Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 768 of 903 FirstFirst ... 268 668 718 758 766 767 768 769 770 778 818 868 ... LastLast
Results 15,341 to 15,360 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #15341 SP
    Junior Member GoreMotel's Avatar
    Recenzie la PS4 Slim: Review: PlayStation 4 Slim

    TL;DR de la sfarsit:

    It’s a smaller PS4. It loses the optical port, and gains a better controller, but it runs no better than the base model.

    Si unboxing:


  2. #15342 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La cum majoritatea TV-urilor au porturi optice audio, nici nu cred ca e panica fara portul ala direct pe consola. In rest, upgrade deloc necesar, cel putin fata de Microsoft care a adus chestii in plus gen HDR si 4K upscale.

  3. #15343 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La mine ar fi panica daca la un moment dat mi s-ar strica ps4 si la magazine n-as mai gadi decat slim. TV-ul meu scoate doar stereo prin optic ceea ce ar face ca home cinema-ul meu sa fie degeaba. Nu-mi permit receivere, alt tv sau mai stiu eu ce nebunii asa ca mi se pare o prostie ca scot modelul asta cu ceva în minus.

  4. #15344 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Numai unele modele din gama de vârf stiu passthrough dts,în rest e cam de pomana opticul pe TV.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  5. #15345 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    La cum majoritatea TV-urilor au porturi optice audio, nici nu cred ca e panica fara portul ala direct pe consola. In rest, upgrade deloc necesar, cel putin fata de Microsoft care a adus chestii in plus gen HDR si 4K upscale.
    Dar cine a spus ca versiunea Slim ar trebui sa fie un upgrade. Vin si ăia de la Sony cu ceva în plus, chiar mai mult decât S-ul ala fara rost, cu Neo vor sa împuște doi iepuri, vom vedea pe 7 dacă reușesc.

  6. #15346 SP
    Member Darthstone's Avatar
    M-am hotarat sa intru si eu in clubul consolistilor, nu mai am rabdare cu libraria din PC si vreau sa imi omor timpul dupa servici cu ceva casual, relaxat la tv si eventuale exclusivitati, fara sa imi mai bat capul cu hardware, placi video si alte rahaturi ce tin de PC. Cu toate ca e dificil cu preturile jocurilor, ma gandesc ca exista variante mai ieftine si poate veniti cu sfaturi. Urmeaza sa achizitionez un PS4 zilele astea si stau si ma intreb daca merita sau sa astept varianta Slim poate e mai ieftina?
    Sunt noob intr-ale consolelor, dar cu PS+ m-am lamurit si merg pe varianta RO, insa vreau sa stiu daca fac cont pe RO, daca e sa joc online o fac doar cu cei din RO sau intreaga Europa?

  7. #15347 SP
    Member Bogditza's Avatar
    Intreaga europa

  8. #15348 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu stiu ca te poti juca cu intraga lume.
    Mai sunt jocuri care te blocheaza pe online sa joci doar cu jucatori din aceeasi regiune, cum ar fi Mortal Kombat X.

  9. #15349 SP
    Member Bogditza's Avatar
    Da, dar nu prea pici cu cei din america. Acum depinde si ce jocuri joci

  10. #15350 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    M-am hotarat sa intru si eu in clubul consolistilor, nu mai am rabdare cu libraria din PC si vreau sa imi omor timpul dupa servici cu ceva casual, relaxat la tv si eventuale exclusivitati, fara sa imi mai bat capul cu hardware, placi video si alte rahaturi ce tin de PC. Cu toate ca e dificil cu preturile jocurilor, ma gandesc ca exista variante mai ieftine si poate veniti cu sfaturi. Urmeaza sa achizitionez un PS4 zilele astea si stau si ma intreb daca merita sau sa astept varianta Slim poate e mai ieftina?
    Sunt noob intr-ale consolelor, dar cu PS+ m-am lamurit si merg pe varianta RO, insa vreau sa stiu daca fac cont pe RO, daca e sa joc online o fac doar cu cei din RO sau intreaga Europa?
    Te poți juca cu online cu oricine. Daca joci in random queue cel mai probabil vei juca cu europeni pentru viteza de reacție mai buna, dar match privat poți cu oricine. Depinde si de joc totuși.

    Cel mai rentabil la jocuri e sa cumperi de pe bazar si sa le vinzi înapoi pe bazar dupa ce le termini. Daca jocul nu e proaspăt apărut, practic nu te costa nimic, ca il vinzi la prețul achiziției, cele recente se devalorizeaza in timp si probabil vei pierde 20-30 de lei la vanzare.

    Ah, si bine ai venit in club. Sony va prezenta Slim pe 7 septembrie, eu zic sa mai aștepți puțin. Poate te va tenta PS Neo, cine știe.

  11. #15351 SP
    Member Hider141's Avatar
    Subscriu la ce spune colegul @Espiritus. Ar fi bine sa astepti (daca mai ai rabdare) pana anunta Sony noua varianta de PS4. Va avea probabil acelasi pret cu actuala varianta, sau poate va fi mai ieftin ca sa concureze cu Xbox One Slim.
    Si chiar daca nu va fi asa tentant ca pret/dotari/aspect, aproape sigur vor baga cei de la Altex/MediaGalaxy reduceri sau oferte promo (jocuri, manete, etc.) la varianta actuala de PS4, ceea ce oricum te va avantaja.

  12. #15352 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    mai interesant este ca pe cutiile astea din unboxing nu scrie ps4 SLIM , ci doar ps4 .. probabil ca d-aia zic astia de la Sony ca nu exista ps4 SLIM , ci doar un nou model de ps4 ..

    probabil Slimul apare in decembrie cu 4k uscaleing, iar neo anul viitor

  13. #15353 SP
    Junior Member cristianiulian's Avatar
    Salut,

    Ajutati-ma si pe mine va rog cu un sfat. Ce sa ii fac la PS4, il tin conectat la prin cablu de retea, sta conectat o perioada (cca 10 min), apoi imi spune please connect a lan cable. Mentionez a fost si la garantie si mi-au spus ca nu are nimic, am incercat si cu alte cabluri si direct cu cel de la rds, la fel imi spune.

    Trebuie sa setez ceva din router ? ceva nat ?
    Nu inteleg de ce ma deconecteaza.

  14. #15354 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Neo nu prea ma intereseaza pt ca inca nu sunt hotarat sa trec pe 4k, pt mine FHD e suficient. Iar pretul probabil va fi si el pe masura dat fiind ca e vb de 4k si configuratie mai buna?! Parca nu mai am rabdare pana se anunta Slim sa vad care e treaba cu el, dar decat sa fac vreo prostie ma rabd cumva, cel putin incerc

  15. #15355 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by cristianiulian View Post
    Salut,

    Ajutati-ma si pe mine va rog cu un sfat. Ce sa ii fac la PS4, il tin conectat la prin cablu de retea, sta conectat o perioada (cca 10 min), apoi imi spune please connect a lan cable. Mentionez a fost si la garantie si mi-au spus ca nu are nimic, am incercat si cu alte cabluri si direct cu cel de la rds, la fel imi spune.

    Trebuie sa setez ceva din router ? ceva nat ?
    Nu inteleg de ce ma deconecteaza.
    Incearca sa bagi cablul de net direct in consola, fara router, si spune-ne daca a mers asa.

  16. #15356 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    mai interesant este ca pe cutiile astea din unboxing nu scrie ps4 SLIM , ci doar ps4 .. probabil ca d-aia zic astia de la Sony ca nu exista ps4 SLIM , ci doar un nou model de ps4 ..

    probabil Slimul apare in decembrie cu 4k uscaleing, iar neo anul viitor
    Poate ma inseala memoria, dar eu stiu ca pe nicio cutie (ps1s, ps2s, ps3s, ps3ss) nu apare cuvantul slim, daca gasesti te rog sa-mi arati si mie, poate scrie undeva, într-un colt, cu un font foarte mic

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  17. #15357 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    Cam greu sa bagi cablul de net direct in conscola...cel putin eu unul nu am cum, am cablul principal tras pana in cutia principala de pe hol si de acolo ori switch, ori router.

    @cristianiulian - am patit si eu asta de cate ori asa ceva la un interval aleatoriu(mai exact mie imi aparea lan cable disconnected si dupa connected). Prima data am rezolvat schimband portul din switch(la mine trece intai prin router si apoi prin priza de perete, iar apoi prin switch). Apoi am recablat priza si nu am mai avut probleme. Deci in mare, sper sa nu ai o problema cu placa de retea a consolei si sa fie doar o problema de cablare pe undeva sau portul din router.

  18. #15358 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Neo nu prea ma intereseaza pt ca inca nu sunt hotarat sa trec pe 4k, pt mine FHD e suficient. Iar pretul probabil va fi si el pe masura dat fiind ca e vb de 4k si configuratie mai buna?! Parca nu mai am rabdare pana se anunta Slim sa vad care e treaba cu el, dar decat sa fac vreo prostie ma rabd cumva, cel putin incerc
    Mai e o săptămână parca pana se anunță consolele noi. Nu mai ai asa mult de așteptat.

  19. #15359 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Pana se anunta nu, dar probabil dureaza ceva mai mult pana ajung si la noi in tara.

  20. #15360 SP
    Member Hider141's Avatar
    Colegul Dant3 spunea ca un anumit magazin deja are in depozit noile console, si ca ar trebui sa le primeasca si celelalte magazine mari din Romania.
    Mai exact, in mesajul asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts