Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 893 of 903 FirstFirst ... 393 793 843 883 891 892 893 894 895 ... LastLast
Results 17,841 to 17,860 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17841 SP
    Junior Member dumah's Avatar
    Salutare, sunt nou aici. N-am mai avut o consola de ff mult timp si vreau sa imi iau un PS4 si cred ca asta e locul cel mai bun pentru urmatoarea intrebare:

    Ce varianta de consola ar trebui sa imi iau second daca vreau sa o vand peste cateva luni si sa pierd cat mai putini bani/sa nu fie prea dificil de vandut consola? Vreau sa ma joc pana trece perioada asta si cel mai probabil o sa dau consola pana apare PS5. Nu ma intereseaza deloc cat costa, vreau doar sa stiu ca daca o vand peste cateva luni nu pierd prea multi bani si nici nu sta cu lunile la vanzare. Daca ma prinde microbul imi iau un PS5 nou dar acum am alte prioritati.

  2. #17842 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PS4 Pro, găsești la preț bun, 1000-1100

  3. #17843 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut , un amic are ps slim si tv lui nu are hdmi .

    Intrebarea mea ar fi : Ar functiona cu splitter hdmi din imagine de mai jos
    Attached Images Attached Images 94779782_224181178865560_992276409042862080_n.jpg

  4. #17844 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Din cate inteleg din poza este un splitter nu converter. Deci dintr-un HDMI iti scoate mai multe HDMI-uri. Ca urmare nu ii va functiona.

  5. #17845 SP
    Member renatoman's Avatar
    poate are dvi? si poate lua un cablu hdmi dvi

  6. #17846 SP
    Member paulone's Avatar
    Exista vreun joc de PS4 sau PS3(shooter) despre razboiul de secesiune din SUA?

  7. #17847 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pe console nu prea stiu shootere recente de genul, dar pe PC ar fi cateva:

    War of Rights

    History Civil War: Secret Missions

    Call Of Juarez: Gunslinger (ish)

    Darkest of Days (nu doar cu Civil War)


    Unele din cele de sus cred ca sunt pe generatia anterioara de console si daca vrei alte jocuri cu acest focus, dar nu sunt shootere, ar mai fi:

    Ultimate General: Civil War

    Gettysburg: The Tide Turns

    Civil War: 1863

    Civil War II

    Scourge of War: Chancellorsville

    Brother against Brother

    The Operational Art of War 4 (Specific Scenarios)

  8. #17848 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Din cate inteleg din poza este un splitter nu converter. Deci dintr-un HDMI iti scoate mai multe HDMI-uri. Ca urmare nu ii va functiona.
    Pe scurt el are un cablu vga si in cealta parte hdmi dar nu vede video sau audio , un coleg de la munca de la el ia spus ca spitterul ala lar ajuta.

    Sau puteti sa imi dati voi o alternativa ?

  9. #17849 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Ce model de TV are ? Nu prea as vedea televizor fara Hdmi. E tv CrT?

    Iar acele adaptoare sunt asa:

    Splitter singura intrare dar mai multe iesiri. iti imparte acel semnal in mai multe. Se foloseste deobicei prin magazine ptr acelasi content pe mai multe televizoare.
    Switch hdmi:ai o singura iesire dar mai multe intrari. Te ajuta cand nu ai suficiente porturi hdmi la tv. Dar ai nevoie de minim 1 port.
    Convertor hdmi-analog. Converteste de la digital la analog. Probabil de ceva de genul are nevoie, in caz ca n are hdmi. Dar nu recomand. Calitatea video scade foarte mult.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #17850 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    El are doua televizoare dar unul se uita sotia lui iar cealalt televizor e mai vechi, il folosea sa se joace la calculator pana sa isi cumpere ps4 slim .

  11. #17851 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asta nu e important, ci ce model de TV este si ce mufa are. E TV sau monitor?

  12. #17852 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai asta nu e important, ci ce model de TV este si ce mufa are. E TV sau monitor?
    Monitor Nec,AcuSync LCD mufa vga

  13. #17853 SP
    Member gabridinu's Avatar
    exact cum banuiam.

    Deci are nevoie de:
    https://www.emag.ro/cablu-hdmi-vga-1...BoCDEkQAvD_BwE

    sau https://www.emag.ro/adaptor-hdmi-vga...BoCVAIQAvD_BwE
    + cablu vga vga.

    In ambele situatii, sunetul o sa fie doar din Controller.

    Sau asa ceva.. https://altex.ro/adaptor-hdmi-vga-au.../cpd/CAB54569/

  14. #17854 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Pe console nu prea stiu shootere recente de genul, dar pe PC ar fi cateva:

    War of Rights

    History Civil War: Secret Missions

    Call Of Juarez: Gunslinger (ish)

    Darkest of Days (nu doar cu Civil War)
    Oai că mi-ai adus aminte de Call of Juarez, ce mult mi-a placut si bound in blood si gunslinger! Jocuri simple si fun! In ziua de azi daca nu ai posibilitatea de 379 de feluri de upgrade-uri si daca nu iti prinzi urechile prin meniuri nu e bine!

    Ce mișto a fost generația trecută pe langa cea curenta, vorbesc de PlayStation, mult mai multe jocuri faine, pt mine unul cu siguranță!

  15. #17855 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Different times, stii cum se zice. Parca era un alt CoJ in dezvoltare, sau cel putin asa citisem acum cativa ani, nu stiu daca s-a mai ales ceva de acel proiect.

    Sunt multe jocuri de genul care ar merita un reboot.

  16. #17856 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Ati jucat Hunt Showdown? Merita 125 de lei?

  17. #17857 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vineri 13 mi s-a parut o capodopera comparativ cu asta. Chiar am pierdut ore bune in jocu ala. In asta, nici gratis nu ma bag sa-l instalez. Am vazut niste gameplay videos si este penibil, la nivelul Alien Colonial Marines.
    Exact ce ziceam. O medie de 56 pe metacritic
    Cred ca o sa-l vedem la PS+ in curand...

  18. #17858 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Din ce am vazut, nu au rezolvat cam nimic din ce au zis ca rezolva pana la lansare: framerate prost, looooooooong queues la matchmaking (poti astepta chiar si 15 minute sau mai mult, ceea ce este inacceptabil), Predator underpowered, cross platform care iar nu merge cum trebuie, deci pe undeva nota aia e meritata. E mediocru, at best.


    @kkkotto07 Eu am pus ochii de mult timp pe Hunt, pe PC ce-i drept, dar nu a fost niciodata ceva care sa ma faca sa ma decid sa il iau. Am urmarit diferite clipuri, pare un concept interesant, grafic arata bine, dar nu stiu, nu m-a convins. Chiar am fost suprins ca pe aici nu s-a discutat absolut deloc despre el, fiind un joc Crytek. Tu esti primul care il mentioneaza. Poate mai apar colegi cu niste impresii.

    @Razvan Poate putem sa facem un thread separat de jocuri "de umplutura" (Xbox si PS), care nu au thread specific, unde putem discuta despre ele, posta clipuri de reviews, etc. Daca devin de interes, putem facem thread-uri separate pentru jocurile care atrag discutii.

  19. #17859 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Buna Seara, am incercat sa platesc cu cardul ( type : maestro card, BRD) anumite jocuri digitale din ps4 store ( romania ) si nu-mi da voie sa platesc, aveti vreo solutie sau mai merge plata cu paypal ?

  20. #17860 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Incearca sa vorbesti cu ei sa vezi daca cumva ai blocat platile online pentru PS Store.
    Eu am avut probleme cu Unicredit si nu puteam cumpara folosind un desktop sau laptop. Se pare ca merge folosind aplicatia sau direct din consola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 893 of 903 FirstFirst ... 393 793 843 883 891 892 893 894 895 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts