Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 903 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 505 ... LastLast
Results 81 to 100 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #81 SP
    Banned nurv's Avatar
    Hai sa schimbam directia subiectului ca imi fac sange rau. Adevarul e ca nu prea da nimeni doi lei pe Romania la modul general. Si gamerii [consolisti PC-isti telefonisti cum or fi ei] sunt oricum in romania o minoritate nebagata in seama.

    Uite luna trecuta ce m-a intristat destul de tare a fost disparitia revistei Xtreme PC. Erau review-uri de jocuri, PC, Console, telefoane mobile, erau news, erau stiri.

    Dispar revistele de profil, dispar cartile scrise de calitate, dispare inteligenta romana peste hotare... Stii, e pacat ca dispar valorile. Dar lasa ca, la fel ca si viciile, a caror cantitate ramane constanta, si populatia romaniei ramane constanta. Pleaca valorile dar vin ciorile infractoare din franta si italia... mi se face greata uneori de tara asta.

  2. #82 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu nu stiu ce tot tineti thredul asta in viata cand nu ae nici un sens!

  3. #83 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Eu nu stiu ce tot tineti thredul asta in viata cand nu ae nici un sens!
    Pai, il tinem pana apare PS4, nu ?
    Btw, pentru cei care nu stiau deja: www.playstation4.ro

  4. #84 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by pustiulica View Post
    Dispar revistele de profil, dispar cartile scrise de calitate, dispare inteligenta romana peste hotare... Stii, e pacat ca dispar valorile. Dar lasa ca, la fel ca si viciile, a caror cantitate ramane constanta, si populatia romaniei ramane constanta. Pleaca valorile dar vin ciorile infractoare din franta si italia... mi se face greata uneori de tara asta.
    De acord cu tine. Daca te simti valoare si tu ... ce te opreste sa mergi peste hotare ?

    Quote Originally Posted by monky View Post
    pai, il tinem pana apare ps4, nu ?
    Btw, pentru cei care nu stiau deja: www.playstation4.ro
    looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooool

  5. #85 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai, il tinem pana apare PS4, nu ?
    Btw, pentru cei care nu stiau deja: www.playstation4.ro
    , am impresia ca Monky se cam plictiseste. Am vrut sa nu postez in acest thread dar ca deobicei Monky m-a instigat la rele .

  6. #86 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai, il tinem pana apare PS4, nu ?
    Btw, pentru cei care nu stiau deja: www.playstation4.ro
    normal...o sa va amintiti voi de threadul asta dupa ce apare PS4.."uite bai ce bazaconii spuneam despre PS4..n-am fost nici pe aproape "

  7. #87 SP
    Banned nurv's Avatar
    Ca sa fie totul mai fun hai sa facem ceva gen capsula timpului. Hai sa postam aci fiecare configuratia care o viseaza ptr PS4, si cand iasa, sa dam un premiu de consolare celui care a fost cel mai departe si un premiu premiu celui care a fost cel mai aproape, eu zic ca o sa ne distram copios.

  8. #88 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Depinde foarte foarte mult cand o sa apara. Deocamdata xbox a lansat slimul si sony inca nu isi face probleme pt lansarea versiunii 4.

  9. #89 SP
    Member krOOm's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    normal...o sa va amintiti voi de threadul asta dupa ce apare PS4.."uite bai ce bazaconii spuneam despre PS4..n-am fost nici pe aproape "
    are dreptate

  10. #90 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu estimez asa:

    1. CPU custom (Intel/Toshiba/IBM ?) cu 4/8 core-uri la 3Ghz - 8MB L2 cache minim
    2. GPU custom nVidia cu 1GB RAM dedicat GDDR5, rezolutie 4K
    3. 2GB RAM XDR la 4-5Ghz
    4. NEW BluRay reader/writer (reads upto 200GB disks)
    5. HDD 1TB (daca vor evolua SSD-urile pana atunci si vor scade preturile, poate chiar un SSD de 512GB)
    6. USB 3.x, Card reader, WiFi N, Bluetooth
    7. DVR

    Acum, astept sa vad ce-am ghicit

  11. #91 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Si cat crezi ca ar costa ce ai trecut tu acolo? Nu e rau deloc ce ai vrea, pe langa astea o schimbare a controller-ului, ceva mai futurist, n-ar strica.

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Si cat crezi ca ar costa ce ai trecut tu acolo? Nu e rau deloc ce ai vrea, pe langa astea o schimbare a controller-ului, ceva mai futurist, n-ar strica.
    Peste 2-3 ani... probabil ca o sa coste cat a fost si PS3-ul la lansare... adica in jur de 2000 RON. Si da, si eu sper sa schimbe controllerul

  13. #93 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Mare grija la ce va doriti cu controllerul ala, ca nu o sa stati cu ochii la el cat jucati (ca sa-i admirati aspectul futurist), ci tot in televizor. Eu nu as vrea sa ma trezesc cu ceva futurist precum D pad-ul controllerului de XBOX360.

    Da, mi-ar placea si mie sa se ajunga la ceva SSD-uri de macar 512GB care sa nu coste o caruta de bani.

  14. #94 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Mare grija la ce va doriti cu controllerul ala, ca nu o sa stati cu ochii la el cat jucati (ca sa-i admirati aspectul futurist), ci tot in televizor. Eu nu as vrea sa ma trezesc cu ceva futurist precum D pad-ul controllerului de XBOX360.
    Eu nu vreau ceva futurist... ci ergonomic. Nu ma intereseaza cum arata... dar sa mai lucreze la el. Dupa cateva ore de jucat cu DualShock-ul (la care suntem noi nevoiti sa adaugam triggere, ca Sony a uitat de asa ceva), ma iau durerile de la "colturile" gamepad-ului. Ceea ce (no offense) dar la controllerul de Xbox 360 nu se intampla. Ar putea sa combine "best of the two worlds"
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Da, mi-ar placea si mie sa se ajunga la ceva SSD-uri de macar 512GB care sa nu coste o caruta de bani.
    Din pacate, la generatia actuala de SSD-uri, nu pretul ar trebui sa te sperie, cat durata lor de viata. Si nu cred ca vrea nimeni sa-si schimbe SSD-ul la fiecare 2-3 ani... pt. ca orice am vrea sa credem despre ele, cam atat rezista. Maxim !

  15. #95 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate, la generatia actuala de SSD-uri, nu pretul ar trebui sa te sperie, cat durata lor de viata. Si nu cred ca vrea nimeni sa-si schimbe SSD-ul la fiecare 2-3 ani... pt. ca orice am vrea sa credem despre ele, cam atat rezista. Maxim !
    Dar ce au,ce se strica la ele? Nu am apucat sa citesc prea multe despre ssd-uri, fiind la un pret cu mult mai mare decat hdd-uri nu prea am fost interesat de ele si tehnologia lor.

  16. #96 SP
    Banned Frankie's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Dar ce au,ce se strica la ele? Nu am apucat sa citesc prea multe despre ssd-uri, fiind la un pret cu mult mai mare decat hdd-uri nu prea am fost interesat de ele si tehnologia lor.
    Solid-state drive - Wikipedia, the free encyclopedia

  17. #97 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Dar ce au,ce se strica la ele? Nu am apucat sa citesc prea multe despre ssd-uri, fiind la un pret cu mult mai mare decat hdd-uri nu prea am fost interesat de ele si tehnologia lor.
    Din pacate ca orice memorie flash, are un numar limitat de scrieri. Desi initial numarul respectiv pare enorm, si la calcule gen Intel rezulta 10 ani de viata or so, nimeni nu ia in calcul ce se intampla pe un SSD unde se scrie in mod serios. Cu tot cu functii gen TRIM, intr-un PS3 si-ar da duhul destul de repede. Asta pt. ca toate jocurile isi scriu cache-ul pe HDD. Poate pe PS4, fiind memorie suficienta, nu se va mai folosi cache pe HDD, si in felul asta ar deveni mai ok. Oricum avanseaza tehnologia (desi culmea, de la SLC s-a trecut la MLC... se prefera spatiu mai mare decat fiabilitate)...

  18. #98 SP
    Member krOOm's Avatar
    eu as vrea ca ps4-ul sa fie la fel ca cel din linkul pe care l am dat in primul post deci daca va fi aproape de ce zice acel cineva acolo voi fi multumit

  19. #99 SP
    Junior Member BackStar's Avatar
    Eu nu cred ca va fi mare chestie cu PS4ul asta.
    Cred ca o sa aiba poate 1TB HDD sau SSD (cum vreti voi);
    Poate vreo 3-4 poate chiar 2-3 GB de ram;
    Un chip grafic poate echivalentul a unui ATI Radeon HD5970 sau a unui Nvidia GeForce 480GTX;
    Un procesor ca un Intel core i7 sau un AMD Phenom II x4 sau poate cu mai multe nuclee desi nu cred;
    Rezolutie nu cred ca o sa aiba mai mult de 1080p;
    Asta e parerea mea.

  20. #100 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi e foarte veche reclama, va puteti face o idee spre ce ne indreptam:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 903 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 505 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts