Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 839 of 903 FirstFirst ... 339 739 789 829 837 838 839 840 841 849 889 ... LastLast
Results 16,761 to 16,780 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #16761 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Prototype93D View Post
    Salutare! Imi puteti recomanda un monitor Full HD pentru PS4? Pretul sa fie sub 1000 lei. Daca aveti mai multe recomandari e perfect

    ---------- Post added 10-10-2017 at 22:31 ----------

    Revin cu o alta intrebare. Tocmai mi-a sosit TV-ul de la garantie (Smart TV LG Full HD 80 cm). Am jucat putin pe PS3 si am observat ca imaginea din joc este putin mai mare decat display-ul de la tv si nu incape toata. Ma refer doar la imaginea din joc, pentru ca imaginea din meniul consolei se incadreaza perfect pe ecran. Mai tarziu m-am jucat pe PS4 si am dat de aceeasi problema. In meniu, imaginea de vede normal, dar in joc imaginea se mareste si nu incape complet pe ecran.
    De unde este problemasi cum poate fi rezolvata? Ma gandeam ca o fi de la ultimul update de la PS4, dar vad ca problema asta e si pe PS3.
    Multumesc anticipat!
    Eu cred ca e de la TV, cauta in meniul televizorului ceva optiune de genul "fit to screen". Pe la aspect ratio tre sa fie(acolo unde sunt setările alea cu 4:3, 16:9)

  2. #16762 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    S-a rezolvat problema A mers varianta cu micsorarea imaginii din setarile consolei, dar problema era de fapt din TV. Imaginea era la 16:9 si trebuia data la modul Scan.

  3. #16763 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut ! Sunt interesat sa achizionez un PS4 când va fi promoție și as dori sa știu cam ce jocuri sunt jucate cel mai mult online ?

  4. #16764 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Fifa , Seria Call of Duty, Destiny 2, Battlefield, Gta ,etc

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  5. #16765 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    O intrebare mai generica de atat nici ca puteai sa pui. Avand in vedere cate PS4 s-au vandut si cate jocuri sunt aparute pe platforma, raspunsul este unul foarte lung. Ce comteaza care sunt cele mai jucate online, conteaza sa iti placa tie. Jucatori online vei gasi sigur la 99% din jocurile cu MP.

  6. #16766 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Salut
    Caut un Ps4 mai ieftin (cadou pt un nepot/pusti de generala) si am gasit la 600 lei un Ps4 de 500gb (primul model,ultima versiune softw.) care ,conform propietarului, poate fi folosita doar cu discuri/are blocat contul online (cica e consola juniorului...mai multe detalii nu am primit ).

    Care e realitatea ?...e banata consola ?(oare a folosit conturi cu share ilegal) ...se poate remedia problema ?
    Ce credeti ?
    Multumesc

    ---------- Post added 14-10-2017 at 16:09 ----------

    RE.
    Am primit precizarea ca e banata consola ( "e primita de la varul din Norvergia")...cred ca share-ul ilega("metoda braziliana" sau poate comportament "inadecvat online" ?) a fost cauza banului.....ce credeti....se poate remedia ?

    Pana acum am gasit la 500/600 lei doar console Ps4 cu blocul optic defect (doar jocuri digitale/online) sau asta ...doar pt jocuri offline (eu personal joc pe consolele personale doar jocuri de pe disc si doar offline !!!....nu am timp pt online...cand e cazul mai merge si un couch co-op/split screen ).

  7. #16767 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu zic sa nu o iei, daca nu merge online-ul. Nu conteaza ca nu te joci online, dar o sa vezi cand vrei sa iei un joc si fizic costa 100-150 de lei, iar pe PSN este 30-50 de lei.

  8. #16768 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Jocurile care ajung la pretul ala pe PSN sunt si pe Olx de la 15-20 lei la 50-60 lei(sau promotii la Altex)....pt cine cumpara doar discuri (eu, de exemplu)...nu e o problema (pot da jocurile si nepotului...alea mai non-violente).
    Am mai citit....banul e permanent.....cred ca mai caut variante.....poate gasesc ....nu ma grabesc.

  9. #16769 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    O intrebare mai generica de atat nici ca puteai sa pui. Avand in vedere cate PS4 s-au vandut si cate jocuri sunt aparute pe platforma, raspunsul este unul foarte lung. Ce comteaza care sunt cele mai jucate online, conteaza sa iti placa tie. Jucatori online vei gasi sigur la 99% din jocurile cu MP.
    Fiindca vreau sa joc si online si sa nu iau jocuri antice gen si sa nu am cu cine juca .

  10. #16770 SP
    Junior Member Cricku's Avatar
    Buna ziua
    O intrebare daca se poate,multumesc
    Am cont de US si un joc zona 2
    Cand pun codul dlc ce se afla in interiorul carcasei imi apare o eroare
    Presupun ca e din cauza diferentelor de zone dintre joc si cont.
    Exista vreo modalitate sa ma folosesc de acel dlc pe contul respectiv?

  11. #16771 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Iti faci un cont pe UK sau Ro, pe care activezi dlc-ul. Dupa care, vei avea continutul extra si pe contul de US.

  12. #16772 SP
    Junior Member Cricku's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Iti faci un cont pe UK sau Ro, pe care activezi dlc-ul. Dupa care, vei avea continutul extra si pe contul de US.
    Este vorba de fifa 18 ronaldo edition
    Daca activez pe contul de ro ,pot primi acele pack uri pe contul de us?

  13. #16773 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu stiu, aici e vorba de altfel de dlc. Asteapta sa iti raspunda cineva care stie cu siguranta.

  14. #16774 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    La Fifa 16 sigur nu mergea. Am avut eu niste bonus pack de UT, iar codurile erau pe Zona 2 (EU). Din pacate bonusul nu imi aparea si pe contul de US, pe care jucam eu, doar pe cel de EU. Nu cred ca au schimbat nimic. N-am reusit sa rezolv cu cei de la EA support. Daca nu ai dat deja redeem la cod, poate sunt de acord sa ti-l schimbe in unul de US. Mi-e nu au vrut deoarece dadusem deja redeem pe contul de EU.

  15. #16775 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu merge am luat eu icon edition pe contul de uk si joc pe contul de ro
    Packurile mi le baga doar pe uk

  16. #16776 SP
    Member Alex_P's Avatar
    Quote Originally Posted by Sherwood View Post
    Salut
    Caut un Ps4 mai ieftin (cadou pt un nepot/pusti de generala) si am gasit la 600 lei un Ps4 de 500gb (primul model,ultima versiune softw.) care ,conform propietarului, poate fi folosita doar cu discuri/are blocat contul online (cica e consola juniorului...mai multe detalii nu am primit ).

    Care e realitatea ?...e banata consola ?(oare a folosit conturi cu share ilegal) ...se poate remedia problema ?
    Ce credeti ?
    Multumesc

    ---------- Post added 14-10-2017 at 16:09 ----------

    RE.
    Am primit precizarea ca e banata consola ( "e primita de la varul din Norvergia")...cred ca share-ul ilega("metoda braziliana" sau poate comportament "inadecvat online" ?) a fost cauza banului.....ce credeti....se poate remedia ?

    Pana acum am gasit la 500/600 lei doar console Ps4 cu blocul optic defect (doar jocuri digitale/online) sau asta ...doar pt jocuri offline (eu personal joc pe consolele personale doar jocuri de pe disc si doar offline !!!....nu am timp pt online...cand e cazul mai merge si un couch co-op/split screen ).
    Salut! Încă mai cauți ps4 ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #16777 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by Sherwood View Post
    Salut
    ...Am primit precizarea ca e banata consola ( "e primita de la varul din Norvergia")...cred ca share-ul ilega("metoda braziliana" sau poate comportament "inadecvat online" ?) a fost cauza banului.....ce credeti....se poate remedia ?
    Pana acum am gasit la 500/600 lei doar console Ps4 cu blocul optic defect (doar jocuri digitale/online) sau asta ...doar pt jocuri offline (eu personal joc pe consolele personale doar jocuri de pe disc si doar offline !!!....nu am timp pt online...cand e cazul mai merge si un couch co-op/split screen ).
    Ma bag si eu ca musca-n lapte, dar parerea mea e ca dintre 2 rele mai bine alegi raul mai mic. Daca nu gasesti console perfect functionale in bugetul tau atunci mai bine una cu bloc optic defect (care se schimba in maxim 15 minute), decat una cu bann.
    Nu ma gandesc acum doar la reducerile oferite pe PSN, ci si la faptul ca (din cate stiu) nu mai ai acces la update-urile de sistem si la ceea ce e introdus odata cu ele (posibilitatea instalarii/rularii jocurilor pe/de pe un hard disc extern, etc.).

  18. #16778 SP
    Member ovydik's Avatar
    Quote Originally Posted by Hider141 View Post
    Ma bag si eu ca musca-n lapte, dar parerea mea e ca dintre 2 rele mai bine alegi raul mai mic. Daca nu gasesti console perfect functionale in bugetul tau atunci mai bine una cu bloc optic defect (care se schimba in maxim 15 minute), decat una cu bann.
    Nu ma gandesc acum doar la reducerile oferite pe PSN, ci si la faptul ca (din cate stiu) nu mai ai acces la update-urile de sistem si la ceea ce e introdus odata cu ele (posibilitatea instalarii/rularii jocurilor pe/de pe un hard disc extern, etc.).
    Am impresia ca se pot face si offline cu un stick update-urile.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #16779 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by ovydik View Post
    Am impresia ca se pot face si offline cu un stick update-urile.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    se pot face system updates offline cu un USB, dar update-urile la jocuri nu se pot face daca nu esti online si logat in PSN, in ziua de azi, daca nu ai acces la patch-uri pierzi mult, de ex witcher 3, jocul ala a avut 31 de patch-uri care au imbunatatit experienta considerabil

  20. #16780 SP
    Member ovydik's Avatar
    Well,can’t argue with that.desi eu zic ca pt 1–2-300 de lei merita sa iei o consola intreaga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts