Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 401 of 903 FirstFirst ... 301 351 391 399 400 401 402 403 411 451 501 901 ... LastLast
Results 8,001 to 8,020 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #8001 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Aici nu este vorba de cat de greu ar fi sa faca. Developerii sunt obligati de "suits" sa ne dea totul cu lingurita, daca s-ar aplica tot ce stie ps3 la noua consola nu ar mai aparea update-uri frecvente si Sony are obligatia fata de ei insisi sa se prefaca cat de ocupat e cu implementarea 3D, MP3, MKV care in mod normal le-ar fi putut include la data lansarii. E o strategie de marketing gen: "vezi tu cat de des facem update-uri si ne ascultam fanii" cand de fapt ne dau portii mici timp de 5 ani din main course-ul care se putea servi integral la data lansarii.

    Pana atunci insa cate un "stability update" bilunar si noi chiar credem ca ei fac diferenta

  2. #8002 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Chiar sunt singurul care foloseste consola DOAR pentru jocuri? Hai ca la filme mai inteleg, nu toti au blu-ray player, sau laptop cu blu-ray reader, dar in rest...

  3. #8003 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    In ritmul asta PS4 o sa devina cea mai stabila consola de pe planeta.
    Atat de stabila ca a trebuit sa-i dau reinitializare sistem dupa ultimul update..deoarece incepuse sa-si dea singura autoeject..

  4. #8004 SP
    Admin MonkY's Avatar
    flavi_us: sa stii ca si la mine consolele sunt pt. gaming only. Dar asta pt. ca am BluRay player dedicat, HTPC, tone de gadget-uri pe-aici. Unii insa nu-si permit sau nu au acces la atatea nebunii... si chiar trebuie sa-si vanda diverse ca sa poata sa cumpere o consola "next-gen". Caz in care isi doreste un "all in one", un "multimedia center" asa cum dealtfel a si fost anuntat. Tin minte cand aveam Xbox-ul (primul), chiar nu mai aveam nevoie de nimic altceva. Playa orice ii dadeam - la vremea respectiva era intr-adevar un "all in one". De ce se putea acum vreo 13-14 ani pe un amarat de Intel la 733Mhz cu 64MB RAM si nu se poate acum cu tone de core-uri si RAM sa-si puna developerii si in cap? Well... nici nu risc sa raspund...

  5. #8005 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pentru ca vor subscripții plătite la toate serviciile lor.

  6. #8006 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Inteleg, dar in acelasi timp nu inteleg de ce lumea isi pierde rabdarea asa usor. De fiecare data cand se amana un joc, sau un update, sau orice pana la urma, parca e sfarsitul lumii. De cateva luni tot ce aud e "PS4 n-are jocuri, n-are aia, n-are aia, n-are aia". FFS, nu a trecut nici macar un an de la lansare, o sa vina toate, putina rabdare nu strica.

  7. #8007 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    lumea are bani de cheltuit iar cand se intampla asta, nu mai ai rabdare

    eu chiar ma intreb ce o sa fac cand or sa iasa 2-3 jocuri bune in aceeasi perioada, deoarce n-am sa am timp nici acum de last of us, au marit si gradele la BF4 (W.D. nu l-am mai deschis, Killzone tot asa, fifa someaza..second son..s-a terminat, jocurile gratuite le trag / le sterg, destiny beta l-am sters)

    apropo , parca o data cu noua generatie a cam pierit si epoca pirateriei ?!

  8. #8008 SP
    Member dtancu's Avatar
    E o chestiune de principiu.
    Nu ma deranjeaza amanarea in sine ca timp cat ma deranjeaza ca nu sunt in stare sa isi respecte niste angajamente luate public. Plus faptul ca amanarea release-urilor a devenit o moda, un mecanism ieftin de a iti face publicitate cand de fapt releaseul tau e la peste un an distanta si tu o stii foarte bine.

  9. #8009 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Nu e vorba de marketing intotdeauna, e foarte greu sa lucrezi la un proiect mare si sa estimezi corect un deadline. Prin urmare exista doua categorii, in situatia in care jocul nu a iesit asa cum trebuia:

    -cei care prefera sa il scoata asa cum e, dar la timp (vezi EA, Ubisoft sau altii)
    -cei care amana lansarea ca sa termine jocul, si sa se ridice la standardele promise

    Daca tu preferi prima categorie, asta e. Eu prefer sa astept un an in plus dar sa am un joc finisat cum trebuie.

    Cat despre partea cu angajamentele, poate nu-mi aduc eu aminte, dar au promis cumva ca pana in Iunie 2014 vor aparea toate update-urile necesare PS4-ului?

  10. #8010 SP
    Member Hansel31's Avatar
    @flavi unii sunt mai gameri decat alti gameri , eu spre exeplu aprind ps4 cand imi aduc aminte sau cand vad ca e prafu prea mare si il sterg si zic sa ii mai dau drumu

  11. #8011 SP
    Junior Member nems's Avatar
    mai exista cineva care are un cod pentru destiny care nu il foloseste? send me pls

  12. #8012 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da... si eu as vrea un cod, daca are cineva in plus si se simte putin darnic

  13. #8013 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca ati inceput sa cereti coduri peste tot... asta desi am spus clar ca le gasiti pe https://www.facebook.com/ConsoleGames.ro.
    In alta ordine de idei: Bungie : News - Destiny Beta: All Access - deci nu mai aveti nevoie de coduri

  14. #8014 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Va salut , revin cu amanunte in privinta consolei cu rateuri la unitatea optica . Acum 3 zile am trimis catre Altex Bucuresti consola in vederea ° verificarii ° primind un singur raspuns prin email ieri si anume ca cei de la service se vor uita la consola , deasemenea am dat reply cu cerere completata in vederea returnarii banilor ( fiind in cadrul celor 10 zile de la cumpararea online) pana acum nimic . Din pacate mai multe informatii nu pot obtine pentru ca cei de la Altex backoffice sunt de negasit , neavand un numar de contact , iar cei de la relatii cu clientii nu stiu mai mult decat mine.
    Sper ca Altex isi va schimba optica cu privire la clienti din cate am observat nu sunt singurul in situatia asta , desi au preturile mai jos decat alte magazine lasa de dorit la alte capitole .

    Spor in toate !

  15. #8015 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    La fel am patit si eu.
    Ideea e ca ei au 30 de zile calendaristice pentru depunerea banilor, asa ca mai ai de asteptat. Daca nu ai facut-o deja, da-le un mail cu contul in care vrei sa iti vireze banii.

    Ps: Mie mi-au depus banii cam dupa 20-25 zile, poate tu ai mai mult noroc. Bafta!

  16. #8016 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Le am dat contul , ideea e ca poate dura pana la 14 zile VERIFICAREA produsului , asta mi se pare hilar , iar dupa verificare voi fi contactat ...

  17. #8017 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu te intereseaza verificarea, e treaba lor, tu ai cerut banii inapoi.
    De la data la care a ajuns produsul inapoi, ei trebuie sa iti returneze banii in 30 de zile. Daca nu , apelezi la ANPC, dar sunt sigur ca ii vei primi in termenul legal.

  18. #8018 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Numai ca vedeti ce naspa poate fi. Tu vrei sa iti cumperi un produs sa te joci azi. Din cauza birocratiei unor destepti ce nu se stiu organiza cum trebuie esti obligat sa stai 1 luna pe bara ca sa te poti juca. Poate mi-am activat online 1 luna de PS+ si nu ma pot juca din cauza Altex. Imi platesc ei luna de +? Nu. Atunci?

    ---------- Post added 25-07-2014 at 19:28 ----------

    Quote Originally Posted by bogdan-theodor View Post
    Va salut , revin cu amanunte in privinta consolei cu rateuri la unitatea optica . Acum 3 zile am trimis catre Altex Bucuresti consola in vederea ° verificarii ° primind un singur raspuns prin email ieri si anume ca cei de la service se vor uita la consola , deasemenea am dat reply cu cerere completata in vederea returnarii banilor ( fiind in cadrul celor 10 zile de la cumpararea online) pana acum nimic . Din pacate mai multe informatii nu pot obtine pentru ca cei de la Altex backoffice sunt de negasit , neavand un numar de contact , iar cei de la relatii cu clientii nu stiu mai mult decat mine.
    Sper ca Altex isi va schimba optica cu privire la clienti din cate am observat nu sunt singurul in situatia asta , desi au preturile mai jos decat alte magazine lasa de dorit la alte capitole .

    Spor in toate !
    Poate era mai bine sa nu fi solicitat verificarea ei pt ca astfel ei o iau ca pe o problema de garantie. Daca solicitai direct banii fara discutii (ca ai dreptul) poate era mai rapid.

  19. #8019 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Pai eu am solicitat direct banii ... Dar chestia cu verificatil consolei e conditia impusa de altex , desi o verificare se face in cca 15 min sa se asigure ei ca am trimis toate accesoriile catre ei si ca nu am dat cu consola de pamant ... Dar asa e la noi ,Un prieten din londra dupa ce a sesisat o defectiune i s a trimis consola inspre inlocuire in 48 de ore ... Pacat ca se comporta asa cu clientii tot ei o sa piarda in timp .

  20. #8020 SP
    Member chesterb's Avatar
    E vreo problemă power related dacă am legat astfel coolerpadul și folosesc 3 usburi din hubul de la coolerpad?
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1406308945.885971.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts