Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 383 of 903 FirstFirst ... 283 333 373 381 382 383 384 385 393 433 483 883 ... LastLast
Results 7,641 to 7,660 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7641 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Acum am observat şi eu " one time licence fee"

  2. #7642 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Eu am plecat de la ideea ca este cunoscut faptul ca pe PS4 a fost redus numarul de sloturi al unui cont de la 2 la 1 (pe cate console poate fi activat un cont), asta fiind singura diferenta fata de PS3. Atata timp cat ai conturile activate pe PS4-ul tau nu iti va cere sa ai conexiune la internet pe acea consola pentru a accesa continutul digital. Se comporta exact ca pe PS3.

    Nu exista o consola secundara asa cum mentionezi tu, deoarece cand accesezi contul de pe alte console nu se va mai face nici o activare. Este ceva nou introdus pe PS4 ce iti permite sa iti accesezi jocurile cumparate contul tau de pe oricate alte console atata timp cat ai o conexiune la internet (de exemplu: te duci in vizita la un prieten care are PS4, iti introduci contul si acces la jocurile tale cat timp esti conectat la internet - la PS3 nu puteai face asta daca ambele sloturi ale contului erau ocupate, fiind necesara dezactivarea unui).

    Acum daca te apuci sa iti dezactivezi contul si il dai altor persoane pentru a face sharing de jocuri vorbim de o situatie in afara normalitatii. In mod normal, o persoana nu ar trebui sa-si dezactiveze contul decat in momentul in care isi schimba consola. Se profita de functia detaliata mai sus pentru a face sharing de jocuri, desi ea nu a fost gandita pentru asta. Sunt anumite chestii pe care ti le asumi daca incepi sa faci sharing pe PS4, iar una din ele este necesitatea unei conexiuni la internet.
    Eu nu te-am contrazis, am spus doar ca nu e cum a fost cu PS3-ul si nu imi convine Pe Xbox One oare cum este?

  3. #7643 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Şi eu aş vrea să ştiu, se poate face share pe Xbone ?

  4. #7644 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pe xbox one poate fi jucat pe X conturi, atata timp cat sunt toate pe aceeasi consola iar consola este setata la Home Console pe contul principal.
    S-ar putea totusi sa introduca pe viitor iar ideea de "Family Sharing", dar momentan nu merge sharing pe mai multe console decat cu setarea de mai sus.

  5. #7645 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pe Xbox One oare cum este?
    Exact ca pe PS4. Iti setezi consola personala drept "Home" si poti accesa continutul fara internet. Continutul contului poate fi accesat si de pe alta consola, insa doar cat timp esti logat pe contul respectiv.

    Ca ne convine, ca nu ne convine nu prea avem ce face. Eu sunt multumit totusi ca nu este situatia de la Wii U, unde contul este legat de consola permanent, nu il mai poti activa pe alta consola decat daca o schimbi si suni la Nintendo. Cred ca si publisherii au avut un cuvant important de spus atunci cand au fost introduse aceste limitari. Sigur au avut pierderi masive din cauza sharingului de pe PS3, in special atunci cand existau 5 sloturi.

  6. #7646 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Uou uou uou. Pai inseamna atunci ca ne punem 10 impreuna si cumparam 1 joc pe contul unuia dintre noi si il activam pe toate consolele. Nu cred asta.

  7. #7647 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    I don't even...

  8. #7648 SP
    Junior Member nems's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sure thing. Intri in PlayStation Store (de pe site-ul PlayStation - eu am pe US, care momentan e down). Cumperi de acolo, si ai undeva optiune de Download to PS4. Care PS4, daca este in standby-mode sau on, ar trebui sa inceapa download-ul.
    mersi,este valabila aceasta optiune si pentru demo, jocuri free nu?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Si eu sunt nemultumit ca toti ceilalti utilizatori in legatura cu aceasta restrictie la jocuri, si cea ca nu se pot vedea trofeele offline, in principiu tot ce era pe ps3 as vrea pe ps4 in afara de teme si multimedia, acestea chiar nu au rost pe ps4 pe ps3 aveau dar ps4 nu este multimedia center chiar si sony au spus asta

  9. #7649 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Uou uou uou. Pai inseamna atunci ca ne punem 10 impreuna si cumparam 1 joc pe contul unuia dintre noi si il activam pe toate consolele. Nu cred asta.
    Exact, ar trebui schimbata deviza in "Orgy Awaits"

  10. #7650 SP
    Senior Member mark's Avatar
    N-am inteles ce vb. Sunt noob in regulile PSN+. Maine imi vine si mie PS4. Poate ma lamuriti cu ce am spus mai sus.

  11. #7651 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Exact, ar trebui schimbata deviza in "Orgy Awaits"

  12. #7652 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Guess not.

  13. #7653 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Guess not.
    Cumpăra un joc Digital şi vei găsi pe cineva cu care să faci share, la PS4, ps+ îţi trebuie pt. online şi cam atât, la PS3 ai nişte jocuri mika, pe care de altfel le poţi da la share.

  14. #7654 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    ... sau lasi share naibii si savurezi PS4 fara griji,complicatii si alte tiganii ...

  15. #7655 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Share cu un amic, frate/sora e tiganie? Poate sărăcie, sunt sărac

  16. #7656 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Daca ai prieteni ft buni, preferabil 1 cat mai ok, atunci cred ca e chiar indicat sa faci share ca iesi la jumătate cu prețul.

    ---------- Post added 27-06-2014 at 10:42 ----------

    Apropo, mi-a sosit consola. God damn ce faina ii

  17. #7657 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  18. #7658 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Excelent bundle-ul.

  19. #7659 SP
    Member Hansel31's Avatar
    de ce nu vad pe forum nici un topic cu final fantasy XIIV ? este un mmorpg nemaipomenit.. nu il joaca nimeni?

  20. #7660 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts