Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 450 of 903 FirstFirst ... 350 400 440 448 449 450 451 452 460 500 550 ... LastLast
Results 8,981 to 9,000 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #8981 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    a unui prieten, iesita din garantie in urma cu 2 sapt e adusa din UK in ziua lansarii.
    Este destul de misto construita, simpla, suruburile sunt accesibile, daca parcurgi pasii usor si cu ceva poze intermediare ca sa nu uiti anumite cablaje sau pozitii alte diferitelor subansamble e chiar simpla! Daca o duceam in service probabil ca nu o scoateam mai devreme de 1 saptamana...

  2. #8982 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    te-ai uitat si la placuta aia ce se ocupa cu butonul de autoeject..

    ma bate gandul sa o desfac sa vad ce e acolo

  3. #8983 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    practic trebuie racait contactul ce face legatura cu tablita de pe capac



    asta e saracia..
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  4. #8984 SP
    Member valentin2007's Avatar
    A ieșit din garanție după 10 luni?

  5. #8985 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    am auzit ceva plangeri insa nu stiu la ce se face referire.
    Butonul e eject este metalic si are un conductor care atinge un alt conductor de pe consola (nu carcasa/skin), butonul de Eject functioneaza si cu o simpla atingere a acelui punct metalic de pe consola, (carcasa fiind inlaturata). probabil de la umezeala devine f sensibil...si face autoeject? nu stiu sincer.
    Attached Images Attached Images 6.jpg

  6. #8986 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    A ieșit din garanție după 10 luni?
    consola a fost adusa din UK, l-am intrebat de garantie si a zis ca el stie ca tocmai i-a expirat desi nu avea acte pe ea, doar garantia internationala.

  7. #8987 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu cand l-am cumparat in februarie era o ninsoaareee, viscol, si ma gandesc ca l-am plimbat de la cald la rece (ca-mi inghetau stergatoarele pe parbriz) si cred ca tot acest transport a prins putina umezeala in interior ceea ce a afectat placuta aia..iar de garantie mi-e sila..

    cand ma prinde intr-o zi mai proasta incerc si daca tot nu merge iau alta , alba, parca in ultimul timp face mai des
    daca o opresc si o scot din priza si mai apoi apas butonul de on sa-si piarda tot curentul din ea isi revine..mi-e ca ma duc cu ea la garantie si o sa fie ok,bat drumul degeaba..

  8. #8988 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    consola a fost adusa din UK, l-am intrebat de garantie si a zis ca el stie ca tocmai i-a expirat desi nu avea acte pe ea, doar garantia internationala.
    Am înțeles, și a mea e luata tot din UK la lansare. Oricum, nu am niciun act pentru ea

  9. #8989 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Pe spatele carcasei sunt 3 suruburi care trebuie desfacute ca sa poti ajunge la placuta aia. Suruburile sunt in spatele unor "sigilii" abtipilde negre. Eu cu o surubelinita subtire si plata le-am indepartat fara sa se vada ca s-a umblat acolo, Daca ai de gand sa faci treaba asta foloseste metoda veche de indepartare a abtipildurilor, si anume dupa ce le incalzesti cu un feon(uscator de par)...sau de ce nu dupa ce ai folosit consola o perioada, astfel incat zonele sa se incalzeasca si sa fie usor de indepartat

  10. #8990 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    buna idee !

  11. #8991 SP
    Junior Member alexrobu's Avatar
    scuzee, as avea nevoie de un play station network card de 15 lire pt cont uk... unde pot gasi sa cumpar online? multumesc

  12. #8992 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Cdkeys.com

  13. #8993 SP
    Junior Member alexrobu's Avatar
    mai stie cineva site-uri de unde pot cumpara play station card de 15 lire pentru cont UK... sa pot face plata cu un card Visa?

  14. #8994 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Dacă ala de sus nu îți place, cu toate ca au cele mai bune preturi, plus o reducere de 5% dacă le dai like la pagina de Facebook, încearcă și www.electronicfirst.com, www.gamesrocket.com

  15. #8995 SP
    Junior Member alexrobu's Avatar
    la cele de pe cdkeys? primesc codul pe mail imediat sau? de exeplu cea de 16 lire o pot folosii la Ps 4?

  16. #8996 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Codurile de pe cdkeys sunt pentru UK. Vezi ca pe poza cu cardul scrie valoarea lui (£5,10,15 etc) dacă e în lire se folosesc pe cont de UK. Și da, merg ps3,ps4 sau psv. Vine pe mail codul, de obicei durează vreo 5 minute, insa la prima tranzacție s-ar putea sa îți ceara sa faci dovada identității. Îți cer poza cu actul de identitate, nu știu exact, mie nu mi-au cerut pe site-ul asta și am cumpărat pe puțin 10 carduri valorice. Pe alt site da, mi-au cerut sa fac dovada, insa chestia asta se întâmplă o singura data.

  17. #8997 SP
    Junior Member alexrobu's Avatar
    vad ca pe cdkeys se poate platii doar cu paypal... exista posibiltatea de plata si cu card? primesc codurile imediat?

  18. #8998 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Cred ca se poate și cu cardul. Și dacă trebuie neapărat PayPal, de ce nu îți faci? Eu folosesc un Mastercard, asa ca trebuie sa meargă.
    Edit: a, tu ai visa. Dacă l-ai mai folosit la cumpărături online ar trebui sa nu întâmpini probleme

  19. #8999 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    merge si cu un card separat, alegi checkout si te va duce tot la pagina paypal. dar acolo vei avea o optiune sa platesti cu un card separat

  20. #9000 SP
    Junior Member alexrobu's Avatar
    multumesc de ajutor... am rezolvat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts