscriptie lunara/trimestriala/semestriala/anuala(depinde de pachet). Daca nu ma insel exista ceva asemanator deja (Xbox Live?)

    Eu zic ca PS4 e pregatit in momentul in care Sony gaseste o metoda ingenioasa de a reduce la 0 latenta dintre serverele lor si utilizatori. Just sayin...

  8. #188 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Lumea devine mult mai lejera si prefera software-ul sub forma digitala
    Care lume, cine prefera?! S-a facut un sondaj in acest sens?

  9. #189 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Care lume, cine prefera?! S-a facut un sondaj in acest sens?
    Inevitabil acolo se va ajunge, exact aceeasi tranzitie a avut loc si in industria muzicala iar filmele si jocurile vor suferi aceeasi soarta. Retail-ul pierde usor usor in fata continutului digital.

  10. #190 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Inevitabil acolo se va ajunge, exact aceeasi tranzitie a avut loc si in industria muzicala iar filmele si jocurile vor suferi aceeasi soarta. Retail-ul pierde usor usor in fata continutului digital.
    Tu vorbesti de digital versus streaming. Cel putin in cazul continutului audio, nu toata lumea asculta exclusiv Pandora, GrooveShark si alte asemenea. Eu, cel putin, prefer sa am colectia mea, sa o pot asculta si offline, sa o pot urca pe playerul de buzunar oricand.

    Se poate ajunge intr-o zi la 100% din jocuri vandute in format digital, dar mai degraba pe sistem PSN, nu OnLive, unde tu nu detii nici o copie a materialului jucat. Esti conditionat puternic de o latime de banda mare, de distanta dintre tine si cele mai apropiate servere OnLive etc. Tu doar inchiriezi de la OnLive dreptul de a juca ceva pe serverele lor. Incearca sa convingi un gamer (care mai e si colectionar cat de cat) sa accepte o chestie de genul asta

    Offtopic putin: continutul digital (livrat consumatorului sub orice forma) va prinde cu adevarat avant cand se va renunta la diferite politici de pret, facute special sa nu dezavantajeze enorm segmentul retail. Ganditi-va ca o copie digitala de Mass Effect 2 de pe PSN nu il costa pe publisher nici un sfert din cat l-ar costa o copie pe disc, dar pretul de pe PSN e tot de 60 de coco, full retail price. In format digital, chiar si la un pret de 20 de dolari/copie, in continuare ar scoate profit developerul, publisherul si producatorii consolelor. Numai ca, in ziua in care se vor lansa noile aparitii la 20 de dolari, se vor inchide toate BestBuy-urile, Gamestop-urile si orice alt retailer mare, specializat pe jocuri.

    Tot in materie de jocuri, inca un lucru care ar impulsiona cumpararea de jocuri digitale ar fi sa se implementeze posibiliatea de schimb a continutului digital. Dupa cum stim, unul dintre cele mai mari dezavantaje la un joc in format digital este ca nu-l poti schimba, e in dezavantaj fata de un joc pe suport fizic, pe care-l poti da mai departe, la schimb sau pe bani.

  11. #191 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Inevitabil acolo se va ajunge, exact aceeasi tranzitie a avut loc si in industria muzicala iar filmele si jocurile vor suferi aceeasi soarta. Retail-ul pierde usor usor in fata continutului digital.
    Inevitabil... dar nu in urmatorii 10 ani. La fel si "OnLive" cu 0 latenta. Sa fim seriosi... serverele lor nu tin acum nici macar niste amarate de sesiuni de GT5 (fara desincronizari si caderi) si tu vrei live streaming in multiplayer cu lag 0? Vise... inca. Iar industria muzicala si de filme e inca departe de "durerea" provocata de downloadul unor diskuri de 200GB (atat se presupune ca vor avea noile BluRay-uri). No offense, dar as vrea sa stiu si eu cine in lumea asta ar fi capabil sa lase vreo 5 milioane de useri sa downloadeze 200GB.... simultan va rog. Launch date-urile s-ar putea redenumi in Crash date

  12. #192 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    am dat strict exemplu onlive-ul si am specificat clar la sfarsit care ar fi conditia de avansare la pasul urmator si desigur am fost subiectiv. Eu sunt de parere ca industria se va axa pe acest sistem si-l va perfectiona.

  13. #193 SP
    Member theste99's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    exact...ca sa joci Black Ops la 200fps ?la fel de bine se vede si la 60fps...multi habar nu au cum sa foloseasca "Rig-ul lor super jmeker" sunt pe genul "fratioare,ia da-mi si mie cele mai scumpe piese de aici"..

    [ca o paranteza ,am avut si eu un mic "flame" pe youtube cu un user care masura cu Fraps la FullHD MW2 la vreo 300 fps si cu detaliile pe high...cand i-am spus ca nu e nicio diferenta URIASA intre MW2 pe configuratia lui si MW2 pe un PS3..daca nu ma insel si ochiul uman observa diferenta de intre FPS pana la o diferenta..]=>daca jocul nu are o grafica extraordinara ,pe High se va vedea chiar mai prost..in plus in ziua de azi tocmai din cauza consolelor(limitate dpdv hardware) accentul nu se mai pune asa mult pe grafica..si asta e bine ptr noi consolistii

    si in al doilea rand nu isi dau seama ca jocuriile (chiar si pe ultra-mega-super-high) nu sunt facute pentru "rachete"...sunt pentru PC-uri sa zicem pe la 1000E
    Da tu ce stii ma ? Nici macar nu stii ca fps-urile n-au treaba cu cat de bine se vede. Nici macar asta nu stii. Da iti permiti sa comentezi de altii care-si cumpar lucrurile din banii lor si nu din cei ai parintilor cum cel mai probabil faci tu.

  14. #194 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    WTF? Rasko, unde e lotiunea aia Clearasil?

    Back on topic: PS4, pe langa puterea de procesare, trebuie sa aduca si ceva nou in materie de "gameplay", interfata, integrare servicii, accesorii etc. etc. Vreu un redesign al gamepad-ului, mai ergonomic, gen Xbox360 si noi functii, la fel cum evolutia PS3-ului a adus, triggere, sixaxis and so on. Integrare serviciilor 3th party, gen open ID, facebook and so on, plus partea de media mai bine pusa la punct.

  15. #195 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    da..asta chiar ar fi interesant...Sony a ramas pe acelasi design al Dualshock-ului de la PSX incoace..

    off-topic:
    Quote Originally Posted by theste99 View Post
    Da tu ce stii ma ? Nici macar nu stii ca fps-urile n-au treaba cu cat de bine se vede. Nici macar asta nu stii. Da iti permiti sa comentezi de altii care-si cumpar lucrurile din banii lor si nu din cei ai parintilor cum cel mai probabil faci tu.
    insane.png

    tu te auzi ce indrugi ?ce spui tu acolo n-are nicio legatura cu ce am spus eu...cand am zis eu ca FPS-urile si detaliile sunt una si aceasi ?cand am zis ceva de banii mei sau ai parintiilor ?

    si in plus..las-o mai moale cu post hunting-ul...si fi mai respectuos MA..vad ca esti nou pe forum.. la cele 49 de posturi dar ..devii un "i.gamer 2"

  16. #196 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Eu m-am recreeat putin cu comentariile voastre...
    Toate lumea se pricepe la toate, fiecare stie o gramada de detalii, limbaj elevat si tehnic pana in cele mai mici detalii etc...
    Un adevarat concurs. As fi curios daca v-as inchide in aceasi camera, ce ar iesi
    Nu ma luati target. Sunt un muritor de rand care nu se pricepe decat la apasat pe butoane/ pedale
    Ma uit la serial in continuare

  17. #197 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Eu unul,sustin pastrarea clasicului dual shock,imi place forma asta.
    Sau doriti alta viarianta?
    Attached Images Attached Images dualshock3stock.jpg ps360_ds3_1.jpg

  18. #198 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Dualshock clasic FTW ! Dupa 3 console Sony nu a schimbat design-ul controller-ului, un PS3 inca se simte ca un PS1.

  19. #199 SP
    Member Dasani's Avatar
    Votez si eu tot pentru designul clasic insa doresc sa faca ceva cu trigger'ele alea pt. ca nu's tocmai ergonomice,de multe ori patesc sa-mi alunece degetele de pe ele.

  20. #200 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    Integrare serviciilor 3th party, gen open ID, facebook...
    Clar, abia astept PS4 sa-mi fac cont pe facebook

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 903 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 510 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts