Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 237 of 303 FirstFirst ... 137 187 227 235 236 237 238 239 247 287 ... LastLast
Results 4,721 to 4,740 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #4721 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Stai linistit, probabil stiu mai multa matematica decat credeai tu ca exista.

    99% era un fel de a spune, bois. Pe mine ma lasa rece ca jucatorii de Fifa si COD nu au jucat Bloodborne, pentru ca nu il vor juca nici acum, cu siguranta. Da bicky, asta e si ideea, orice joc AAA (mai ales vechi) ar da, va fi irelevant pentru cei care sunt interesati de el (l-au jucat cand a aparut), iar pentru cei care nu au fost interesati la vremea respectiva cel mai probabil va fi la fel de irelevant (nu il vor juca nici acum).
    vorbesti fara sa stii nimic in continuare, se vede ca stii ZERO despre marketul de gaming, fifa si cod? fifa si cod vand ~10 milioane anual, ce dracu fac restul de 56.5 milioane in timp ce aia 20 de milioane de cod & fifa gamers se uita la cum creste iarba pe gazonul din fifa? hai ca sunt generos si-ti mai arunc 20 de milioane de jucatori GTA, acum ce dracu fac aia 36 de milioane? oricate scuze ai da tu, logica ta e proasta, Bloodborne a vandut 3 milioane fizic si maxim 2 milioane digital, sunt generos si acum si-ti dau inca 5 milioane Bloodborne de la mine, ai 10 milioane acum, mai raman 26 de milioane, astia ce fac?

    daca aveai cea mai mica idee despre cum merg lucrurile, stiai ca Bloodborne este un joc de nisa pe care il joace fanii de jocurile souls, care nu sunt multi oricum, logca ta e de 2 lei, nu sunt doar jucatorii de fifa, jucatorii de cod si restul care cumpara toate sutele de jocuri AAA, 10 milioane cumpara pt cod, 10 pt fifa, 20 pt gta, 2 pentru jocurile japoneze ca persona, yakuza, 2 pentru jocurile fighting injustice, street fighter, 2 3 pt jocurile de racing, gran turismo, need for speed, sunt zeci de genuri de jocuri, daca tu crezi ca sunt fifa/cod si restul atunci nu ai ideea despre nimic

    lumea lauda ca au dat Bloodborne pt ca sunt multi care nu l-au jucat, multi jucatori de fifa, cod, gta, far cry, assassin's creed, destiny, gran turismo, uncharted, fallout, metal gear, batman arkham, daca tu crezi ca toti jocatorii non cod/fifa cumpara tot restul jocurilor AAA te inseli grav, nu urmaresti vanzarile, nu sunt doua jocuri care vand egal, daca ne luam dupa tine, toate jocurile pe langa fifa & cod trebuie sa vanda egal

  2. #4722 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Omul incearca doar sa spuna ca fiind un joc de nisa (cum cam toata lumea sustine) cei care au vrut sa-l joace, l-au jucat. Exemplele cu jucatorii de COD si Fifa sunt doar niste exemple. La fel de posibil si cei care joaca Asassin's Creed (simtitor mai redus ca dificultate) sa nu guste neaparat Bloodborne, ca sa nu dam doar exemplul clasic cu jucatorii de COD. Tind sa fiu de aceeasi parere. Probabil nu va fi chiar ignorat, acel 99% fiind clar o licenta potetica, dar nu va avea nici reach ul pe masura "hype-ului". Daca mai iei si in calcul ca e versiunea fara DLC uri, treaba e cu atat mai discutabila.

    Then again, discutia legata de numere in materie de achizitii, e inutila in general. Stiu ca ma uitam relativ recent la Witcher 3, un joc care a vandut nu stiu, multe milioane, mi-e lene sa caut, dar parca doar 50%-60% terminasera PRIMUL story quest. Asa ca sigur, o sa DETINA 31 de milioane de utilizatori Bloodborne. Cati din astia o sa-l joace ?

    But then again, e greu sa oferi un "AAA" dupa care plange toata lumea si sa nu ajungi in situatii de genul, in care sa dai un "AAA" fara DLC uri ,un "AAA" cumparat de suficienta lume sau un "AAA" serios de nisa, unde am dubii ca cei chiar hype uiti de existenta lui nu l-au cumparat deja.

  3. #4723 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    In fiecare luna Sony este posibil s-o dea, dar e probabil s-o ia. Cum s-ar spune, nu poti sa ii impaci pe toti, mereu vor exista guri nemultumite. Desigur, cine a vrut sa joace Bloodborne, l-a jucat si rasjucat pana acum. Chiar si asa, cu versiunea cheala, exista o posibilitate ca acesta mocangeala sa atraga oamenii sa ii dea o sansa. Probabil ca multi stiu ca fiind un joc de nisa si intr-un anume fel (DS way), nu prea ar fi pe placul lor, dar asa, nu au nimic de pierdut. Daca nu le place, il sterg de pe hard.

    Gurile rele mai spun ca au fost date aceste jocuri ca sa acopere niste alte guri care critica faptul ca nu vor mai da jocuri pentru PS3 si Vita. Oh well.

    R & C nu il aveam, asteptam o reducere masiva sa il iau fizic, dar merge si digital pana atunci.

  4. #4724 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce oameni, smh. Ce plm vreti sa va dea, GT Sport si Uncharted Lost Legacy? Le-ai jucat, treaba ta, vezi-ti de treaba.

  5. #4725 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Neseriosi. Pun pariu ca in aprilie nu o sa dea God of War. Isi bat joc de noi. ( )

  6. #4726 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Probabil ca multi stiu ca fiind un joc de nisa si intr-un anume fel (DS way), nu prea ar fi pe placul lor, dar asa, nu au nimic de pierdut. Daca nu le place, il sterg de pe hard.
    Exact in situatia asta sunt eu. M-am gandit de cateva ori sa il cumpar, dar am incercat jocurile din seria DS pe PC, si mi s-au parut extrem de grele. Deci faptul ca vine la PS+ este cat se poate de bine, si cred ca nu sunt singurul care gandeste asa.

  7. #4727 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Un joc genial
    Cam trebuie 1-2 zile de acomodare sa treceți de prima zona si apoi o sa va placa din ce in ce mai mult

  8. #4728 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu inca nu am jucat Bloodborne (da, stiu aruncati cu pietre), am ramas cu sechele din adolescenta, din cauza Dark Souls
    Dar acum, ca tot e "gratis" , motiv in plus sa-l am in librarie. Poate imi face cu ochiul si intr-un final ma apuc de el (cu toate ca ma indoiesc ca stau cu nervii mai bine acum decat "pe vremuri").
    Ratchet and Clank, nu sunt fan genul, dar o sa-l iau la o tura.

    Dupa mine, $ony sunt pe drumul cel bun, in ceea ce priveste PS Plus (nu le mai zic PS Minus de ceva vreme).
    Las si eu asta aici, asa ca sa ne amintim.. si sa avem grad de comparatie, cum era anul trecut pe vremea asta.
    https://blog.us.playstation.com/2017...or-march-2017/

    Mai sunt niste chestii de dezvoltat (gen ce fac cu PS Now, sau ce vor face cu privire la toata nebunia "Games as a Service", sau vezi "XBOX Game Pass", sau ce push fac mai nou publisherii pe "Live Services" si nu "Games") dar nu cred ca este momentul.
    Legat de PS3 si Vita, era de asteptat, dar stiu ca vor fi multi nemultumiti. Aici $ony trebuie sa mareasca miza un pic, cu ce ofera la PS Plus.

    PS: bine mentiona cineva, ca multe din ele sunt versiuni "chele", sau "de baza". Asa se face.. prima doza e gratis

  9. #4729 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu nu am jucat niciunul. Abia astept sa incerc bomberman ala. O sa fie super fun mai ales pe Vita

  10. #4730 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu n-am jucat Bloodborne iar fi-miu abia asteapta Ratchet...so a good month

  11. #4731 SP
    Junior Member mars attack's Avatar
    Salutare tuturor!
    Am cont pe US si vine momentul reinnoirii PS+.
    Stiti daca pot cumpara direct de pe consola cu card Visa de RO ? Daca nu, poate imi indicati alte variante safe de achizitie online la preturi decente, similare PStore.
    Multumesc

  12. #4732 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Poti sa cumperi cu cardul de pe cont RO, direct de pe consola.

  13. #4733 SP
    Junior Member mars attack's Avatar
    Ok. O sa incerc, multumesc. Sa inteleg ca nu se (mai) face verificare daca cardul bancar este US ? Ca parca asta era problema acum vreun an....
    Aaa....e vreun risc de banare a contului PSN US daca Sony vede o plata cu card RO? Poate suna stupid, dar mai bine intreb..������

  14. #4734 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Daca vrei sa iei ceva de pe PSN US cu card de RO, nu merge. Cumpara de pe amazon.com card cu dolari pt PSN sau direct redeem code de PS Plus. Ca sa mearga sa cumperi cardurile astea de pe amazon, trebuie sa iti treci o adresa de US, de preferat dintr-un stat fara taxe gen Alaska.
    Daca nu e musai sa iei acum, mai gasesti din cand in cand 12 luni de PS Plus cu $40 pe amazon.

  15. #4735 SP
    Junior Member mars attack's Avatar
    Atunci o sa stau cu ochii pe Amazon, ca mai am vreo luna activ +.
    Banuiesc ca adresa (Alaska/etc) e doar pt inregistrare,
    iar redeem-cod-ul achizitionat cred ca se livreaza online pe mail, corect?

  16. #4736 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Codul pe mail, da. Adresa de Alska doar ca sa poti cumpara cardurile. Daca pui adresa de RO iti zice ca produsele respective nu sunt livrabile in RO.

  17. #4737 SP
    Junior Member mars attack's Avatar
    Multam keanustar !

  18. #4738 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Sau poti incerca direct pe Electronic First - Instant Email Delivery for Microsoft Xbox, Playstation & CD Keys for Games. Nu de alta, dar adresa de alaska, ochii pe amazon, etc. ...
    Eu ma folosesc de site-ul asta de multa vreme, numai de vreo 3 ani pt Plus (cont pe UK). E simplu, platesti cu cardul si ei iti trimit codul pe mail. Sa fii atent sa-ti alegi PSN card pe zona ta (US). Si gata!

  19. #4739 SP
    Junior Member mars attack's Avatar
    Mersi Peetzy, este o varianta ok daca nu prind promotie pe Amazon. Tot cautand am dat si de https://www.cdkeys.com , sunt seriosi?

  20. #4740 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Da, si cei de la cdkeys sunt foarte seriosi si au mai tot timpul diferite reduceri, cumpar de la ei de cativa ani. Ai si reducere 5% cu un cod ce il poti iei de pe pagina lor facebook.

    Plata cu cardul iar livrarea este instant pe mail. Recomand cu incredere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 237 of 303 FirstFirst ... 137 187 227 235 236 237 238 239 247 287 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts