Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 382 of 903 FirstFirst ... 282 332 372 380 381 382 383 384 392 432 482 882 ... LastLast
Results 7,621 to 7,640 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7621 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    De ce -1? E normal sa se bucure. Ei nu se joaca pe console, ei le creeaza, e munca lor, e intreaga lor viata. Oricine se bucura de un succes profesional.

  2. #7622 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by colossus View Post
    -1 punct reputatie SONY .


    O spui de parca vreun tsunami maturase fabrica de Xboxuri, iar Sony nu-si mai incapea de bucurie de raul alorlalti. Haide, bre, mai facem si noi niste diferente ?

  3. #7623 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu pot să mă conectez la PSN, vouă vă merge, ma refer la user nu la store?

    Am BF4 digital şi este blocat, îmi spune că trebuie să verifice licenţa, păi cum o verifică dacă este în maintenance (NP-3500-8) dar îmi intra in FIFA pe care o am în share.

    Îmi place că am opţiunea digital dar mi se pare o prostie chestia asta.

  4. #7624 SP
    Member legokid220's Avatar
    nici mie.

  5. #7625 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Acum pe bune, dacă nu eşti logat la net nu poţi juca ce ai cumpărat în format digital.

  6. #7626 SP
    Member colossus's Avatar
    De ce -1? E normal sa se bucure. Ei nu se joaca pe console, ei le creeaza, e munca lor, e intreaga lor viata. Oricine se bucura de un succes profesional.
    O spui de parca vreun tsunami maturase fabrica de Xboxuri, iar Sony nu-si mai incapea de bucurie de raul alorlalti. Haide, bre, mai facem si noi niste diferente ?
    Cred ca aveti dreptate ..decat ca altii sa spuna "Congratulations on your launch SONY" si sa rada pe la spate ,mai bine vii si spui verde-n fata "Da domne' ,chiar am inceput sa dansam si sa ne bucuram de diferentele de pret ".

  7. #7627 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Acum pe bune, dacă nu eşti logat la net nu poţi juca ce ai cumpărat în format digital.
    Pai pana la urma PS4 e always on? Sa știu si eu ce aleg pana la urma...

  8. #7628 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Îţi recunoaşte contentul numai dacă este setată consola ca primară, altfel nu aş putea să joc FIFA, eu am BF4 şi probabil când faci share verifică licenţa, nu, nu este always on, poţi juca şi fără net content-ul digital dar consola să fie primară.

  9. #7629 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci e semi-always on... Mda, bine măcar ca am aflat acum

  10. #7630 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu m-am speriat, am zis că nu mai joci deloc

    Urât este fără net, am intrat in FIFA şi nu îmi vine să joc.

  11. #7631 SP
    Junior Member nems's Avatar
    am o intrebare este cumva optiunea de a da pentru download/ a cumpara de pe store direct de pe pc?

  12. #7632 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sure thing. Intri in PlayStation Store (de pe site-ul PlayStation - eu am pe US, care momentan e down). Cumperi de acolo, si ai undeva optiune de Download to PS4. Care PS4, daca este in standby-mode sau on, ar trebui sa inceapa download-ul.

  13. #7633 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

  14. #7634 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Deci e semi-always on... Mda, bine măcar ca am aflat acum
    Este la fel de always online ca si PS3-ul. Daca nu ai contul activat pe consola, nu poti accesa fara internet continutul digital cumparat pe acel cont.

  15. #7635 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am înțeles altceva de la Se7en...

    Eu stiu altfel, pe PS3 dupa ce activezi ambele console pt games, descarci jocurile si te joci fara sa mai facă vreo verificare, la PS4 daca e secundar (ceea ce la ps3 nu exista), înțeleg ca ai nevoie de internet pt verificarea licenței... Poate nu am înțeles bine sau poate nu mi s-a explicat bine

  16. #7636 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu am înțeles altceva de la Se7en...

    Eu stiu altfel, pe PS3 dupa ce activezi ambele console pt games, descarci jocurile si te joci fara sa mai facă vreo verificare, la PS4 daca e secundar (ceea ce la ps3 nu exista), înțeleg ca ai nevoie de internet pt verificarea licenței... Poate nu am înțeles bine sau poate nu mi s-a explicat bine
    Da asa este ai nevoie de internet sau de PSN store online ca sa iti verifice licenta daca contul tau este primar pe alta consola. Spre exemplu am nimerit mententanta la store US si nu puteam sa joc pentru ca contul meu era activ pe alta consola, chiar daca aveam internet ciudat but true.

  17. #7637 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci nu e cum este pe PS3

  18. #7638 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Eu am plecat de la ideea ca este cunoscut faptul ca pe PS4 a fost redus numarul de sloturi al unui cont de la 2 la 1 (pe cate console poate fi activat un cont), asta fiind singura diferenta fata de PS3. Atata timp cat ai conturile activate pe PS4-ul tau nu iti va cere sa ai conexiune la internet pe acea consola pentru a accesa continutul digital. Se comporta exact ca pe PS3.

    Nu exista o consola secundara asa cum mentionezi tu, deoarece cand accesezi contul de pe alte console nu se va mai face nici o activare. Este ceva nou introdus pe PS4 ce iti permite sa iti accesezi jocurile cumparate contul tau de pe oricate alte console atata timp cat ai o conexiune la internet (de exemplu: te duci in vizita la un prieten care are PS4, iti introduci contul si acces la jocurile tale cat timp esti conectat la internet - la PS3 nu puteai face asta daca ambele sloturi ale contului erau ocupate, fiind necesara dezactivarea unui).

    Acum daca te apuci sa iti dezactivezi contul si il dai altor persoane pentru a face sharing de jocuri vorbim de o situatie in afara normalitatii. In mod normal, o persoana nu ar trebui sa-si dezactiveze contul decat in momentul in care isi schimba consola. Se profita de functia detaliata mai sus pentru a face sharing de jocuri, desi ea nu a fost gandita pentru asta. Sunt anumite chestii pe care ti le asumi daca incepi sa faci sharing pe PS4, iar una din ele este necesitatea unei conexiuni la internet.

  19. #7639 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Păi de ce mai spun că poţi cumpăra un produs digital şi îl poţi downloada pe 2 console ?
    Se întâmplă rar ce e drept, să nu ai acces la psn.

  20. #7640 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Păi de ce mai spun că poţi cumpăra un produs digital şi îl poţi downloada pe 2 console ?
    Se întâmplă rar ce e drept, să nu ai acces la psn.
    Eu vad ca scrie asta pentru jocurile digitale de PS4:

    One-time licence fee to download to multiple PS4 systems. Sign in to PSN is not required to use this on your primary PS4, but is required for use on other PS4 systems.
    Fata de PS3:

    One-time fee for use of downloads on up to 2 activated PS3 systems.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts