Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 228 of 303 FirstFirst ... 128 178 218 226 227 228 229 230 238 278 ... LastLast
Results 4,541 to 4,560 of 6049

Thread: PlayStation Plus

  1. #4541 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Multumiti in sfarsit?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  2. #4542 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    O tentativa mediocra de shooter sandbox si un Assassin's Creed care nici macar nu e un joc, ci un DLC cu 4 ore pana la 100% (da, 100% si atat, ca o platina nu a meritat). Despre PS Vita nu mai vorbesc, am jucat jocuri mai bune pe telefon... in 2013.

    Nici nu mai stiu cand m-am plans ultima data de jocurile de la plus, cred ca in ultima jumatate de an le-am laudat pe toate, dar luna asta mi se pare slaba.

  3. #4543 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    O tentativa mediocra de shooter sandbox si un Assassin's Creed care nici macar nu e un joc, .........
    Nici nu mai stiu cand m-am plans ultima data de jocurile de la plus, cred ca in ultima jumatate de an le-am laudat pe toate, dar luna asta mi se pare slaba.
    Si dupa umila dvs. parere ce jocuri ar trebui sa fie luna viitoare?
    Se pare ca orice jocuri vor baga la PS- tot timpul o sa existe nemultumiri. Pana acum bagau jocuri Indie si nu (nu-mi) convenea la aproape nimeni, acum baga jocuri mai "rasarite" si iara nu sunt bune nici astea. Nasol...

  4. #4544 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Dupa umila mea parere, Unravel / Oddworld New & Tasty / Jotun luna viitoare. Ce sa vezi, am si cateva argumente!

    1. Toate 3 au fost primite mai bine in general decat Just Cause 3, si sunt si mai ieftine.
    2. Majoritatea oamenilor, daca vor sa joace un joc AAA, il cumpara cand apare sau in lunile urmatoare. Daca e cineva care nu a jucat JC3 pana acum, cel mai probabil nu l-a jucat deoarece nu a fost interesat de el.
    2.2 Spre deosebire de AAA, sunt multe indies de care multi dintre noi nici macar nu am auzit, dar sunt foarte reusite (Furi si Hyper Light Drifter imi vin in minte).
    3. Eu unul prefer sa nu cumpar jocuri digitale, nu imi place nici platforma PSN si nici faptul ca nu le pot vinde dupa ce le termin, iar jocurile indie nu prea apar in retail. Asta face PS Plus singura sursa avantajoasa din punctul meu de vedere pentru a obtine indies.
    4. Cum am mai spus, aceste doua jocuri "rasarite" de care vorbesti sunt de fapt un singur joc + un DLC.
    5. Exprimarea "nu sunt bune nici astea" nu isi are rostul, eu am fost foarte multumit de jocurile din ultimele luni, chiar mi-am exprimat aceasta apreciere si pe thread-ul asta.

    Daca te uiti cu cateva pagini in urma, o sa vezi o situatie asemanatoare cand au dat Until Dawn: la noi pe forum cel putin, majoritatea nici nu ne-am atins de el, pentru ca deja l-am jucat la vremea lui. E foarte probabil sa se intample asta cu fiecare joc cunoscut, dar vechi, dat la Plus. Degeaba e un joc bun daca toata lumea l-a jucat deja. Nu ca Just Cause 3 ar fi un joc bun, totusi.

  5. #4545 SP
    Member musat's Avatar
    De acord cu tine in tot ce ai spus mai sus (si eu am in colectie Until Dawn cumparat inainte) dar in fiecare luna exista comentarii negative despre ORICE apare in luna respectiva. Nu conteaza ce apare trebuie DOAR sa criticam. Sincer nu cred ca nimeni dintre noi, care are abonament PS+, a cumparat acel abonament pentru jocurile gratis. Ca am fost fortati sa cumparam acel abonament, pentru MP, este o alta discutie, dar personal nu am dat 230 lei pentru vreun joc din ce ofera ei lunar. Asa ca daca sunt jocuri bune sau nu (Just Cause este bun pentru o grupa de jucatori, chiar daca tie sau altora nu iti/le place, eu il am cumparat pe PC pentru cel mic, iar seria Assassin este completa - tot pe PC) nu trebuie sa tot criticam ceva ce primim gratis.

  6. #4546 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu chiar voiam sa cumpar Just Cause 3. Asa ca pentru mine e super luna. Si Until Dawn la fel. A fost o alta super luna. Killing Floor face parte din aceeasi lista de dorinte. Deci dupa umila mea parere abonamentul de PS+ care am crezut ca va avea doar indie games, paid off cu aceste ultime luni.

  7. #4547 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Decent.. surprinzator per ansamblu in ultima perioada, ce inseamna/face o concurenta sanatoasa (in principal din cauza valului pe care urmeaza sa se urce M$, odata cu XBOX ONE X.. Doamne ce nume, zic din nou).
    S-au mai dezmortit si ei asa lunile astea.

    LE: Gresesc teribil daca vor avea impresia vreodata ca PS Minus asta va fi acceptat de oameni doar ca pe o "amenda multiplayer".
    De o parte da, dar per ansamblu.. ma indoiesc (si aici ma refer la piata actuala/M$ ce are experienta la acest nivel si va avea un cuvant greu de spus).
    Sunt foarte multi (eu inclusiv) care sunt interesati de gaming as a service, jocuri la abonament, etc, iar componenta multiplayer cantareste mult mai putin in ecuatie. Si sa nu uitam ca, acest serviciu, oricum ai lua-o, a fost initial altceva: jocuri primite lunar. Asa s-a.. impamantenit. Ca ulterior au vrut ei sa schimbe macazul, asta e altceva. Motiv pentru care sunt (poate) si atatea nemultumiri.

  8. #4548 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Lacomia asta... PlayStation Plus price hike announced for Europe • Eurogamer.net

    "Starting at 12:01AM BST on 31st August, 2017, prices for PlayStation Plus memberships in the SIEE region will change to £49.99/€59.99 for 12 months, £19.99/€24.99 for three months and £6.99/€7.99 for one month

  9. #4549 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Nesimțiți. Eu ma bucur ca am luat acum o lună la oferta un an de plus pe un an cu 30 lire. Asa ca pana in august 2018 stau linistit. Or mai fi oferte oficiale sau pe diverse forumuri.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  10. #4550 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Preturi noi ro:

    PlayStation®Plus prices are changing
    From 00:01 BST on 31 August 2017 we are changing the prices of PlayStation®Plus.

    -*Annually, the price will change from 224.00 RON to 269.00 RON per annum.
    - Quarterly, the price will change from 79.00 RON to 105.00 RON per quarter.
    -*Monthly, the price will change from 31.00 RON to 35.00 RON per month.

    What this means for you

    We will alter the price of a PlayStation®Plus membership at 00:01 BST on 31 August 2017. As you are an existing member, this means that all recurring subscription fees payable by you on or after 31 August 2017 will be charged at the new price. Up until 31 August 2017, you may purchase a PlayStation®Plus subscription at the current price, which will then be added (or “stacked on”) to your current membership period

  11. #4551 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    una alba, una neagra SONY! wtf

  12. #4552 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ii laudase lumea prea mult iar asta este downside-ul "gaming as a service", o sa ajunga sa faca ce vor la un moment dat (in privinta pretului). Consumatorul se va fi obisnuit cu o "altfel de amenda" de-a lungul timpului, si cat ai zica "cativa ani", totul va fi fost firesc Dar este.. ceea ce este ma gandesc. Oricum ai da-o cu astia, tot te fac la buzunare.

  13. #4553 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Oricum trebuie sa creasca si preturile jocurilor la cel putin $70 mai devreme sau mai tarziu. Motivul se numeste inflatie la nivel global si e firesc sa afecteze toate domeniile.

  14. #4554 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Lacomia asta... PlayStation Plus price hike announced for Europe • Eurogamer.net

    "Starting at 12:01AM BST on 31st August, 2017, prices for PlayStation Plus memberships in the SIEE region will change to £49.99/€59.99 for 12 months, £19.99/€24.99 for three months and £6.99/€7.99 for one month
    da ce lacomie, lacomie ca le-au crescut la cat era xbox live dintotdeauna LMAO

    Xbox LIVE Gold 12-Month Membership Card

    EDIT: Playstation Plus has been the same price since 2010 - £40. Adjusting for inflation £40 in 2010 is £48.24 in today's money. The rise is in line with inflation.

    of of, lacomia asta, lmao

  15. #4555 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Voi de unde va cumparati PS+?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  16. #4556 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    Voi de unde va cumparati PS+?
    PS Store atunci cand sunt reduceri . La iarna o sa vina mosu' cu cadouri si reduceri daca sunteti cuminti !

  17. #4557 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu mi-am facut cont (relativ) de curand pe Romania, nu stiu cat conteaza, dar am zis sa incurajez PSN Romania/piata locala pentru achizitii etc.
    Prin urmare mi-am activat si PS Plus cumparand un card din acela de membership pe un an de la Altex.
    In alta ordine de idei, variante online/site-uri pentru coduri PS+ Romania nu stiu sa existe (gen pentru reduceri cum sunt pe US/UK de exemplu).

  18. #4558 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am luat online acum cateva saptamani la 160 de lei, dupa ce am zis ca nu mai reactivez o perioada. Nu am putut rezista ofertei. Romania.

  19. #4559 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    De pe ce site Espiritus? sau te referi la acea promotie de pe PS Store?

  20. #4560 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    @silvian92
    Depinde ,sunt mai multe site-uri
    Pentru UK de exemplu
    Buy Playstation Plus 1 Year Membership UK (PS3/PS4/PS Vita) Online

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 228 of 303 FirstFirst ... 128 178 218 226 227 228 229 230 238 278 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts