Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 220 of 303 FirstFirst ... 120 170 210 218 219 220 221 222 230 270 ... LastLast
Results 4,381 to 4,400 of 6049

Thread: PlayStation Plus

  1. #4381 SP
    Junior Member Geo_STG's Avatar
    Salut ,am nevoie de putin ajutor daca binevoieste cineva
    Deci.. prima mea consola.. adus acasa ,pus in functiune ,etc. Totul ok pana aici. Dar vreau sa activez ps+ si nu pot
    Am facut cont de RO (nu vreau US sau UK) si am incercat sa adaug cardul sa platesc subscriptia. Am card Maestro de la Raiffaisen.. anyway.. mai apoi am aflat ca nu imi accepta tipul meu de card. Help! Ce card trebuie sa imi fac ? As vrea sa fie tot de la Raiffaisen daca se poate, iar daca nu recomandati-mi banca si tipul de card care este acceptat sa nu il fac degeaba si sa nu mearga. Am incercat si sa activez cele 14 zile gratuite.. iar cere card.. am incercat si un card din acela preplatit pentru o luna .. tot imi cere sa adaug card fara sa adaug card nu pot activa nimic
    Help guys!
    Multumesc

  2. #4382 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Eu am VISA de la Raiffaisen si nu am probleme ,merge si cu CETELEM

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  3. #4383 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Poti cumpăra PS Plus de la Altex sau emag, la fel si carduri valorice pentru a cumpăra jocuri digital. PSN face figuri la cardurile maestro, dar e comod din magazin fizic oricum.

  4. #4384 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cardurile Maestro nu sunt acceptate, nu e vorba despre figuri. Doar Visa si MasterCard.

  5. #4385 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    poti cumpara carduri de plus fizice de la altex din magazin (ori online, de pe altex, emag, sony center). daca nu stii sunt niste coduri scrise pe niste bucati de carton, in lipsa unei exprimari mai bune, deci "fizice" (faci redeem in store).

    cat despre carduri, nu ti-as sugera ING (restrictionat de ei, tb sa vb acolo etc), si la BT face figuri (am eu, la fel tb vb la banca daca nu ai setat o chestie, totusi nu sunt asa stricti ca ING). La Bancpost merge. Ambele la mine sunt Visa totusi. Ce vreau sa mai zic e ca cu cardul de BT mi-a facut figuri cand l-am introdus de pe PC, de pe consola nu. Asa ca ti-as sugera sa introduci codurile, sau cardurile, tot de pe consola (uneori face figuri pe PC si nu merge).

  6. #4386 SP
    Junior Member Geo_STG's Avatar
    Merci pentru sugestii. Pana la urma va trebui sa fac card VISA ,pare cel mai acceptat

    Am incercat cardurile acelea fizice ,coduri sau cum le zice. Am cumparat unul online ,pentru 30 de zile de la allromedia (parca asa se numea site-ul) dar l-am cumparat de UK.. apoi am aflat eu ca trebuie card de RO.. anyway ,am facut alt cont de UK si am incercat sa adaug acel cod dar imi cere iarasi sa adaug card pentru confirmare. Ma gandesc sa nu fie la fel cu codurile cumparate din altex sau mediagalaxy sa cumpar codul si tot sa imi ceara card pentru validare/confirmare (nu sunt acasa ca faceam un screen)

  7. #4387 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu ar trebui sa iti ceara card pt a activa plus din moment ce ai cumpărat un cod. Eu imi cumpăr mereu + pt US de pe Amazon si niciodată nu mi-a cerut card pt a-l activa.

  8. #4388 SP
    Junior Member Geo_STG's Avatar
    Asa ma gandeam si eu dar imi cere
    Ajung acasa tocmai vineri ca sa pot face un screen dar din ce imi amintesc: dupa ce bag codul si dau continuare/confirmare ma intreaba daca vreau sa adaug acum un card - am doua optiuni - da sau nu - daca aleg da ma redirectioneaza sa adaug cardul iar daca nu ma duce inapoi la casuta aceea unde se introduce codul
    Aceeasi chestie si pentru trialul acela de 14 zile.. fara card adaugat nu pot face nimic nu stiu ce fac gresit daca voua nu va cere card la cartelele acelea din magazine

  9. #4389 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La trialuri asa e, mereu iti cere card. Vezi sa nu fie și codul ala de 30 de zile ceva cod de trial...

  10. #4390 SP
    Junior Member Geo_STG's Avatar
    Am rezolvat ^^ merci pentru ajutor

  11. #4391 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    S-a schimbat ceva la politica lor de plati ? Am dat acum sa iau Driveclub Bikes de 18 ron si am primit 2 mail-uri, unu de confirmare adaugare fonduri pe Wallet - 25ron si unu de confirmare plata joc 18ron si ramas 7 ron in cont... Dar nu inteleg de ce e asa, ca nu a fost pana acum, cel putin in cazul meu...

  12. #4392 SP
    Member sahara's Avatar
    Dacă nu ai bani ți se iau 25 de lei din cont. La mine e așa de când am ps4 cu ps plus adică din Martie 16


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #4393 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si la mine de cand am facut prima plata pe RO am observat ca daca vrei sa cumperi ceva sub 25 de lei iti alimentează contul psn cu 25 si trage de acolo banii. Când e peste 25 tot timpul imi ia de pe card exact cat am de plata pe store.

  14. #4394 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah, deci asta era. Si la mine cred ca a fost prima cumparatura de sub 25 ron. Si acum ce fac cu ce mi-a ramas in wallet ? Daca mai am 7 ron si vreau sa cumpar ceva de 9 (am vazut un DLC pentru Driveclub), imi ia astia 7 si pentru aia 2 imi ia alti 25 ron ?

  15. #4395 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Yup, exact asa face, am patit si eu de cateva ori. Acum vreo doi ani lua cate 50 ron.

  16. #4396 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ah, deci asta era. Si la mine cred ca a fost prima cumparatura de sub 25 ron. Si acum ce fac cu ce mi-a ramas in wallet ? Daca mai am 7 ron si vreau sa cumpar ceva de 9 (am vazut un DLC pentru Driveclub), imi ia astia 7 si pentru aia 2 imi ia alti 25 ron ?
    Season pass la Driveclub e 22 lei. Banuiesc ca iti da acces la toate.

  17. #4397 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am Season Pass-ul. Ce am cumparat si vreau sa mai cumpar, nu sunt incluse in el.

  18. #4398 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Exista vreo posibilitate sa platesc acea oferta de 1lira/1luna ps plus cu un card de romania? cont de uk

  19. #4399 SP
    Member MrGad3tGuy's Avatar

    PlayStation Plus

    da am plătit cu bancpost visa credit card

  20. #4400 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Ps + Aprilie : - Drawn to Death & Lovers in a Dangerous Spacetime

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 220 of 303 FirstFirst ... 120 170 210 218 219 220 221 222 230 270 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts