Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 874 of 903 FirstFirst ... 374 774 824 864 872 873 874 875 876 884 ... LastLast
Results 17,461 to 17,480 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17461 SP
    Member westy9009's Avatar
    A devenit prea mainstream E3'ul pentru ei.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  2. #17462 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Desi unii vor jubila, in special cei din tabara Microsoft al carui sef de fanboy-ism sunt, un E3 fara SONY o sa fie un E3 sarac.
    De asemenea, asa cum orice fan Microsoft cu 2 neuroni in cap ar trebui sa gandeasca, absenta concurentei este extrem de rea, in special cand vorbim de Microsoft care si asa cu SONY in coaste abia se misca de putori ce sunt.

    Nu este o veste buna, deloc, in special acum cand Xbox One X ruleaza cam orice multiplatform in 4K nativ, pasivitatea este cel mai rau lucru pentru SONY.
    Sper sa nu se innece in propriul success dar de, nu eu le-am ridicat icoane sfante urcandu-i pe piedestal.

  3. #17463 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    , nu eu le-am ridicat icoane sfante urcandu-i pe piedestal.
    Nu tu, jocurile exclusive. Eu am ajuns sa pun 100 de întrebări daca merita sa păstrez un Xbox One S prins la eMag cu 599. De ce oare?

    Revenind la subiect, sunt curios in acest caz când anunță PS5. Poate la PSX 2019?

  4. #17464 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sa faca live pe fb, ce tot atatea conferinte de presa.

  5. #17465 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu tu, jocurile exclusive. Eu am ajuns sa pun 100 de întrebări daca merita sa păstrez un Xbox One S prins la eMag cu 599. De ce oare?

    Revenind la subiect, sunt curios in acest caz când anunță PS5. Poate la PSX 2019?
    Nu neparat, exclusivele vin si se duc. Tot super hype-ul facut in jurul PS4 le-a adus multi bani insa pe termen lung poate dauna.
    Sper sa nu pentru ca o lume in care Microsoft detine monopolul in gaming este o lume periculoasa. Le-a luat 4 ani ca sa scape de mizeria aia de Kinect si sa-mi ofere o consola decenta dpdv hardware, deciziile lor sunt bizare si foarte multe din lucrurile bune facut de ei se datoreaza concurentei cu SONY care mereu i-a impins sa nu doarma in ghete.

    SONY au avut si au un portofoliu bun da dar absenta de la E3 este oricum bizara. Vedem.

  6. #17466 SP
    Member Otman's Avatar
    Interesant, eu nu as zice ca nu am ce arata, pentru mine pot face un show numa cu Ghost of Tsushima, dar mai au TLOU2, Death Stranding, Days Gone....

    Foarte interesant ca isi baga picioru in E3. Eu tot cred ca la anu anunta PS5, poate se pregatesc pentru un PSX mai special la anu, alt motiv nu vad.

    @Xander Ro tu uiti un lucru, generatia asta Xbox practic nu au contat, au fost dominati de Sony de la lansare pana acum aproape de sfarsitul generatiei.

    Si chiar daca nu au avut concurenta, Sony au fost foarte ok, au scos jocuri excelente pe banda si au mai multe jocuri in lucru decat Xbox.
    Te cam intinzi daca vi si spui ca i-au corupt banii si le-a urcat succesul la cap...

  7. #17467 SP
    Member westy9009's Avatar
    Sa fim in spiritul sarbatorilor ce vor urma ...si sa le uram sanatos La Multi Ani .. ...86.1 milioane de console ..WOW .

    Si cred ca se apropie vertijinos de 90 mil pana la finele anului .

    Stats listed by Sony for the fifth anniversary of PlayStation 4 include the top five best-selling games, the most popular DualShock 4 color, and by reiterating the system has*shipped over 86.1 million units life-to-date.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  8. #17468 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    @Xander Ro tu uiti un lucru, generatia asta Xbox practic nu au contat, au fost dominati de Sony de la lansare pana acum aproape de sfarsitul generatiei.

    Si chiar daca nu au avut concurenta, Sony au fost foarte ok, au scos jocuri excelente pe banda si au mai multe jocuri in lucru decat Xbox.
    Te cam intinzi daca vi si spui ca i-au corupt banii si le-a urcat succesul la cap...
    Vezi de treaba ta tu ca habar nu ai despre ce vorbesti...

  9. #17469 SP
    Member Otman's Avatar


    ---------- Post added 17-11-2018 at 11:06 ----------



    ---------- Post added 17-11-2018 at 11:38 ----------


  10. #17470 SP
    Junior Member Ultranativ's Avatar
    Baieti, am si eu o problema.
    Pana luna trecuta puteam sa cumpar de pe store fara nici-un fel de problema, dar de ieri ma tot chinui sa cumpar Crew 2, si tot imi zice :
    "
    We've encountered an error while processing your order."

    Am rebagat cardul, nici-o schimbare.
    La banca nu am nici-o problema, avand in vedere ca pana acuma o luna am facut achizitii de pe psn.
    Stici ce ar putea sa fie ?

  11. #17471 SP
    Member morphine's Avatar
    Eu cred că absența lor de la E3 2019 preceda un anunț important. Efectul va fi mai mare.

  12. #17472 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    https://www.dexerto.com/gaming/ps5-r...rumours-222592

    It sounds fair... 2013+7 asa cum si PS4 si Xbox One au aparut dupa un ciclu de 7-8 ani, ca unii au avut PS4 in Noiembrie 2013 iar altii in Ianuarie 2014... whatever.
    Asteptam sa vina. Personal, cu mare interes. Il voi cumpara day one, asa cum am facut si cu PS3 si cu PS4, ca sa nu aiba lumea impresia ca sunt nepotul lui P3 (pentru cunoscatori).

    Totusi, anuntul unei noi console (ceea ce deja se stia nu e ca si cum anunta vreo racheta spatiala, wow, vine PS5 dupa PS4, mare noutate, sa tinem post o luna zic) nu inseamna ca trebuie sa iti bagi xXxX intr-un E3 si mai ales intr-o comunitate care te asteapta cu sufletul la gura un an intreg.
    Mi se pare atitudine de Bragadiru aka Nindendo (aia macar se mai deranjeaza cu un powerpoint), dar atat SONY cand si Microsoft ne-au obisnuit cu genul asta de atitudine, ne-ati dat banii acum joc de glezne ca va sunam noi.
    Eu personal, cat si multe alte milioane ca mine, asteptam anual E3 ca pe un reper important al anului respectiv in ceea ce priveste pasiunea noastra pentru gaming.
    Ma rog, asteptam.

    PS: Accept implementarea butonului de Dislike special pe contul meu ca stiu ca deranjez norisorul multora cand spun lucrurilor pe nume si cand nu ma inchin in genunchi la SONY.

  13. #17473 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Salutare ! Pana la urma ati avut taxe pentru conturile facute pe New York ? Am vazut ca unii dintre voi au primit mail.... personal n-am primit nimic.
    Are rost sa-mi schimb adresa oare?

    P.S -Am schimbat adresa

  14. #17474 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai dacă nu au ce arata la E3 ce rost are să vină, să îți arate aceleași jocuri pe care deja le știi.

  15. #17475 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^Exact. Eu unul sunt de parere ca mai bine stau pe bara decat sa tina o conferinta de 2 lei, asa cum fac alte companii.
    Ne grabim sa judecam, insa nu cred ca au luat decizia asta fara sa aiba un plan bine pus la punct.

  16. #17476 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ok, daca SONY nu are ce arata 'fac foarte bine' ca isi baga XYZ in E3, sunt curios cum lua foc forumul (si nu doar asta, aici suntem chill in comparatie cu alte comunitati), daca lua foc cu 7 sau cu 70 de flacari daca alta companie ca MS, Ubisoft, EA, Bethesda etc faceau acelasi lucru.
    Continuati, scuze, nu va mai deranjez pe threadul asta, e al vostru si aparent se sterge din oficiu si se cauta circumstante atenuante cand face SONY nasoale.

  17. #17477 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Cred ca cei de la Sony si-au dat seama ca au anuntat unele titluri prea devreme (au avut nevoie de asta pentru a creea Hype , asa au crescut si vanzarile mai mult ) si nu vor sa mai faca asta .
    Daca e sa facem o lista cu ce s-a anuntat in ultimii 2 ani (exclusive) , avem asa : Days Gone, Death Stranding, TLOU2, Ghost of Tsushima, Medievil, Project Judge, Project Awakening, Nioh 2, Concrete Genie, Dreams.....si cam atat imi vine in minte acum, aaa si sa nu uit de FF VII Remake.....prea multe titluri pentru 2019.
    Eu zic ca treaba suna cam asa : conferinta in Februarie 2019 (anunta hardware Ps5 si noul Controller), apoi vor face o conferinta noua prin toamna sau se vor pastra pentru un PSX de neuitat (data lansare Ps5 (noiembrie 2020) si consola in sine ne este dezvaluita, jocuri noi exclusive (GOW2, Horizon ZD2, Ip nou de la RAD, etc), plus multe alte noutati legate de Playstation.
    Si facand lista de mai sus, ma tem ca TLOU2, Death stranding si Ghost of tsushima sunt titluri de lansat in 2020 mai mult ca sigur (cross gen).


    // Sony a avut succes asa in 2013, nu vad de ce nu ar repeta ideia.

  18. #17478 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    In niciun caz nu va anuntat PS5 cu mai bine de 1 an si jumatate inainte de lansare. Daca au de gand sa il anunte in Feb 2019, mai mult ca sigur se va lansa in Nov 2019 sau cel tarziu iarna 2020.
    Daca apare in nov 2020, nu cred ca va fi prezentat mai devreme de prima parte a lui 2020. Da, poate sa anunte anul viitor ca lucreaza la noua consola, cum a facut MS la E3, dar mai mult nu cred.
    In caz ca au ajuns deja Dev Kit-urile la developeri, cum se zvoneste in ultimele zile, nu cred ca dureaza 2 ani sa lanseze consola. Probabil devii 3rd party au destul timp intr-un an sa porteze jocurile ce urmau sa apara in toamna viitoare pe current gen si pe PS5. Asa s-a intamplat si cu AC Black Flag spre exemplu sau Fifa 14.
    Sony n-are niciun interes sa anunte consola asa departe de data lansarii, pentru ca se vor reduce vanzarile PS4. Unii oameni vor prefera sa astepte PS5 cateva luni, decat sa mai cumpere un PS4 dupa anunt. Cam asta s-a intamplat si dupa leak-urile "oficiale" pentru Pro, cat si dupa anuntul MS pentru One X.

  19. #17479 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sony nu mai anunță consola noua cu un an înainte, vor sa "copieze" Apple

  20. #17480 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    In plus, odata cu E3, este foarte multa agitatie, haos, nspe mii de anunturi, nu cumva ca $ony nu era bagat in seama.. dar nu mai bine anunta ei, in stilul lor, cu ritmul propriu, decat sa se inghesuie la o data anume? Sa nu-si mai dea deadiine-uri singuri?
    Nu de alta, dar isi permit sa faca ce doresc. Nu este ca un studiou sau un producator micut ce vrea sa stea si el la masa baietilor mari, o data pe an.

    Din punctul meu de vedere, $ony nu mai are nevoie de show-uri precum E3, dupa un anumit format, la o anumita data etc.
    Si cum mentiona Dant3 mai sus, cel mai probabil daca vor adopa strategia Apple, nu are sens. Asta despre PS5.
    Cat despre jocuri.. au anuntat in avans destule, iar multe dintre ele se vor lansa probabil prin 2020. Sa vina sa anunte din nou aceleasi jocuri.. nu stiu ce sa zic. Au creat hype cu ele, au fost ceva leaks legate de development kits, au confirmat ca va veni si PS5.. eu zic ca pana acum le-a mers.
    O sa iasa cu PS5.. cand vor considera ca este un moment bun. Pana atunci vanzarile rup. Profit!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 874 of 903 FirstFirst ... 374 774 824 864 872 873 874 875 876 884 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts