Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 784 of 903 FirstFirst ... 284 684 734 774 782 783 784 785 786 794 834 884 ... LastLast
Results 15,661 to 15,680 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #15661 SP
    Member Kratos666's Avatar
    The crew nu este cross play game.

  2. #15662 SP
    Junior Member masterninja's Avatar
    Dar de pe Xbox One ? Am auzit ca se va baga un update si va fi ceva gen windows 10 .Si ce sa aleg dintre Ps4 ,Xbox One S sau Xbox One ? Scuze pentru atatea intreabari.

  3. #15663 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Iti recomand sa te uiti la jocurile exclusive si sa vezi care te atrag mai mult.

  4. #15664 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Niciuna, asteapta pana in noiembrie si ia-ti PS4 PRO. La aceeasi suma (aproximativ) te alegi cu un hardware mai bun.
    Teoretic ti-as zice sa te uiti la exclusive si sa alegi singur ce iti place mai mult, dar la cum ai pus problema am presupus ca nu ai mai avut consola, asa ca PS4 PRO este cea mai buna afacere pentru tine.

  5. #15665 SP
    Junior Member masterninja's Avatar
    Eh o sa joc fifa ,poate gta v...majoritatea jocurilor merg si pe xbox ) nu ma intereseaza exclusivitatile.

    ---------- Post added 18-10-2016 at 17:35 ----------

    am un buget de 1100 de lei si am de gand sa fac achizitia de Black Friday ,daca o ma pot incadra in buget o sa o cumpar ) eu as vrea mult sa pot juca cu prieteni chiar daca ei joaca de pe PC...si am auzit ca pe Xbox One se poate .Da cica pe XOne nu te poti juca offline .

  6. #15666 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Atunci mai bine iti cumperi un pc

  7. #15667 SP
    Junior Member masterninja's Avatar
    Nu ma prea pot incadra sa-mi iau ceva bun in bani aia ) asa ca ma bine imi iau o consola .Totusi e adevarata faza cu offline-ul de la Xbox ?

  8. #15668 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Te poti juca offline atat pe xbox cat si pe PS daca nu ai contul shared.
    Daca vrei sa te joci cu cei de pe PC, iti va fi mai confortabil de pe Xbox, cel putin in momentul de fata (pe windows 10 au acelasi system de party ca si xboxul, te poti conecta si vorbi cu prietenii foarte usor. Iar daca prietenii tai nu au windows 10, skype-ul merge in background pe X1 ).

    PS nu esti in threadul in care trebuie, continua discutia aici.

  9. #15669 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Te referi la abonament?

  10. #15670 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    consola asta este construita parca sa DW chestii doar in rest mode. am deschis consola si am stat cred vreo 25 de minute sa dw updateul de la destiny si era tot blocata in preparing to dw, dupa s-a blocat la 23mb copiati . m-am enervat si am zis sa incerc cu rest mode, in 5 minute si copiat si instalat. ce naiba o avea cand e deschisa

  11. #15671 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Atunci mai bine iti cumperi un pc
    Ca sa cumpere un PC cat de cat ok trebuie sa dubleze bugetul, cu 1100 lei nu te joci nimic pe PC. La banii astia consola este singura varianta.

  12. #15672 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Cand am luat PS4 am mers pe urmatoarea varianta: lejeritate fara bataie de cap cu hardware, optimizari si alte rahaturi, anumite exclusivitati gen Uncharted, TLOU si cel mai important, fara nenorocitii de hackeri.
    Cine e adeptul 60fps si texturi ultra mega high, atunci sa ramana la PC.
    Nu vad sensul unui razboi PC vs console (siteul CG e infectat deja de asenenea oameni), se poate concomitent si cu consola si cu PC, asadar razboiul nu-si are rostul.
    Da, jocurile sunt mai scumpe dar se gasesc si second hand, care mai departe pot fi vandute spre deosebire de PC unde sunt atasate de anumite conturi.

  13. #15673 SP
    Member tudort's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    consola asta este construita parca sa DW chestii doar in rest mode. am deschis consola si am stat cred vreo 25 de minute sa dw updateul de la destiny si era tot blocata in preparing to dw, dupa s-a blocat la 23mb copiati . m-am enervat si am zis sa incerc cu rest mode, in 5 minute si copiat si instalat. ce naiba o avea cand e deschisa
    A explicat odată cineva chestia asta. Nu e legată neapărat de fiabilitatea plăcii de rețea din consolă ci de un sistem de ticket a downloadului mai prost implementat care nu comunică cum trebuie cu serverul decât în anumite circumstanțe. Spre exemplu eu când bootez consola şi intru direct în store şi încep o descărcare îmi trage cu aproximativ 2 mb/s şi asta prin Wi-Fi cu routerul la 10 m distantă. Dar dacă pun pauză şi reiau scade dramatic viteza. Când pun consola în rest mode se conectează instant la severele de download şi făcând doar astă sarcină trage mult mai eficient. Dacă mai găsesc articolul o să-l postez.

    Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk

  14. #15674 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pentru cine are chef de citit, un baiat pe reddit a analizat problema.

    PS4 downloads are notoriously slow. I might have an idea why.

    https://www.reddit.com/r/PS4/comment...f=search_posts

  15. #15675 SP
    Junior Member masterninja's Avatar
    Merita sa-mi fac contul de ps+ pe Romania ? Si daca da cum fac rost de el ca nu am gasit pt romania doar pt US si UK ,iar card ca sa cumpar din consola nu am (au ai mei dar e facut in spania si nu stiu daca merge) .Sau sa-l fac pe US (am observat ca sunt preturi mai scazute) si sa-l pun ca primary si dupa sa fac unul de Romania si sa joc pe el cu ps+ activat de pe contul cu US ?

  16. #15676 SP
    Junior Member XRaze's Avatar
    Quote Originally Posted by masterninja View Post
    Merita sa-mi fac contul de ps+ pe Romania ? Si daca da cum fac rost de el ca nu am gasit pt romania doar pt US si UK ,iar card ca sa cumpar din consola nu am (au ai mei dar e facut in spania si nu stiu daca merge) .Sau sa-l fac pe US (am observat ca sunt preturi mai scazute) si sa-l pun ca primary si dupa sa fac unul de Romania si sa joc pe el cu ps+ activat de pe contul cu US ?
    Gasesti si la Altex pe RO, pot fi oferte mai bune in moneda RON
    PlayStation Plus Membership (90 zile) RO PS3 / PS4 / PS VITA
    PlayStation Plus Membership (365 zile) RO PS3 / PS4 / PS VITA

  17. #15677 SP
    Junior Member eyesburner's Avatar
    Poate verifica cineva daca ii merge store ul US?Mersi anticipat.

  18. #15678 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by masterninja View Post
    Si pot specifica ora dupa care poate venii curierul ? Si daca cumpar un joc SH (The Crew mai exact) il pot juca multiplayer cu niste prieteni care se joaca de pe pc ?
    Vezi ca a început BF, stoc suficient, preturile după cum ți-am spus. Bafta!

  19. #15679 SP
    Junior Member masterninja's Avatar
    Astept Black Friday-ul din noiembrie ) nu ce au facut ei acum ,de au scumpit consola la 16 milioane si dupa au pus-o la 13 )

  20. #15680 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asta e BF până în noiembrie, prețul de 900 e de la 1200, nu ai dreptate, cauți nod în papură. Nu găsești preț mai mic pentru un PS4, nu la noi în țară. Dacă și la 900 de lei e preț umflat... Te-am văzut disperat prin întrebările pe care le pui și am crezut că tu chiar vrei o consola XOne sau PS4.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts