Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 369 of 903 FirstFirst ... 269 319 359 367 368 369 370 371 379 419 469 869 ... LastLast
Results 7,361 to 7,380 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7361 SP
    Member luciteck's Avatar
    E evident ca nu va fi o varianta slim. Ce slim să faci la designul de ps4 care e din start slim :-) Vor fi doar variante cu diferite capacităţi de stocare

  2. #7362 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Varianta slim, mai mult ca sigur nu va iesi acuma( pe viitor, orice este posibil). Insa din aceeasta stire care a mai fost postata New PS3 and PS4 models reiese ca ''noul'' PS4 nu va fi decat o versiune revizuita a acestuia, cu o placa video pe o constructie mai mica, pentru a reduce consum de energie si a reduce din temperatura. Asemanator modelelor PS3 slim, unde modelul CECH-2001A vine cu o placa video pe 65nm, iar versiunea revizuita, modelul CECH-2101A vine cu o placa video pe 40nm.

  3. #7363 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E incorect spus "placa video" la PS4, avand in vedere ca e SoC (system on a Chip)... CPU si GPU sunt pe aceeasi pastila (AMD Jaguar CPU + AMD Radeon GPU).

  4. #7364 SP
    Member legokid220's Avatar
    apropo de CPU si GPU. cam cat ar costa piesele din ps4?

  5. #7365 SP
    svg
    Member svg's Avatar

  6. #7366 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Vă daţi seama că Sony primeşte un alt preţ pentru piese, eu zic că îi costă mai puţin.

  7. #7367 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    Foarte probabil. Totusi...

  8. #7368 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Era frumos dacă am ştii preţul de achiziţie al magazinelor de la noi gen Altex, Flanco.

  9. #7369 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vreo 300€

  10. #7370 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    Daca cineva are un "prieten" la Altex/Flanco care stie, sunt interesat.

  11. #7371 SP
    Member legokid220's Avatar
    acel Amd Jagur este facut special pt ps4 .. sau cum? are ceva imbunatatiri fara de procesoarele normale de la amd ? aceeasi intrebare si pt GPU

  12. #7372 SP
    Banned fann's Avatar
    nu vad cele peste 200 de like/thankx, va rasplatiti numai intre voi?, in alta ordine de idei la e3 vom vedea imbunatatirile aduse la oculus rift si niste demo/tech demos.

  13. #7373 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by fann View Post
    in alta ordine de idei la e3 vom vedea imbunatatirile aduse la oculus rift si niste demo/tech demos.
    Si care ar fi legatura dintre Oculus Rift si PS4?!? Pentru PS4 probabil te refereai la Morpheus...
    Quote Originally Posted by fann View Post
    nu vad cele peste 200 de like/thankx
    Vezi ca ti-ai incurcat clonele intre ele... Regulament ConsoleGames.Ro
    Quote Originally Posted by fann View Post
    va rasplatiti numai intre voi?
    Thanks-uri primesc cei care pot si demonstra afirmatiile, sau macar specifica o sursa... Altfel oricine poate spune orice.
    Quote Originally Posted by legokid220 View Post
    acel Amd Jagur este facut special pt ps4 .. sau cum? are ceva imbunatatiri fara de procesoarele normale de la amd ? aceeasi intrebare si pt GPU
    Da, este SoC facut custom de AMD pt. Sony. APU custom pe 28nm, atat GPU (HD 7870) cat si CPU (Jaguar). Culmea este ca designul este foarte apropiat de Wii U (cu GPU mult mai mare si mai puternic decat CPU-ul), dar cu performante mult mai mari. A nu se uita insa ca mai avem si un extra procesor pt. background tasks (downloads, streaming and stuff like that).

  14. #7374 SP
    Member legokid220's Avatar
    MonkY presupun ca sunt lucrate si finistate cu mare efort sa randeze ceea ce sony a vrut(vreau sa cred ca sunt mult mai puternice piesele decat o placa video sau procesor asemanatoare cu cele a unui pc) iar ce se zice ca toate piesele din ps4 ar costa 300$ este fals. Daca ar fi sa am dreptate asta ar insemna ca ar fi putin cam scumpe.(inca o intrebare) La cam ce bani s-ar estima Amd Jaguar si HD 7870 ? asta vreau sa stiu !

  15. #7375 SP
    Member CataPuscas's Avatar

  16. #7376 SP
    Junior Member kone22's Avatar
    Quote Originally Posted by legokid220 View Post
    MonkY presupun ca sunt lucrate si finistate cu mare efort sa randeze ceea ce sony a vrut(vreau sa cred ca sunt mult mai puternice piesele decat o placa video sau procesor asemanatoare cu cele a unui pc) iar ce se zice ca toate piesele din ps4 ar costa 300$ este fals. Daca ar fi sa am dreptate asta ar insemna ca ar fi putin cam scumpe.(inca o intrebare) La cam ce bani s-ar estima Amd Jaguar si HD 7870 ? asta vreau sa stiu !
    Pretul pieselor sau echivalentul e irelevant. Pentru banii pe care ii dai pe PS4 acum, primesti o consola destul de capabila (si preferata generatiei momentan). Jocurile arata bine pentru banii platiti.
    Nu are sens sa compari cu un PC. Acolo puterea de calcul este peste masura, dar la fel si banii daca esti dispus sa-i dai.

  17. #7377 SP
    Member legokid220's Avatar
    Quote Originally Posted by kone22 View Post
    Pretul pieselor sau echivalentul e irelevant. Pentru banii pe care ii dai pe PS4 acum, primesti o consola destul de capabila (si preferata generatiei momentan). Jocurile arata bine pentru banii platiti.
    Nu are sens sa compari cu un PC. Acolo puterea de calcul este peste masura, dar la fel si banii daca esti dispus sa-i dai.
    mi-e dor sa mai ma joc pe pc ..dar banii nu ma lasa asta. pt un pc destul de bun trebuie sa bagi in el cam 3000 lei. dorintele dispar la cifre asemanataore

  18. #7378 SP
    Member PayPerView's Avatar
    Pe ps4 daca o sa am 2 conturi si cumpar ps+ pt unul, o sa pot juca online pe ambele?

  19. #7379 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by PayPerView View Post
    Pe ps4 daca o sa am 2 conturi si cumpar ps+ pt unul, o sa pot juca online pe ambele?
    Da daca setezi ambele conturi ca fiind primare. Uite instructiuni CLICK

  20. #7380 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Vreau sa-mi iau Transistor si am o intrebare in legatura cu plata. Vreau sa-mi iau card valoric de pe Cdkeys, dar nu am atatia bani in contul PayPal. Ma gandeam ca daca am card atasat la contul de PayPal, pot plati direct din contul bancar fara sa mai trebuiasca sa-mi pun bani in balanta PayPal. Problema e ca prin metoda asta, cdkeys refuza plata. Ati patit careva? Mentionez ca am Visa Electron de la Banca Transilvania.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts