Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 903 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 203 603 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #2041 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    frumos ca grafica si gameplay, desi primele 2 nu m-au atras foarte mult pe ps3. Dar din pacate, pe langa niste caderi de framerate care vor fi rezolvate pana la lansare, vad ca obiectele se distrug in tot atatea bucati ca la ps3... pai ce facem? Suntem next-gen doar cu 1080p(30/60) si niste efecte care sa ia ochii? La partea de fizica, nimic?
    Despre Infamous: Second Son vorbesti? Poate are browser-ul tau ceva, eu n-am observat caderi de framerate.
    Si physics mi se par ca sunt destul de detaliate...
    Excelent pentru un joc lansat in primul an al consolei.

  2. #2042 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post


    ))))) epic kick in the balls for Micro
    Avem si raspunsul celor de la microsoft


  3. #2043 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  4. #2044 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

    Some PS4 MMOs won't require PS Plus for online play

    Some PS4 MMOs won't require PS Plus for online play -- PlayStation Universe

    At Sony's E3 conference, it was mentioned that PlayStation Plus will be required for online multiplayer, but it looks like not all games have to follow that rule.

    In an interview with Game Watch, President of Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida talks about the major benefits of PlayStation Plus on the PS4. Yoshida said, "I apologize for the financial burden on our users, but on PS4 it’ll also provide early access to beta versions, free games and discounts like on PS3 and PS Vita. In addition to that PS Plus members will receive for free a special edition with slightly reduced functions of DriveClub."

    Yoshida-san continues to talk about how not all online functions of the PS4 require PS Plus. "While direct competition in real time won’t be possible [without PS Plus] for instance in the case of DriveClub, asynchronous online gameplay and receiving data from other players will still be free of charge.", Yoshida-san mentions.

    One thing that did stand out was that he gave a fantastic reply when asked about PS Plus requirements for games like Final Fantasy XIV: A Realm Reborn & Elder Scrolls Online, to which he said that "You will need it to enjoy online multiplayer. This will also depend on the judgement by the publishers, and there will be some free to play titles that you’ll be able to play without needing a PS Plus subscription, like PlanetSide 2 and DC Universe Online."

  5. #2045 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Despre Infamous: Second Son vorbesti? Poate are browser-ul tau ceva, eu n-am observat caderi de framerate.
    Si physics mi se par ca sunt destul de detaliate...
    Excelent pentru un joc lansat in primul an al consolei.
    da, despre el. Recunosc, poate sa fie de la mine, dar oricum nu m-am legat de asta ca mai e juma de an pana la lansare, e timp pentru optimizari si fine tuning.

    Dar mai uita-te o data la distrugeri... totul se sparge in ditamai bucatoaiele de aproape ca poti sa le numeri pe degete. Toate fragmentele sunt sectiuni mai mici imprastiate pe jos, fara sa se indoaie, fara sa fie contorsionate in vreun fel, nici macar texturile nu se modifica daca am vazut bine, zici ca e lego pentru copii de 0-6-ani, cu piese mai mari sa nu le inghita.

    Exact asta avem fix acum, pe ps3, nu e nicio diferenta intre current gen si next gen.

    De altfel, e singurul lucru care mi-a sarit in ochi la modul negativ. Mi-a placut totul foarte mult restul (pana pe la jumate, cand s-a intamplat ceva cu netul si nu a mai incarcat deloc in continuare; bine ca nu voi cumpara xbone vreodata ca era nasol sa dea "request timed out" la celebra verificare la 24 de ore...).

  6. #2046 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    @sexbobomb: nu-i chiar asa de roz situatia nici la sony..stim cu totii ca n-avem inca Store de Ro

    @Mlsv: mai uite-te te rog o data la gameplay...vezi asa particle effects pe ps3 ?vezi asemenea distrugere pe ps3(poti vedea fiecare bucatica cum se desprinde de obiectul principal) ?

    ce prezinta ei acolo intrece si Phsyx-ul de la nvidia ..au bagat pana si o doza semnificativa de tesselation for God sake !

  7. #2047 SP
    Member MSlv's Avatar
    serios acum, uita-te cum se distruge gardul ala cu "let us help", cum pica "podul" la cateva secunde dupa... nu zic, nu e de colea, dar nici mare diferenta fata de infamous 2 de exemplu nu e. da, adauga multe efecte pe langa distrugerea propriu-zisa, care amplifica mult.

    Dar zici ca toate sunt legate cu sarma de aluminiu si stau in echilibru, abia asteptand sa le dea cineva un branci ca sa se faca tandari, dar nici macar nu se fac tandari, pur si simplu se dezasambleaza in puncte predeterminate si cad la pamant, si atat. nimic nu se indoaie, unele fragmente isi schimba intradevar texturile (se innegresc adica)... nu vezi nimic cum s-ar contorsiona, zici ca toate sunt niste castele de carti de joc.

    pe langa asta, ar mai fi:
    -se trage intr-una, dar gloantele nu lasa nicio urma pe nicaieri si nici cartusele nu cad pe jos
    -toate perticulele care sunt pe jos in urma luptelor dispar la cateva secunde subit. la fel, coloanele alea pe care se ridica niste inamici, iau foc, se transforma in scrum si apoi... se teleporteaza in alta dimensiune sau ceva.

    acum, poate am eu asteptari prea mari, dar exact la lucrurile de care ma iau eu nu am vazut nimic next-gen. Da, se vad bine fragmentele (sau jumatati de fragmente, sau sferturi...) toate au texturi la rezolutii inalte, toate au anti-aliasing si nicio muchie nu tremura, exista efecte foarte tari de fum, foc, flacari, zboara tot felul de kestii prin aer (care se teleporteaza imediat dupa), dar asta e cam forma fara fond.

    Maniera in care se fragmenteaza obiectele distruse nu este deloc next-gen in opinia mea.

    Dar asta fiind singura critica, sunt fericit in rest Se vor desprinde probabil developerii de obiceiurile vechi dupa ce apuca sa se joace cum trebuie cu consola finala.

  8. #2048 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Wall Street Journal :"PS4 Demand Exceeding Sony's Expectations"
    "Sony (NYSE:SNE): Sony has raised its initial internal sales estimates for the PlayStation 4, based on early indications that demand will be stronger than though previously. Now, one of the largest concerns among managementis the supply necessary to meet said demand. With a $100 premium over the PS4 and tighter restrictions on game sharing, Microsoft’s (NASDAQ:MSFT) Xbox seems to be pushing more gamers Sony’s way."


    Jack Tretton, head of Sony Computer Entertainment of America, said GameStop Corp. executives had told him the company would buy "every single unit" Sony can manufacture if it could. "We're excited about the momentum," he said.

    Mr. House said the enthusiasm, however, could lead to another problem: "Demand may well outstrip supply."

    A GameStop spokeswoman confirmed that executives had expressed that sentiment. Amazon representatives didn't immediately respond to a request for comment.

  9. #2049 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Astia se plang ca n-or sa faca fata la atatea comenzi? E chestie de marketing 100%. Pana in decembrie au timp sa fabrice si 1 miliard de console.

  10. #2050 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, n-or sa faca fata la comenzi... asa au patit de fiecare data, cu atat mai mult acum cand au atatea avantaje. Si nu, nu au timp sa fabrice atat de multe pana in Decembrie, intrucat consola nu este finalizata 100% (de fapt niciuna din cele doua). Cred ca multi isi vor cumpara Xbox One pentru ca nu vor gasi in magazine altceva

  11. #2051 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    "If You go With 4GB of GDDR5" RAM on PS4, "You Are Done," Randy Pitchford Told Sony - PlayStation LifeStyle

    Se pare ca "Gearbox" au venit cu ideea de 8 GB RAM. Nice .

    http://www.gametrailers.com/videos/u...s-and-upgrades

    Planetside 2 nu va fi mai slab decat pe PC. 2000 players MP .

  12. #2052 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  13. #2053 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Si o comparatie intre DDR 3 si DDr 5


  14. #2054 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    deci un joc nu costa mai mult de $60 de dolari oficial, pentru toti necredinciosii

  15. #2055 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nice... dar vrea sa vad si un retailer romanesc cu ceva preturi. Imi e teama ca daca comand de pe Amazon, imi ajunge dupa release si daca iau din Romania, ori "uita" comanda (Altex, Media Galaxy) ori stau la cozi ca tampitul si nu prind nimic...

    Cate jocuri disponibile la lansare... ai nevoie de buget dublu fata de pretul actual al consolei ca sa le incerci pe toate.

  16. #2056 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Si o comparatie intre DDR 3 si DDr 5

    Comparatia este un pic irelevanta... pentru ca nu se ia in calcul si memoria eSRAM (daca nu ma insel Xbox One are 32MB). Desi ca bandwith eSRAM este mai jos decat GDDR5 (dar mai sus decat DDR3) are avantajul ca are latenta mult mai mica. Folosita ca buffer/cache... impreuna cu DDR3, sunt sanse sa se apropie mai mult de GDDR5.

    Totul depinde de cum va fi folosit sistemul... si de OS. Daca tinem cont ca Xbox One va folosi 3 OS-uri, ma indoiesc ca vor fi suficienti cei 32MB pentru cache. Daca vor fi folositi strict pt. gaming, atunci e alta treaba. Oricum va fi mult mai simplu de lucrat cu 8GB Unified RAM decat cu tot felul de tweak-uri...

  17. #2057 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu, n-or sa faca fata la comenzi... asa au patit de fiecare data, cu atat mai mult acum cand au atatea avantaje. Si nu, nu au timp sa fabrice atat de multe pana in Decembrie, intrucat consola nu este finalizata 100% (de fapt niciuna din cele doua). Cred ca multi isi vor cumpara Xbox One pentru ca nu vor gasi in magazine altceva
    Sa zicem ca Sony nu o sa aiba timp sa fabrice atatea console pana in decembrie, dar le va fabrica pe parcurs, dupa decembrie, si pana la urma o sa-si onoreze comenzile. Cine nu poate sa mai astepte cateva luni, se infige in XBOX One, numai sa-i convina restrictiile impuse de MS.

    Cum adica consola nu e finalizata 100%?

    ---------- Post added 13-06-2013 at 10:33 AM ----------

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    deci un joc nu costa mai mult de $60 de dolari oficial, pentru toti necredinciosii
    In SUA, in Europa va fi 60 euro.

  18. #2058 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    In SUA, in Europa va fi 60 euro.

    Asa este si in ziua de azi. Jocurile full au RRP 60€/40£.
    Deci nicio schimbare.

  19. #2059 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Sa zicem ca Sony nu o sa aiba timp sa fabrice atatea console pana in decembrie, dar le va fabrica pe parcurs, dupa decembrie
    Intr-adevar, daca nu le va fabrica pana in Decembrie, va fabrica dupa Decembrie...
    Your logic is so... logical

    ---------- Post added 13-06-2013 at 10:54 AM ----------

    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Sa zicem ca Sony nu o sa aiba timp sa fabrice atatea console pana in decembrie, dar le va fabrica pe parcurs, dupa decembrie
    Intr-adevar, daca nu le va fabrica pana in Decembrie, va fabrica dupa Decembrie...
    Your logic is so... logical

  20. #2060 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    Dar din pacate, pe langa niste caderi de framerate care vor fi rezolvate pana la lansare, vad ca obiectele se distrug in tot atatea bucati ca la ps3... pai ce facem? Suntem next-gen doar cu 1080p(30/60) si niste efecte care sa ia ochii? La partea de fizica, nimic?
    O sa-ti placa articolul asta War never changes • Opinions • Xbox One • Eurogamer.net

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 903 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 203 603 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts