Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 750 of 903 FirstFirst ... 250 650 700 740 748 749 750 751 752 760 800 850 ... LastLast
Results 14,981 to 15,000 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #14981 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Bai ce dracu se intampla cu imbecilii astia si cu vitezele de download?? Stau de 1 ora si ceva pentru un ***** de patch de 3 Giga, in conditiile in care acum 2 zile mi-a downloadat demo-ul RE7 intr-un minut, tot cam aceeasi dimensiune. Pe Xbox One si PC imi merge impecabil, am facut teste pe Xbox si imi downloadeaza cu aprox 400 Mbps.... Si da, am Gigabit, consola e legata prin cablu, nu folosesc WI-FI si am in casa o conexiune separata pentru console doar...FMM cu era digitala cu tot.
    This is for the players! Sorry, dar n-am stiut ce altceva sa-ti spun... initial am dat vina pe RDS, ca nu are peering cu providerul folosit de Sony. Am trecut de la Gigabit RDS la 500Mbps UPC. Same ****. Pe Xbox One descarc aproape ca pe PC, pe PS4 cateodata merge decent (a se citi de 10 ori mai lent), dar cateodata sta si o zi sa ia cativa GB. Poti incerca chestia aceea cu disconnect si reconnect, sau cealalta cu pause download si resume download... sau aceea cu DNS-urile de la Google (8.8.8.8 si 8.8.4.4)... sau metoda lui Dj Mo. It's still slow as hell. But it's Sony, so it's all good!


  2. #14982 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Da, si mie mi se intampla din astea la download...ca doar e 4 the players cum a evidentiat MonkY, playerii ,,sta sa se joace bo$$ nu sa danladeze porcarii"

  3. #14983 SP
    Member Victor420's Avatar
    Serverele alea sunt stresate in zilele astea. Daca downloadezi jocurile care au fost la reducere si pe US si pe EU, pun pariu ca mai sunt o gramada de oameni care fac la fel. Daca ai cont de US banuiesc ca te conectezi la serverele US. De fiecare data cand este un "sale" mai bunicel, reteaua incetineste pana pe la 3-4 MB. Si eu am stat vreo 4 ore sa iau BF4. Nu se poate compara cu vitezele pe care le ai la torente pentru ca acolo te conectezi la mai multe surse simultan (seeds). La PSN ai un singur robinet daca pot sa ma exprim asa. Ar trebuie sa puna cateva servere si la noi in Romania ca avem net bun si e ieftin

  4. #14984 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Cum adică stresate?
    Dar eu pentru ce morții lor plătesc PS plus? Să le meargă rețeaua cum trebuie. Mereu!
    Este exact aceeași situație ca acum un an sau mai puțin. Când mergea ca un cur în toată Europa.

  5. #14985 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu sunt curios unde ajung banii aia pe care ii dam pe PS+, ca infrastructura n-au, jocuri dau din an in Pasti, deci care e faza pana la urma?

    (e retorica intrebarea)

  6. #14986 SP
    Member Victor420's Avatar
    @Einherjar

    Imagineaza-ti ca esti singurul seed pentru un torrent si inca vreo 1000 incearca sa il ia de la tine. Ceva tot face bottleneck. Ori hard-disk-ul, ori placa de retea, ori reteaua de internet, ori RAMii, ori procesorul. Problema este mai mult un obstacol tehnologic decat zgarcenia celor de la Sony, si nu poate fi rezolvata astfel incat sa iesi pe profit. Era digitala mai are de asteptat.

    Edit: o idee ar fi sa dedice cateva servere doar pentru jocurile noi sau cele care au reduceri masive. Nu stiu insa cat de rentabil ar fi asta dpdv economic.

  7. #14987 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Cred ca imi dau mie toata viteza lor si voua nu va mai ramane nimic Acum serios, mie imi merge foarte bine. O am conectata prin cablu la net de 1Gbps de la RDS.

  8. #14988 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    am facut teste pe Xbox si imi downloadeaza cu aprox 400 Mbps....
    wtf ?!

    Esti sigur ca erau 400mbs !? OMFG , f*ck sony PSN !

    p.s. eu am 1Giga de la RDS si serios, nu iau cu mai mult de 7-8 mb/s in zilele bune, caci in rest 2-3mb maxim, dar sunt si momente cand trage in Kilo..

  9. #14989 SP
    Member Victor420's Avatar
    Nu se poate compara infrastructura Sony cu cea de la Microsoft. Serios. Ganditi-va cat trafic trebuie sa suporte Microsoft. Windows updates saptamanal la cateva sute de milioane de utilizatori. Asta pe langa softul care il mai vand ei cum ar fi Visual Studio (care si asta are vreo 20 GB), Office etc. Ei trebuie sa faca fata la un traffic IMENS. Sony pe de alta parte vinde doar jocuri si updates pentru (doar) 110 milioane de utilizatori din care doar 65 activi lunar. Asta inseamna aproape jumate nici nu se conecteaza la net o data pe luna.

    https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Network

    Nu zic ca PSN > ca XBL pentru ca e clar ca nu e adevarat. Doar zic sa fiti un pic mai intelegatori si mai informati ca si consumatori, atunci cand luati o decizie de a cumpara ceva sau a posta pe forum.

  10. #14990 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pai man , stiu ca MS a cumparat nu stiu cate servere cand cu noul Xbox ONE .. sony nu a facut nimic in sensu asta, era ok daca nu cereau abonament pt MP , bine , o sa zici ca e mic abonamentul si ca abia fac mentenanta serverelor din banii aia

  11. #14991 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Noi platim pentru "privilegiul" de a jucat online, atunci sa ne lase macar sa copiem niste amarate de updateuri in timp util. Daca înainte aveau scuze ca era free acum nu mai au nicio scuza, pentru ca situatia asta e de cativa ani, nu luni de zile si ei NU au făcut nimic.

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  12. #14992 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Victor420 View Post
    Nu se poate compara infrastructura Sony cu cea de la Microsoft. Serios. Ganditi-va cat trafic trebuie sa suporte Microsoft. Windows updates saptamanal la cateva sute de milioane de utilizatori. Asta pe langa softul care il mai vand ei cum ar fi Visual Studio (care si asta are vreo 20 GB), Office etc. Ei trebuie sa faca fata la un traffic IMENS. Sony pe de alta parte vinde doar jocuri si updates pentru (doar) 110 milioane de utilizatori din care doar 65 activi lunar. Asta inseamna aproape jumate nici nu se conecteaza la net o data pe luna.

    https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Network

    Nu zic ca PSN > ca XBL pentru ca e clar ca nu e adevarat. Doar zic sa fiti un pic mai intelegatori si mai informati ca si consumatori, atunci cand luati o decizie de a cumpara ceva sau a posta pe forum.
    Îmi pare rău, nu pot să fiu înțelegător pe banii mei, am fost când am avut PS3, acolo era gratis MP-ul.

  13. #14993 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Am renuntat sa mai incerc sa trag NBA. Imi da eroare in continuare. Asta e, macar il am in library, o sa-l trag cand isi revin "serverele"

  14. #14994 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Încearcă cu MTU 1472 la conexiune, eu l-am luat fără probleme dar l-am șters după un meci.

  15. #14995 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    wtf ?!

    Esti sigur ca erau 400mbs !? OMFG , f*ck sony PSN !

    p.s. eu am 1Giga de la RDS si serios, nu iau cu mai mult de 7-8 mb/s in zilele bune, caci in rest 2-3mb maxim, dar sunt si momente cand trage in Kilo..
    El ia cu 400 Mbps, deci ia cu 400/8 = 50 MBps.

  16. #14996 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Parafraza din Rob Corddry:

    "With respect to its users complaints about PS+, Sony has institued a strict policy of not giving a crap. Representatives of Sony have stated that no crap shall be given under any circumstances, not even if said crap is flying."

  17. #14997 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Gata cu șmecheria pe PSN România, cine face precomandă trebuie să plătească jocul imediat, nu mai merge manevra pe care o făceau hoții români prin intermediul ING. Poate acum deblochează si ăștia cardurile si nu mai apar probleme deși hoțul român e pregătit pentru orice obstacol.

  18. #14998 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu stiam ca se poate asa ceva, cumparat pe naspa, wtf?
    Si eu care eram mirat de astia de la ING (aveam o parere destul de buna, sunt clientul lor de foarte multi ani si nu prea am ce comenta) ca pareau asa inapti si blocheaza conturi/plati aiurea (am vazut ca se mai plangea lumea pe forum).

  19. #14999 SP
    Member Victor420's Avatar
    @Dante

    Nu te inteleg. Nu zice nicaieri ca daca iti iei PS+ o sa ai viteze mai mari. Nu au promis niciodata chestia asta. Reteaua nu o sa se imbunatateasca de la abonamente PS+, ci de la vanzari digitale (care sunt in crestere in fiecare an apropos).

  20. #15000 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Mai am 19Gb liberi pe consola si nu pot descarca un DLC de 800Mb pentru ca nu am suficienta memorie. Chiar asa?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts