Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 862 of 903 FirstFirst ... 362 762 812 852 860 861 862 863 864 872 ... LastLast
Results 17,221 to 17,240 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17221 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    £450 in UK, $500 in US și €500 in Europa, parca așa scria pe blogul PlayStation

  2. #17222 SP
    Junior Member tbm25's Avatar
    Salut! Doresc sa imi cumpar un PS4 slim in urmatoarea saptamana, am nevoie sa stiu daca gamestore.ro este un site de incredere, sau ar fi mai bine sa imi cumpar de la altex/mediagalaxy/flanco?

    Va multumesc!

  3. #17223 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Salut! Cumpără de la Altex/MG, eMag/Flanco

  4. #17224 SP
    Junior Member tbm25's Avatar
    Corect. Doresc sa stiu atunci cand generez un cont Sony voi selecta ca regiune Romania sau UK? Eu prefer sa las consola in limba engleza (pentru a naviga in meniu) insa as prefera sa pot cumpara de pe Playstation Store Romania. Exista o diferenta?

  5. #17225 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu e nicio diferenta, fa-l pe Romania.

  6. #17226 SP
    Junior Member tbm25's Avatar
    Multumesc, consola o sa o cumpar de la mediagalaxy sau flanco, o sa imi fac un abonament pe 3 luni pentru PSS4 Plus din store, apoi o sa mi-l fac pe cel de un an. Doresc, daca se poate, sa mi se aproximeze durata de descarcare a unui joc , spre exemplu: Mafia 3, Monster Hunter World, Horizon.
    In prezent viteza de descarcare in general este de: 1,5MB/s si 1,7 MB/s , iar un test online a aratat un rezultat de 10 MBs.
    Un fisier de 40 de GB spre exemplu se poate descarca in 7 ore, iar un fiser de 1.5GB se poate descarca in 10 minute.
    Pot lasa consola sa descarce un joc peste noapte, in cazul in care jocul are 50GB ?

  7. #17227 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Fa tot posibilul sa conectezi consola la internet prin cablu, ci nu wireless, deoarece ajuta mult. Si da, poti lasa consola in rest mode, pentru a descarca un joc peste noapte.

  8. #17228 SP
    Junior Member tbm25's Avatar
    Mulțumesc. O ultimă întrebare, ce HDD sau SDD sa cumpar pentru a actualiza memoria la 2TB?

    Un exemplu: HDD extern Seagate Game Drive for PS4™, 2TB

  9. #17229 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Salut! Urmeaza sa imi cumpar un PS4 si am un cont de PSN facut pe UK in era PS3. Am incercat zilele trecute sa accesez contul de pe PC, dar nu mai imi amintesc parola. Am cerut e-mail pentru resetarea parolei, dar la intrebarea de siguranta ma intreaba data nasterii. Fiind minor la vremea respectiva, am pus o data la misto, neimaginandu-mi ca intr-o astfel de situatie un link de confirmare pe care il voi accesa de pe propriul e-mail nu va fi suficient.

    Mai am vreo sansa de a-mi recupera contul? E complet stupid sa trimit un e-mail la Support in care sa explic situatia respectiva? Am vreo 1500 de trofee pe contul respectiv si nu as vrea sa nu il mai pot accesa niciodata.

  10. #17230 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Imi pare rau s-aud asta, nu este deloc stupid, explica-le exact asa. Sunt si ei oameni.

    Nu stiu daca au live chat pentru Europa/UK (pe US stiam ca este) dar parca au un numar de telefon. Vezi te rog link-ul de mai jos.

    https://www.playstation.com/en-gb/get-help/#!/

  11. #17231 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Multumesc de sugestie. Am trimis un e-mail, daca nu imi vor raspunde, o sa sun.

  12. #17232 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Salutare! Ce HDD extern imi recomandati pentru PS4? Am gasit doua modele, dar poate stiti voi altele mai bune:
    https://www.emag.ro/hdd-extern-wd-el.../pd/D2JCXBBBM/
    https://www.emag.ro/hdd-extern-seaga.../pd/D01HZMBBM/

  13. #17233 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Eu folosesc un WD Elements pentru PS4 si un WD Passport pentru Xbox. Nu am avut probleme cu niciunul desi le folosesc de cativa ani, deci recomand WD.
    Nu cred ca dai gres cu vreunul, e doar spatiu de stocare, nu sunt diferente notabile de performanta. Daca intrebai de SSD sau vreun hibrid era mai complexa discutia.

  14. #17234 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  15. #17235 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Imi pare rau s-aud asta, nu este deloc stupid, explica-le exact asa. Sunt si ei oameni.

    Nu stiu daca au live chat pentru Europa/UK (pe US stiam ca este) dar parca au un numar de telefon. Vezi te rog link-ul de mai jos.

    https://www.playstation.com/en-gb/get-help/#!/

    Revin cu un update, am rezolvat. Le-am trimis e-mail, le-am explicat, mi-au cerut cateva informatii despre cont, o copie dupa un act de identitate (buletin sau permis de conducere, pana la urma le-am trimis pe amandoua) si culmea - am primit in acelasi minut doua e-mail-uri de la ei. In primul era cineva de la Support care se scuza ca nu imi poate stabili identitatea conform niciunui act (???), iar in al doilea un mesaj automat cu un link de resetare a parolei. Nu am inteles de ce, dar am rezolvat problema.

  16. #17236 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am mare nevoie de ajutorul vostru... Nu mai stiu ce sa ma joc! Toate jocurile pe care le incerc sunt niste esecuri in ultimul timp, recomandarile de pe google sunt atrocitatile debitate de IGN & Prietenii, asa ca vreau sa merg pe mana voastra de gameri autentici si experimentati. Cred ca ajuta un scurt istoric al incercarilor mele recente:


    • Witcher 3, jucat pentru a treia oara. Inca imi place, dar ma plictisesc relativ repede deja si il joc in doze mici zilnic, nu e suficient pentru cat timp am.
    • Megaman X Legacy Collection. Am terminat primele 2 jocuri, insa al treilea este exagerat de greu, si nu in sensul bun. Cand vad death spikes ascunsi dupa o cadere fara vizibilitate la fiecare 2 nivele, ajung la concluzia ca au angajat niste maimute sadice pe post de game designeri.
    • Shadow of the Colossus Remade. Controllul pare ca nu a trecut de niciun tester, ca altfel nu imi explic cum se poate sa fie atat de mizerabil. Nici cu camera nu imi e rusine. Imi place mult atmosfera, insa am fost profund dezamagit de gameplay in sine.
    • Toukiden 2. Credeam ca voi juca un hunter mai anime-ish, dar dupa 5 (cinci) ore de citit text in stilul visual novel, nu cred ca mai am rabdare sa descopar combatul. Nu asa se spune o poveste.
    • Dead by Daylight parea foarte promitator din trailere si clipuri, insa s-a dovedit a fi doar o schita de joc extrem de saraca in mecanici care a vrut sa compenseze prin adaugarea a zeci de iteme foarte complicate (paragrafe intregi de descrieri la fiecare), iteme ce nu aduc deloc complexitate reala si depth jocului. M-am plictisit dupa vreo 60 de minute.
    In fine, nu caut neaparat un gen anume, sunt deschis cam la orice are fie un design bun (Furi/God of War/Shovel Knight), fie o poveste extraordinar de bine spusa (Nier Automata/Witcher/The Last of Us), cu mentiunea ca nu joc sub nicio forma FPS / sportive / racing (in afara de Driveclub, pe care deja il am). Un mare plus ar fi ca jocul sa aiba release fizic, pentru ca obisnuiesc sa le vand dupa ce le termin.


    Voi cu ce va mai bucurati de timpul liber?

  17. #17237 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu am jucat recent ambele jocuri South Park. Pe langa umorul clasic, mecanicile RPG sunt chiar bine puse la punct.
    Wolfenstein ar mai fi o sugestie, chiar daca spui ca nu joci FPS-uri, da-i o sansa. Nu e un FPS generic.

  18. #17238 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Asa, la o prima strigare, poti arunca un ochi peste urmatoarele, chiar daca pe unele probabil ca le vei gasi doar in format digital.

    Elex

    Shadow of War 1 si 2

    Dead Cells

    Death's Gambit

    Little Nightmares

    The Witness

    Observer

    Darkest Dungeon

    Child of Light

    Doom

    Yakuza

    Soma

    Dying Light

    Dishonored 1 si 2 (si expansion D.O.O)


    Ai un mix de indie, platformers, triple A, cam tot tacamul. Un simplu Youtube search si iti dai seama daca sunt ceva de interes pentru tine. Poti sa dai o sansa si unor shootere classice, ca DOOM sau Wolfenstein. Nu sunt slabe cum ai crede.

  19. #17239 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Încearcă si for honor e vreo 40 lei daca iti plac luptele online

  20. #17240 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @Razzosinni, ma bucur ca s-a rezolvat, sa-l folosesti sanatos



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 862 of 903 FirstFirst ... 362 762 812 852 860 861 862 863 864 872 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts