Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 868 of 903 FirstFirst ... 368 768 818 858 866 867 868 869 870 878 ... LastLast
Results 17,341 to 17,360 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17341 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Cum pot sa dau block sa nu mai fiu adaugat in grupuri cu oameni cretini? Tot ma adauga niste virgini in grupul lor de ESO, dau leave si dupa iara ma adauga. Nu ii mai suport, intr-una imi apare notificarea de mesaj. Nici macar nu am jocul, nu stiu cum au dat de mine, am vreo 4-5 prieteni pe PSN...

  2. #17342 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by vraci09 View Post
    Da , știu ... Oricum nu sunt pretențios când vine vorba de televizoare . Doar că mă gândeam că se merita pentru 100 lei un televizor o idee mai mare și pe hârtie cu câteva avantaje ...
    Oricum mă scoate din sărite treabă aia cu blackscreen-ul , aseară am mai pățit o data . Am făcut puțin research pe net și am găsit că ar putea fi 3 cauze : 1. HDCP-ul e posibil sa fie de vina , ar trebuii sa îl dezactivatez
    2. Să schimb la setările consolei din 4k-RGB in 4k-YUV420
    3. E cablul de vina și ar trebuii schimbat ... Chiar daca cablul e cel din pachetul consolei , care e nou nouț.
    Mă miră faptul că nu s-a lovit nimeni de problema asta ...
    Legat de cele 2 modele , oare poți să-ți dai o părere ?
    eu m-am lovit de problema ta , chiar cu cablul original de PS4..l-am inlocuit si gata!

    ---------- Post added 24-09-2018 at 15:22 ----------

    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Cum pot sa dau block sa nu mai fiu adaugat in grupuri cu oameni cretini? Tot ma adauga niste virgini in grupul lor de ESO, dau leave si dupa iara ma adauga. Nu ii mai suport, intr-una imi apare notificarea de mesaj. Nici macar nu am jocul, nu stiu cum au dat de mine, am vreo 4-5 prieteni pe PSN...
    de ce nu verifici mai bine setarile din Privacy? la ultimele update^uri au implementat multe chestii legate de treaba asta.

  3. #17343 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    [QUOTE=adibose;1439230]eu m-am lovit de problema ta , chiar cu cablul original de PS4..l-am inlocuit si gata![COLOR="Silver"]
    O să duc astăzi la Mediagalaxy sa schimb cablul. O sa caut un model să aibe 18Gbps transfer.

  4. #17344 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Mai bine iti cumperi un cablu de calitate mai buna si inchizi povestea...

  5. #17345 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Poți să-mi dai un exemplu de cablu după care sa mă uit , așa că idee...
    Știu că e indicat sa fie cu banda de 18Gbps .

  6. #17346 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cel mai bine dai o fuga pana la baietii de la conectica (daca esti din BUC) sau comanzi..
    eu as merge pe varianta asta

  7. #17347 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Am rezolvat problema in cele din urma;am setat la rezolutie Yuv420 si numai am probleme. Multumesc !

  8. #17348 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    nu stiu unde sa pun asta , sper ca e ok aici .


    Following a comprehensive evaluation process, SIE has identified a path toward supporting cross-platform features for select third party content. We recognize that PS4 players have been eagerly awaiting an update, and we appreciate the community’s continued patience as we have navigated through this issue to find a solution.
    The first step will be an open beta beginning today for Fortnite that will allow for cross platform gameplay, progression and commerce across PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, and Mac operating systems. We see the beta as an opportunity to conduct thorough testing that ensures cross-platform play is best on PlayStation, while being mindful about the user experience from both a technical and social perspective.
    https://blog.eu.playstation.com/2018...4/#sf198550592

  9. #17349 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E bine, hai sa jucam shootere cu controller impotriva baietilor cu mouse.

  10. #17350 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    https://store.playstation.com/en-us/...OUPIIOUTBREAK1

    TLoU Part II Theme free pana maine.

  11. #17351 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai e vorba de Fortnite , oricum se putea juca atat pe PS4 cat si pe PC cu mouse

  12. #17352 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    https://store.playstation.com/en-us/...OUPIIOUTBREAK1

    TLoU Part II Theme free pana maine.
    Si avatarele sunt tot free! Tot asa pana maine.

  13. #17353 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @Espiritus

    Sunt si-acum destui, prin Destiny ii mai vedeam.. mari jucatori ei Ce este mai trist, este "mana libera" de care da dovada $ony cu privire la acest subiect. Daca nu ma insel pe site-ul lor gasesti echipament gen Hori Tac Pro, etc. So yea.

  14. #17354 SP
    Member musat's Avatar
    TLoU Part II Theme free si pentru magazinul Ro
    https://store.playstation.com/en-ro/...OUPIIOUTBREAK1

  15. #17355 SP
    Member madskills's Avatar
    Am si eu o intrebare. Mi-am facut un cont nou pe US, am bagat o adresa din US dar cand vreau sa adaug cont de paypal nu merge. Sa adaug un card romanesc la fel. Cum fac atunci sa cumpar ceva de pe US Store? Au preturi mult, mult mai bune ca la noi si oferte mult mai variate.

  16. #17356 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Am si eu o intrebare. Mi-am facut un cont nou pe US, am bagat o adresa din US dar cand vreau sa adaug cont de paypal nu merge. Sa adaug un card romanesc la fel. Cum fac atunci sa cumpar ceva de pe US Store? Au preturi mult, mult mai bune ca la noi si oferte mult mai variate.
    Prepaid cards de pe amazon.com
    Codurile le primești instant cum le cumperi de la ei.

  17. #17357 SP
    Member madskills's Avatar
    Multumesc frumos. Deci numai asa se poate Pai nu e mare lucru in cazul asta Diferenta se pierde practic la banii dati pe aceste carduri

  18. #17358 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai ce diferenta pierzi? Ca dai $9.99 pe un card de $10. Nu pierzi nimic, in cel mai rau caz pierzi la schimbul valutar. Daca iti iei un joc de $35, atunci iti iei 2 carduri de $20 si iti mai raman $5 in cont pentru o viitoare achizitie. Da, era bine sa poti plati cu cardul din RO sau paypal, sa nu fi nevoit sa cumperi $40 cand tu ai nevoie doar de $35, dar nu e ca si cum ai pierde restul.

    Apropo, pe contul din Amazon US sa pui o adresa de US, de preferat un stat fara taxe, gen Alaska. Daca iti treci o adresa de RO, nu te va lasa sa cumperi cardurile valorice.

  19. #17359 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si vezi sa cumperi carduri valoricr vandute de seller-ul Sony sau SCEA. Ca mai sunt si alti vânzători pe Amazon care le vând la suprapreț, probabil de aia ai vazut tu ca pierzi bani cumpărând coduri. Bine, cel mai frumos ar fi sa cumpărăm noi de pe store-ul țării noastre, sa aratam si noi ca existam, poate in timp apar oferte mai bune so și la noi.

    https://www.amazon.com/PlayStation-S...ref=mp_s_a_1_1

  20. #17360 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Va salut. Stie cineva cum pot schimba tipul de nat din routerul wi-fi pentru a putea juca fifa online cu prietenii? Mentionez ca ori de cate ori incerc sa joc, nu merge, iar cand intru in gasca la fel, nu merge sa folosesc microfonul din cauza "nat type". Multumesc anticipat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 868 of 903 FirstFirst ... 368 768 818 858 866 867 868 869 870 878 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts