Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 875 of 903 FirstFirst ... 375 775 825 865 873 874 875 876 877 885 ... LastLast
Results 17,481 to 17,500 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17481 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Si ca tot ne agitam noi pe-aici..
    https://www.tweaktown.com/news/63886...500/index.html

    Daca tinta pentru PS5, va fi 60 FPS @ 4K.. nu poate decat sa ma bucure. Prefer sa mai intarzie cu ea si sa "livreze" asa ceva.

  2. #17482 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    De cateva zile tot imi da uneori eroarea pe consola : cablu lann deconectat, saptamana trecuta mia aparut de doua ori.

  3. #17483 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  4. #17484 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am o rugaminte la cineva care are PS4 PRO si jocul CoD WW2.

    Se comporta ciudat anumite ipostaze, de exemplu in nivelul "HILL 493" cerul se vede incredibil de pixelat, efectul este ca si cum pixelii ar fi foarte mari si sunt fixati foarte bine pe ecran. Am atasat un filmulet, se poate observa foarte simplu in extremitatile imaginii, excluzand centrul. Acela nu este singurul nivel in care se intampla asta, am mai atasat joc inca un exemplu.





    Filmuletul arata ca si cum ar avea un bitrate foarte mic, in realitate efectul este mult mai deranjant, youtube incearca cumva sa corecteze imaginea.

    In plus de acest lucru, se intampla ca atunci cand ies din COD WW2, consola sa nu mai trimita semnal catre TV sau sa il trimita cu intreruperi. Am incercat multe jocuri pe aceasta consola iar COD:WW2 este singurul care imi face aceste probleme.

    Am fost cu el la service insa acele persoane mi-au spus sa fiu sigur ca are o probelma si ca este posibil sa stea si peste doua saptamani in centrul lor.
    De aceea, va rog, daca are cineva posibilitatea sa testeze nivelul HILL 493 sa imi spuna daca se comporta la fel.
    PS4 PRO jucat in 4k HDR

    Multumesc anticipat!

  5. #17485 SP
    Member adin33's Avatar
    Am incercat si eu pe pro si tot asa se vede, 4k si HDR, este de la joc nu de la consola.

  6. #17486 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pt intreruperi verifica cablul HDMI si daca e ok, schimba portul HDMI la Tv si vezi daca mai face. Si la mine se intrerupea imaginea si era de la cablu, am luat unul cu vreo 50-60 lei si functioneaza perfect de atunci.

  7. #17487 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Checkerboarding artefacts?

  8. #17488 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ciudat este ca pe net nu am mai gasit persoane cu aceste problema.

    Am cautat pe youtube o secventa care la mine se vedea oribil insa pe YT pare totul normal. Cutscene-ul de la minutul 07:03 . La mine se vedea atat de rau incat aveam impresia ca este o gluma care nu ar trece sub nicio forma de un game-tester de telefon mobil...





    Legat de cablu HDMI, cablul este cel original din cutia de la PRO. In orice alt joc se comporta perfect, singurele probleme apar cand dau exit din Call of Duty WW2. Atat.

  9. #17489 SP
    Member morphine's Avatar
    Întrebare clasica: voi scoateți cd din consola inainte sa o inchideti?

  10. #17490 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Nuu. Dvdul in ea rămâne până schimb jocul

  11. #17491 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu are nimic, il poti lasa linistit. Stiu pe cineva care nu a mai scos un FIFA din consola de peste un an

    In alta ordine de idei, eu daca il scot.. e posibil sa ma apuc de altceva. Asa ca prefer sa-l las in ea, ca motivatie de a termina ceva
    Timp nu am, dar trag de mine sa termin ce incep, dar sa apuc sa ma si bucur de joc.

  12. #17492 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Never, de cand am consola mereu a stat cu un disc ceva inauntru. (+ eu consola nu prea o inchid, mai tot timpul e in rest mode si merge inca ca in prima zi)

  13. #17493 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Checkerboarding artefacts?
    yes , it is full of them even on my stream , BFv .. d-asta mai nou le fac in 2k.. interesant totusi cum reuseste sa pacaleasca TV-ul pe 4k .
    We need ps5 , nu ca ps4 pro nu ar fi destul de potent "inca" vorba unui coleg

  14. #17494 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Hmm.. mai nou si eu o cam las in rest mode. Chiar ma gandeam daca ii face rau HDD-ului.

  15. #17495 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Guys, check your emails! Se pare ca sunt ceva reduceri personalizate pe PS Store. Eu am primit oferta asta pe mail:

    ....Îți oferim un cod de reducere de unică folosință, care-ți reduce cu 40% valoarea coșului. Îl poți folosi la ce-ți dorești tu din PlayStation Store. Când finalizezi cumpărarea, introdu codul personal de mai jos ca să cumperi la preț redus tot ce ai pus în coș.

    Ar fi bine să te grăbești: oferta expiră pe 14 decembrie.

  16. #17496 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    nimic la mine. si am vreo 4 conturi.lol

  17. #17497 SP
    Member morphine's Avatar
    Vi s-a întâmplat să vi se restarteze aplicatia de store din consola ? Mi-am băgat azi ochii și m-am uitat prin toate lucrurile pe store și îmi baga freze și ieșea.

  18. #17498 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    da si mie mi se intampla.. deobicei daca stau mai mult de 15-20 minute sa ma uit la unele chestii

  19. #17499 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Drăguță chestia asta

  20. #17500 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Aparent, cu noul update, puteti schimba regiunea PSN store din consola. Valabil doar pentru tarile UE, as far as I know.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 875 of 903 FirstFirst ... 375 775 825 865 873 874 875 876 877 885 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts