Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 337 of 903 FirstFirst ... 237 287 327 335 336 337 338 339 347 387 437 837 ... LastLast
Results 6,721 to 6,740 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #6721 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Esti funny, 65 de lire pe an pt. PS+? Nu cred ca sunt multi abonati care platesc pt. PS+ subscriptie lunara de 5.49 lire.
    Cine vrea un an de PS+ plateste maxim 39 lire (pretul oficial) la care se mai poate adauga discount si / sau alte 3 luni extra cum s-a mai intamplat de multe ori. De exemplu acuma poti lua de pe CDKEYS un an de PS+ cu 33.90 lire = 2.83 lire / luna adica jumatate din ce ai calculat tu acolo.

    PS+ nu inseamna doar multiplayer, inseamna jocuri lunare care isi scot banii dupa max 2 luni.

    Cine isi permite sa dea 1.800 lei pe consola + 260 lei pe un joc si se plange ca mai trebuie sa plateasca inca 200 lei / AN pentru care primeste ZECI de jocuri + discounturi + multiplayer...
    Mai bine zici de US, unde e 50$ = 165 lei. Deci ajunge chiar mai putin de un pachet de tigari pe luna
    Si pe jocuri dai mai putin de 260, daca ti le iei digitale tot pe US.

  2. #6722 SP
    Junior Member weezyfbaby's Avatar
    salut, am si eu o intrebare, am observat ( in nba2k14 nu stiu daca si in restu ) ca daca ma joc la 2player imi trebuie inca un user separat.
    acum intrebarea e alta : daca e un trofeu simplu ( cum ar fi la fifa " score first goal " ) sau ceva de genu si il iau cu al2lea controler imi da trofeu mie pe user sa imi da pe celalalt user ?
    multumesc!

  3. #6723 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Uite că pe asta nu o știam:

    With interactive broadcasting – or Broadcast+ as Housemarque has dubbed it for Dead Nation: Apocalypse Edition – a developer can create ways in which your viewing audience can alter the course of the game while you’re playing it.

    In the example of the PS4 version of Dead Nation, there will be situations where users can vote either to make the game easier or harder – the examples given being the opportunity for additional ammo and enhanced speed or extra zombie spawns and limited use of the sprint ability.
    Interactive broadcasts have actually been functional since launch, but very few games have used the option.

    In fact Tomb Raider: Definitive Edition actually comes with the feature, which very few people seem to have picked up on.

    During a livestream viewers will have the opportunity to either let Lara be revived or to die when the player suffers fatal damage; which is admittedly a little redundant – the internet is a cruel place, so don’t expect to be revived any time.
    PS4’s Forgotten Feature That Sony Needs To Shout About - NowGamer

  4. #6724 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by weezyfbaby View Post
    salut, am si eu o intrebare, am observat ( in nba2k14 nu stiu daca si in restu ) ca daca ma joc la 2player imi trebuie inca un user separat.
    acum intrebarea e alta : daca e un trofeu simplu ( cum ar fi la fifa " score first goal " ) sau ceva de genu si il iau cu al2lea controler imi da trofeu mie pe user sa imi da pe celalalt user ?
    multumesc!
    Din cate stiu, daca este trofeu de tip "co-op", veti primi amandoi. Daca nu e, va primi fiecare user trofeul pe care l-a realizat (sa zicem 100 de cosuri). Normal ca nu vei primi si tu un trofeu pe care l-a realizat doar celalalt. You have to work too

  5. #6725 SP
    Member Buyk's Avatar
    Am si eu o intrebare legata de contul de US , mi-am facut doua conturi unul de UK respectiv US, la cel de UK la Wallet adress unde cere si adresa la care locuiesc am trecut cardul romanesc si o adresa de hotel din Londra , insa la US pot trece cardul romanesc si o adresa din america cu conditia sa cumpar DOAR cu prepaycards de pe amazon?

  6. #6726 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eu nu recomand sa faci nici una nici alta ca poti avea surpriza sa te trezesti cu ban si nimeni nu-ti mai poate face nimic. Cel mai bine alimentezi contul de US cu credit prepay (gasesti la noi de unde sa cumperi) si faci redeem la cod. Asa o sa cumperi cel mai ieftin prin PSN fie ca e joc sau subscriptie PLUS.

  7. #6727 SP
    Member Buyk's Avatar
    Primesc ban daca folosesc cardul de Romania indeferent de zona asta stiu , nedumerirea mea este daca are vreo problema daca trec card de Romania si adresa de America si folosesc doar credit prepay nu cumpar cu cardul, din cate stiu trebuie este necesar sa trec o adresa de America , la inceput cand mi-am facut contul de US mi-a cerut doar un cod postal si atat. La fel a fost si pe UK unde acolo mi-a cerut adresa doar cand a trebuit sa activez cele 14 zile de trial. In rest la fel...doar codul postal.

  8. #6728 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pe uk poti adauga cardul acolo, dar pr us nu il recunoaste. Poti sa iti incarci wallet-ul cu pre-payed cards fara sa adaugi cardul.

  9. #6729 SP
    Member Buyk's Avatar
    Ok deci sa inteleg ca nu mai este necesar sa adaug adresa de hotel, a fost necesar doar codul postal si incarc cu pre pay card de pe amazon! Va multumesc

  10. #6730 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Din cate stiu se poate adauga un card romanesc ca sa te lase sa faci cont si apoi il stergi din cont.

  11. #6731 SP
    Member Buyk's Avatar
    La Ps4 nu mai este asa, contul se face mult mai usor nu te intreaba de card sau de adresa, doar de o locatie si codul postal. Probabil daca vrei sa faci o tranzactie pe psn store direct atunci te intreaba de card si adresa.

  12. #6732 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Un prieten a facut pe UK si i-a cerut card. Pe US poate nu trebuie.

  13. #6733 SP
    Member Buyk's Avatar
    ciudat aseara am facut si eu cont pe UK si nu mi-a cerut card decat in momentul in care am vrut sa activez 14 zile trial, eram foarte nedumerit credeam ca am gresit cu ceva, ma uitasem si pe niste tutoriale dar la fel.

  14. #6734 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da, probabil ca acel trial free este conditionat de un card, crearea contului nu.

  15. #6735 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    De unde pot sa achizitionez ps4? am vazut ca la altex nu e deloc la emag e doar la comanda

  16. #6736 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Au sigur la sony center sin Promenada Mall Bucuresti, dar costa 1900 ron.

  17. #6737 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Au sigur la sony center sin Promenada Mall Bucuresti, dar costa 1900 ron.
    Eu as vrea sa comand de pe net sa imi vina prin courier ca nu sunt din bucuresti

  18. #6738 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Rog un moderator sa stearga comenturile de mai sus.La interval de 3 zile ,se gaseste un user sa intrebe:cum imi fac cont?,pe ce tara sa mi fac cont,ce adresa sa pun?,cum activez trialul de 14 zile?oare merge sa cumpar jocuri digitale cu card de Romania?etc,etc.Eu inteleg ca suntem o comunitate si trebuie sa ne ajutam intre noi,dar nici asa sa poluam toate thread urile cu aceleasi intrebari,pe care daca iti dai putin silinta ,le gasesti in sutele de pagini scrise pe forum...

  19. #6739 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Rog un moderator sa stearga comenturile de mai sus.La interval de 3 zile ,se gaseste un user sa intrebe:cum imi fac cont?,pe ce tara sa mi fac cont,ce adresa sa pun?,cum activez trialul de 14 zile?oare merge sa cumpar jocuri digitale cu card de Romania?etc,etc.Eu inteleg ca suntem o comunitate si trebuie sa ne ajutam intre noi,dar nici asa sa poluam toate thread urile cu aceleasi intrebari,pe care daca iti dai putin silinta ,le gasesti in sutele de pagini scrise pe forum...
    Te referi cumva si la mine?

    am cautat sa vad de unde pot sa comand dar nu am gasit asa ca m-am gandit sa va intreb pe voi poate stiti

  20. #6740 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Rog un moderator sa stearga comenturile de mai sus.La interval de 3 zile ,se gaseste un user sa intrebe:cum imi fac cont?,pe ce tara sa mi fac cont,ce adresa sa pun?,cum activez trialul de 14 zile?oare merge sa cumpar jocuri digitale cu card de Romania?etc,etc.Eu inteleg ca suntem o comunitate si trebuie sa ne ajutam intre noi,dar nici asa sa poluam toate thread urile cu aceleasi intrebari,pe care daca iti dai putin silinta ,le gasesti in sutele de pagini scrise pe forum...
    Domnule flightcrank daca te deranjeaza ca unii intreaba pentru ca nu toti s-au nascut invatati ca altii eu nu stiu de ce esti asa iritat, fara suparare, daca noi astia ( eu recunosc nu sunt STAS in toate ), nu putem adresa intrebari userilor si moderatorilor care sunt mai experimentati unde sa intrebam ? este thread de clubul playstation 4 ok ? am intrebat despre playstation 4 nu vad unde este greseala ( personal am cautat informatii cu privire la chestia asta inainte sa adresez intrebari pe aici sa nu deranjez sau sa imi fac simtita prezenta ca nu sufar de asa ceva ) iar daca am deranjat la adresa altora, nu a fost cu intentie .Ma simt bine aici in comunitate si cand am nevoie de o informatie prefer sa o aflu de la cineva care stie sau a trecut prin asa ceva evident dupa ce folosesc un search.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts