Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 442 of 903 FirstFirst ... 342 392 432 440 441 442 443 444 452 492 542 ... LastLast
Results 8,821 to 8,840 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #8821 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La mine in "Test Internet Connection" estimeaza Download 250-300Mbps si Upload 250-300Mbps, ceea ce e imposibil. Daca pe DL am Gigabit si ar putea sa sara si la 1000Mbps, pe UL RDS-ul limiteaza la 100Mbps, prin urmare e fizic imposibil ce spune el acolo. Deci ignorati, e un test useless (nici nu stiu de unde scoate cifrele acelea).

    Si da, DL-ul e foarte lent (comparativ cu cat poate reteaua si cum fac DL de pe Xbox sau PC) si mai si fluctueaza in draci. Dar, ce sa-i facem? Ne multumim ca avem background download si asta e.

  2. #8822 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Viteza variaza.
    Am avut zile in care download-ul avea viteza nebuna de 25-27 Mb/s, in alte zile mergea cu 10-15 Mb/s si sunt cazuri in care "se taraste" cu 1-2 Mb/s (cont UK prin router, RDS 1Gbps). Depinde de perioada zilei, de ce anume descarci si cate fisiere descarci . Este interesant faptul ca de oricate ori fac testul de viteza pe consola, intotdeauna am download speed de ~100 mbps.
    MB sau Mb?

  3. #8823 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    La care parte te referi? Am specificat viteza de download in MB iar la testul de viteza e in Mbits.

  4. #8824 SP
    Banned Templier's Avatar

  5. #8825 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In octombrie se lansează doua pachete noi: bundle alb + Driveclub, 440 € si un bundle negru cu doua DS4, camera, Driveclub la 500 €
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1411166830431.jpg uploadfromtaptalk1411166835998.jpg uploadfromtaptalk1411166845387.jpg

  6. #8826 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Salut
    Am o problema, acum o saptamana mi-am facut pre-order la fifa 15 standard de pe Store US dar azi cand am intrat la download queue mi- aparut asta


    Stie careva de ce?
    Am postat si pe theardul FIFA 15 dar nu mi-a raspuns nimeni

  7. #8827 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    mda, am patit si eu cu first light. cel mai probabil ai un card romanesc atasat la cont, si cand a incercat PSN-ul sa traga banii nu a reusit. asta chiar daca ai fonduri in wallet.

  8. #8828 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    mda, am patit si eu cu first light. cel mai probabil ai un card romanesc atasat la cont, si cand a incercat PSN-ul sa traga banii nu a reusit. asta chiar daca ai fonduri in wallet.
    Poi doar la addounul ala mi-a dat eroare pana acuma
    Si jocul l-am cumparat cu psn carduri cumparate de pe Allromedia

  9. #8829 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by em1n3m16 View Post
    Poi doar la addounul ala mi-a dat eroare pana acuma
    Si jocul l-am cumparat cu psn carduri cumparate de pe Allromedia

    sa te intreb altceva. aveai bani suficienti in wallet atat ptr joc cat si ptr addon-uri? daca da, in momentul pre-order-ului ti s-au extras bani din wallet pentru ambele? in orice caz ar trebui sa-ti stergi datele cardului din cont

  10. #8830 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    sa te intreb altceva. aveai bani suficienti in wallet atat ptr joc cat si ptr addon-uri? daca da, in momentul pre-order-ului ti s-au extras bani din wallet pentru ambele? in orice caz ar trebui sa-ti stergi datele cardului din cont
    Am avut 60$ in wallet iar jocul a fost 59,99 acuma mai am 0.03 in wallet ca am mai avut 0.02 de dinainte
    Eu nu am cumparat nici un addon eu am cumparat jocul

    Cand mi-am luat COD:Ghost tot asa l-am luat si nu mi -sa intamplat asa ceva

  11. #8831 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    atunci nu-ti fa griji, oricum main game-ul pare a fi OK, si cel mai probabil pe 23 se va descarca in consola fara probleme.


    dar sa-ti stergi cardul personal din cont tot te sfatuiesc.

  12. #8832 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    atunci nu-ti fa griji, oricum main game-ul pare a fi OK, si cel mai probabil pe 23 se va descarca in consola fara probleme.


    dar sa-ti stergi cardul personal din cont tot te sfatuiesc.
    Unde gasesc cardul?
    am cautat la billing information da nu am nici un card adaugat imi arata doar toate spatiile alea sa adaug card
    Pe alte conturi am doar dar asta e contul setat ca primary

  13. #8833 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pai tu trebuie sa știi dacă ai adăugat sau nu un card înainte.

  14. #8834 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Nu am card atasat pe contul ala pe care am cumparat jocul am avut pe alt cont l-am sters acuma de pe contul ala

  15. #8835 SP
    Junior Member oana.ionescu09's Avatar
    salut,
    am si eu un ps4 de 2 zile si vroiam sa stiu cum e mai bine sa l tin cand nu l folosesc. Stand by sau turn off?

  16. #8836 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu il tin in stand by cand vreau sa-i încarc controlleru', in rest turn off.

  17. #8837 SP
    Member gabytro's Avatar
    Asa sunt tentat sa fac si eu, dar am inteles ca e facut sa stea in stand by, la fel ca tv ul de ex

  18. #8838 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu l-am uitat cateva nopti in standby si n-a patit nimicdar de obicei il las in standby 10 minute si il opresc dupa.

  19. #8839 SP
    Banned Templier's Avatar
    si eu il inchid

  20. #8840 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Iti consuma curentu numa degeaba in standby. Inchis si aici, doar cand face download la ceva joc il las in standby.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts