Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 227 of 303 FirstFirst ... 127 177 217 225 226 227 228 229 237 277 ... LastLast
Results 4,521 to 4,540 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #4521 SP
    Junior Member Mosteaca's Avatar
    Nu am avut niciodata probleme in sensul sa-mi ceara credit card la introducerea de coduri de 3 luni de PS Plus. la cel de o luna, da , mi-a cerut credit card. Am incercat chiar acum sa adaug card de RO la UK account insa te pune sa introduce adresa de facturare si nu ai optiune in drop down sa alegi tara Romania. nu am incercat sa adaug detaliile de adresa ce le-am folosit la crearea contului. si eu am vrut sa fac acelasi lucru ca si tine, sa iau 60 de lire, sa le bag in wallet si sa iau 1 an de PS plus si Horizon. acum stau pe ganduri...

  2. #4522 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by GabrielAndrei07 View Post
    Am si eu următoarea problemae contul de uk ana încărcat wallet cu 60 lire ptr horizon si prelungire ps plus. Nu ma lasa sa cumpăr ps plus îmi zice să bag payment method. Am incercat sa introduc paypal îmi dă eroare. Ce card pot introduce, pot să bag de ro?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Pune un screenshot sa vedem despre ce e vorba. Cand iti cere sa bagi payment method? Avand in vedere ca ai deja PS+ asta ar trebui sa-ti ceara doar daca nu-ti ajung banii din Wallet pentru ce ai in Basket...

  3. #4523 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Au adaugat un update anu trecut daca nu ma insel, in care trebuie sa adaugi un payment method (paypal/carte de credit), chiar daca tu vrei sa adaugi via wallet, pe mine de exemplu nu ma lasa nici sa downlodez un demo de pe PSN Japan pana nu am adaugat un card de credit.

    PSN US - card de credit din America, care figureaza cu adresa pusa de tine la crearea contului
    PSN EU - card de credit din EU care la fel ca mai sus
    PSN Japan - card de credit care sa figureze cu adresa, daca vreau sa cumpar cu wallet-ul un joc rated M, mai intai imi ia banii de pe card si dupa x perioada imi ia de pe wallet si ii pune inapoi pe cardul de credit. Eeee dubios rau de tot..dar fiecare cu nebuniile lor

  4. #4524 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Doar ce am prelungit abonamentul de PS+ pe Uk cu 2 ani astfel:
    1. Am cumparat 60 lire
    2. Am upgradat Walletul cu 60 lire
    3. Am cumparat din store PS+ de 12 luni la 29,99 Lire
    4. Am cumparat din store PS+ de 12 luni la 29,99 Lire

    Nu mi-a cerut nici un fel de card sa bag. Si nu am bagat niciodata card pe acest cont.


    UPDATE: Ti-am editat postul ca sa ne conformam si noi acestei prevederi de regulament:
    18. Nu folositi functia "Reply With Quote" pentru a raspunde unui mesaj imediat anterior, exceptie facandu-se atunci cand selectati in Quote doar o anumite parte din mesajul anterior.

  5. #4525 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Mosteaca View Post
    Nu am avut niciodata probleme in sensul sa-mi ceara credit card la introducerea de coduri de 3 luni de PS Plus. la cel de o luna, da , mi-a cerut credit card. Am incercat chiar acum sa adaug card de RO la UK account insa te pune sa introduce adresa de facturare si nu ai optiune in drop down sa alegi tara Romania. nu am incercat sa adaug detaliile de adresa ce le-am folosit la crearea contului. si eu am vrut sa fac acelasi lucru ca si tine, sa iau 60 de lire, sa le bag in wallet si sa iau 1 an de PS plus si Horizon. acum stau pe ganduri...
    E o diferenta intre a introduce un cod pentru PS Plus si a cumpara PS Plus cu banii din wallet.

    Posibil sa mearga daca dezactivezi reinnoirea automata a abonamentului, desi la fel de posibil e sa ai nevoie de abobament deja activ ca sa o poti dezactiva. Eventual poti suna la support...

  6. #4526 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Am încercat acum două zile si chestia cu autorenew si nu a mers. Însă surpriza acum o ora am incercat din nou si a mers. Super

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  7. #4527 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    https://blog.us.playstation.com/2017...for-july-2017/

    Until Dawn, PS4
    Game of Thrones, PS4
    Tokyo Jungle, PS3
    Darkstalkers Resurrection, PS3
    Element4l, PS Vita
    Don’t Die, Mr. Robot, PS Vita (Cross Buy on PS4)

  8. #4528 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    https://blog.us.playstation.com/2017...for-july-2017/

    Until Dawn, PS4
    Game of Thrones, PS4
    Tokyo Jungle, PS3
    Darkstalkers Resurrection, PS3
    Element4l, PS Vita
    Don’t Die, Mr. Robot, PS Vita (Cross Buy on PS4)
    --- nu sa faci acum o fuga la SOny cu un pistol - tocmai ce mi-am cumparat Until Dawn Steelbook Edition - cu ideea ca in veci nu o sa il bage la PS Plus - oricum - neasteptata luna

  9. #4529 SP
    Member bdevil's Avatar
    Mda, un joc pe care l-am cumparat si eu luna trecuta la oferta cu discount 40 %. 17 Lire. Isi merita toti banii.

  10. #4530 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nah las', si eu l-am cumpărat la oferta cu 8$(sâc!) Probabil de acum înainte orice joc AAA mai ok care va fi la + il voi fi jucat deja. De aia, într-un fel prefer indie-urile, mai descopar jocuri pe care sigur nu as fi dat bani. Pentru AAA in nici un caz nu aștept pana se gândește Sony sa le dea la +. Eventual aștept o oferta.

    Oricum, luna buna!

  11. #4531 SP
    Member Prototype93D's Avatar

  12. #4532 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Buna luna pentru cei care nu au incercat Until Dawn pana acum. Cred ca au vazut ce ofera MS si au zis sa faca o "aroganta".

    Il am deja in format fizic, dar nu strica si o copie digitala. Sa fie primit!

  13. #4533 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    PSN Japan July Games

    Killzone 4
    Gravity Daze
    Child of Light
    Attached Images Attached Images ps-plus-free-games-gravity-daze.jpg

  14. #4534 SP
    Member Striker09's Avatar
    Pe mine ma pasioneaza That's you! de care am anuntat cum am auzit la E3. Unitl Down, super tare sa fie acolo si digital.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  15. #4535 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Până in Zori, nu Până Jos

  16. #4536 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Sa nu va para rau ca ati dat bani pe until dawn. Si eu am dat, la reducere 11 lire si ma bucur ca il baga gratis. Eu am contribuit la bugetul altor jocuri, voi va bucurati de un joc reusit!

  17. #4537 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    o luna excelenta pt mine

  18. #4538 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    15 luni PS+ pe Store la pret de 12

  19. #4539 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    https://blog.eu.playstation.com/2017...d-freedom-cry/
    • Just Cause 3 (PS4)
    • Assassin’s Creed: Freedom Cry (PS4)
    • That’s You – PS4 (bonus title)
    • Super Motherload (PS3)
    • Snake Ball (PS3)
    • Downwell (PS Vita)
    • Level 22 (PS Vita)

  20. #4540 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Attached Images Attached Images 4d9fb6813ce2e4d501d154268dfde6c4f901641352e8a5dc9664e98eb4d78977.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 227 of 303 FirstFirst ... 127 177 217 225 226 227 228 229 237 277 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts