Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 830 of 903 FirstFirst ... 330 730 780 820 828 829 830 831 832 840 880 ... LastLast
Results 16,581 to 16,600 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #16581 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Citind comentariile de la postarea aia, mi-am amintit ca imbecilii de la PS inca nu ne lasa sa ne schimbam ID-ul. Cel mai trist e ca nici macar nu justifica de ce se intampla asta, desi sunt sute de postari pe forumurile playstation si pe reddit ale oamenilor nemultumiti ca-i cheama Banana8181723.

    Dar da, trofeele se vor sincroniza mai repede, bravo Sony. Nici nu inteleg de ce nu o faceau instantaneu pana acum, cand am internet de 1GB/s.

    Cine stie, poate candva o consola va avea servicii online la fel de bune ca Microsoft si jocuri geniale ca Sony. Pana atunci insa, ne putem totusi bucura de a treia alternativa: consola cu servicii online mai proaste ca Sony si mai putine jocuri decat Microsoft.

  2. #16582 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    au dat multe motive pentru care nu se schimba numele, 1) PSN-ul nu a fost construit cu name change in minte si ar trebuii restructurari majore, 2) trofeele sunt legate de nume, daca iti schimbi numele, se duc toate trofeele de fiecare data, 3) online trolls, nu vor ca cineva cu reputatie proasta online, sa-si schimbe numele si sa scape, ai optiunea sa-ti folosesti numele de la facebook ca nume pe PSN, iar pe facebook poti sa-l schimbi cand vrei, deci e optiunea aia

    nu e chiar asa surprinzator, pe Nintendo poti sa-ti schimbi numele?
    si pe xbox poti sa-l schimbi o singura data, dupa costa bani, nu e chiar asa cine stie ce, nu as platii in viata mea sa-mi schimb numele

  3. #16583 SP
    Member Victor420's Avatar
    Daca ai avea niste cunostiinte de incepator in baze de date, ti-ai da seama ca nu e mare branza sa faci schimbarile alea. Legaturile intre entitati se fac dupa ID (GUID) nu dupa FirstName, loginName, Email etc. Alea poti sa le schimbi.

  4. #16584 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Pai cine e de vina ca ai pus numele psn-ului Banana8181723 ?

  5. #16585 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Varianta ta de acum 10 ani de cand a aparut PSN. Ce sa faci, unii sunt mai tineri, si pe vremea aia erau prea tineri si fascinati de banane. Ce, tu nu ai vrea sa iti schimbi nick-ul de pe forum a.i. sa nu mai reprezinti simbolul bestiei?

  6. #16586 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ai posibilitatea de a lega contul de Facebook, mie îmi este îndeajuns.

  7. #16587 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by Victor420 View Post
    Daca ai avea niste cunostiinte de incepator in baze de date, ti-ai da seama ca nu e mare branza sa faci schimbarile alea. Legaturile intre entitati se fac dupa ID (GUID) nu dupa FirstName, loginName, Email etc. Alea poti sa le schimbi.
    pai psn id este id-ul, nu este first name sau login name, first name este exemplu Florin, poti sa-l schimb cand vrei pe ala de cate ori vrei, login name este adresa de email, pe care poti sa o schimbi cand vrei de cate ori vrei, dar gamertagul in sine, este ID-ul

  8. #16588 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ E clar ca nu ai cunostintele alea minime in baze de date, nu inteleg ce incerci sa demonstrezi.

    Mai mult, Sony a spus intr-un interviu ca NU e nicio dificultate tehnica in a implementa asta, doar ca nu vor: Why You Can’t Change Your PSN Name - TechU4ria

    Un argument retardat, evident, ca ar putea fi permisa doar o schimbare la un anumit interval de timp.

  9. #16589 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    scuze dar, lucrezi tu la Sony? nu? hmm asa credeam..., uite ma ca toti pe forumul asta au "cunostintele minime la baza de date", ba esti nebum, e un club secret la care eu nu am fost invitat sau ce? daca vrei sa stii, am cu mult peste "cunostinte minime" and fost game administrator, owner, creator etc. pt multe servere de WoW, Metin 2 etc., am lucrat peste 5 ani cu MySQL

    linkul ala zice ce am zis eu mai sus, ca nu vor ca trolli sa-si sichimbe numele, aia e una din motivele pe care le dau, nu e singurul motiv, de cele mai multe ori au zis ca e din cauza limitatiilor retelei PSN, tu macar ai citit articolul ala pe care l-ai pus? in primul rand, nu zice nicaieri ca "Sony a spus intr-un interviu ca NU e nicio dificultate tehnica in a implementa asta" dar mai si zice "PSN user names are different from the ones used in Steam and Xbox because they are used to identify people whereas in Steam or Xbox, users are assigned a special token that identifies them. These tokens are different from their Steam and Xbox user names, which not only makes the service safer but also makes it possible for users to change their user names frequently.", 100% ceea ce am spus eu mai sus, numele de PSN ID SUNT ORIGINAL KEYS care tin conturile, nu poti sa le schimbi cum vrei tu, Steam/Xbox au key-uri separate pentru conturi de nume, dar PSN NU ARE ASTA, pe PSN, numele e key-ul

    ca sa fie name change nativ pe PSN trebuie sa refaca toata structura retelei, apoi trebuie sa accepti ca-ti va disparea absolut tot cand schimbi numele, trofee, cumparaturi etc. ceea ce este idiotic sa faci, ceea ce ar putea sa faca este sa creeze un nickname peste name, cum are Steam, dar asa nu o fac pt ca nu for ca lumea sa trolleze online si sa-si shimbe numele

    eu zic sa te linistesti tu, ca daca nu poti sa ma suni oricand pe discord ca sa imi aratai ce ai lucrat tu in MySQL si iti arat si eu ce am lucrat, fisele cu zeci de mii de utilizatori din bazele de date ale severelor mele private

  10. #16590 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by MAGNUS2 View Post
    daca vrei sa stii, am cu mult peste "cunostinte minime" and fost game administrator, owner, creator etc. pt multe servere de WoW, Metin 2 etc., am lucrat peste 5 ani cu MySQL

    eu zic sa te linistesti tu, ca daca nu poti sa ma suni oricand pe discord ca sa imi aratai ce ai lucrat tu in MySQL si iti arat si eu ce am lucrat, fisele cu zeci de mii de utilizatori din bazele de date ale severelor mele private
    oh man, this is great!

  11. #16591 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Ba , a mea este mai mare sa stiti !

  12. #16592 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    scuze dar, lucrezi tu la Sony? nu? hmm asa credeam..., uite ma ca toti pe forumul asta au "cunostintele minime la baza de date", ba esti nebum, e un club secret la care eu nu am fost invitat sau ce? daca vrei sa stii, am cu mult peste "cunostinte minime" and fost game administrator, owner, creator etc. pt multe servere de WoW, Metin 2 etc., am lucrat peste 5 ani cu MySQL
    Vai....

    eu zic sa te linistesti tu, ca daca nu poti sa ma suni oricand pe discord ca sa imi aratai ce ai lucrat tu in MySQL si iti arat si eu ce am lucrat, fisele cu zeci de mii de utilizatori din bazele de date ale severelor mele private
    Vai x2...

    Chiar asa s-a ajuns in thread-ul asta de PS4? Aberatii de servere wow si X1?

  13. #16593 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Chiar asa s-a ajuns in thread-ul asta de PS4? Aberatii de servere wow si X1?
    Plus imbecilii retardati de la PS, online bun ca la microsoft si topping de banane. Misto!

  14. #16594 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Nintendo dominates Japan's top 10 selling games of 2017 so far • Eurogamer.net
    Top five best-selling consoles of first six months of 2017:

    Nintendo Switch: 1,016,473 units sold
    Sony PS4: 877,630 (now at 4,799,246 total)
    Nintendo DS: 872,620 (22,784,033)
    Sony PS Vita: 260,296 (5,507,715)
    Microsoft Xbox One: 5,093 (78,041)

    Nu imi vine sa cred cat de putine console a vandut Sony in Japonia doar 4.8 din 60 de milioane... Fara Europa si America de Nord ar fi terminati. Japonezii se pare ca se joaca doar pe telefoane si console portabile.

  15. #16595 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Pai dacă muncesc 12/24 h, nu mai au timp acasă . Au multe pauze de masa )

  16. #16596 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sunt 127 mil locuitori. Cate console ati vrea sa se vanda? Daca iei restul de 55 mil de PS4 si il împarți la populația Europei+SUA iese cam aceleași numar de console vândute la suta de milioane de locuitori...

  17. #16597 SP
    Member Kratos666's Avatar
    @Espiritus Cum de nu ai gasit ceva glitch pt. a schimba numele? pericol... cu numele voastre gen (conanLabaru) acuma stiu de ce vreti asa tare sa editati

  18. #16598 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Introducing the Limited Edition Destiny 2 PS4 Pro Bundle
    It includes a Glacier White PS4 Pro with a 1TB HDD, launch on September 6
    This limited edition bundle’s MSRP will be $449.99 USD/$549.99 CAN. You can pre-order yours starting today.
    Attached Images Attached Images 35616215602_505287f5c2_o.png

  19. #16599 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Mai bine bagau o varianta cu HDD de 2TB...

  20. #16600 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ce sa faci cu 2TB? Daca joci exagerat de multe jocuri in paralel ajungi sa nu te bucuri de niciunul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts