Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 28 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 550

Thread: Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4

  1. #481 SP
    Member paulone's Avatar
    As vrea sa-mi iau doar camera de PS4, ce se poate juca la ea? Fara VR fireste....

  2. #482 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Eu am făcut greșeala sa îmi cumpăr o camera din aia. Sta și acumulează praf. Doar un joc cu iepuri am găsit care sa fie un pic fun de jucat cu ea.

  3. #483 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Start Twitch, become internet famous.

  4. #484 SP
    Member lucas22010's Avatar
    nu gasesc niciunde sau la pret decent playstation move pentru vr, nu se mai fabrica?

  5. #485 SP
    Member bdevil's Avatar
    E cam criza cu stocul la accesoriile PS4 de VR. Si nu stiu de ce, ca doar nu si-a cumparat lumea Twin Pack-ul sau VR Aim-ul in prostie fara VR. Si eu urmaresc sa-mi cumpar si nu sunt pe stoc in RO mai pe nicaieri.

  6. #486 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    amazon.de și gata. De ce trebuie sa fie din .ro?

  7. #487 SP
    Member bdevil's Avatar
    Pentru garantie ar fi ideal sa fie din RO. In rest se poate cumpara de oriunde de EU. Eu am watch list-ul meu cu VR Aim si Twin Pack Controller pe ebay, vanzatori din Italia si Franta. Dar speram noi sa intram in civilizatie Liviule.

  8. #488 SP
    Member Game101's Avatar
    As dori sa imi iau o pereche de casti pentru PS4. Nu detin VR, probabil nu o sa mi cumpar in perioada de inceput a anului, poate in vara.
    Am citit de cateva modele si am ramas indecis intre 2 modele de la Plantronics.


    Rig4VR si Rig 600.


    Stiu ca Rig4VR e facut in special sa mearga pt VR, dar RiG 600 am citit ca are calitate mai buna a sunetului.
    O fi chiar atat de mare diferenta? Sau sa iau RIG4VR si in cazul asta cand ar fi sa achizitioney un VR sa nu mai fiu nevoit sa dau banii si pe alte casti.

  9. #489 SP
    Member paulone's Avatar
    Se poate incarca controllerul de ps4 cu incarcatorul de la Samsung S5? Se arde ceva?

  10. #490 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ar trebui sa fie ok.

    Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

  11. #491 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Poți încarca controllerul cu orice încărcător care scoate 5v și are mufă micro-usb

  12. #492 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca e incarcator cu fast charge e ok oare pt bateria controller-ului?

  13. #493 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Incarcatoarele "fast charge" funcționează la tensiuni mai mari de 5v doar dacă dispozitivul încărcat le comunica suportul pentru fast change (e un protocol de comunicare între încărcător și dispozitiv).
    In lipsa comunicării incarcatorul de comporta ca orice încărcător usb (aducă scoate 5v).

    Eu am încărcat controllerele personale cu tot felul de încărcătoare și uite ca în ani de zile nu a crăpat nici unul.

  14. #494 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Important e totusi sa folosesti un incarcator cu fast charge de calitate. Altfel, oricand poate sa-i dea peste 5v si arunci la gunoi bateria, sau chiar controllerul.

  15. #495 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Salutare ! A incercat cineva pt ps4 un usb hub ( adaptorul acela care se baga in usb si ofera alte 2/3... iesiri usb in plus ) ? Vreau sa joc fortnite din mouse si tastatura insa cum consola nu are decat 2 iesiri usb, as mai avea nevoie de minim 1, de preferat 2, practic voi avea tastatura, mouse, castile care sunt tot usb si eventual controllerul ( mi s.a intamplat sa se descarce controllerul in timpul jocului si te pune sa il bagi la incarcat.

    M-ar interesa ceva recomandari daca sunt si confirmarea ca acele usb isi vor face treaba. Mumtumesc !

  16. #496 SP
    Member mircoid's Avatar
    Cauta XIM4

  17. #497 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Stiu de xim4 si o sa cumpar in mai ( amazon.uk si mi-l adice varul meu in tara) insa pana atunci fortnite are suport nativ pentru mouse si tastatura nu ai nevoie de nici un adaptor, problema este ca mai am nevoie de huburi usb si am gasit unul facut de Trust special pt ps4 cu forma etc insa pe mine nu ma intereseaza cum arata, doar sa imi adauge porturi usb.

    Re edit : a aparut un xim nou. Este mai ieftin cu vreo 25 de dolari si mai performant avand 1 ms , poll rate 1000 la si se spune ca ar reactiona la fel ca mousul pe pc. Pe acela il voi lua in mai.

  18. #498 SP
    Member paulone's Avatar
    Domnilor exista in prezent telecomanda pt.Playstation 4? Intreb asta fiindca ma confrunt cu o ciudatenie.....Daca ma uit pe Netflix sau HBO GO controllerul ala buclucas se tot deconecteaza si trebuie mereu sa-l reconectez....

  19. #499 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Vezi in setarile de Energy Saving ale consolei, ca ai setat sa se opreasca controllerul dupa n minute de inactivitate. Il poti seta sa nu se inchida niciodata.
    Legat de telecomanda, stiu ca au lansat una, dar nu stiu inca daca o gasesti pe la noi prin magazine.
    BTW, daca ai activat Symplink-ul, sau cum ii zice functiei respective, poti controla functiile basic ale consolei si cu telecomanda TV-ului.

  20. #500 SP
    Junior Member nagy77's Avatar
    Paulone, exista posibilitatea sa folosesti telecomanda de la Televizor prin functia HDMI-CEC !
    Cum facem asta ( urmeaza pasi care trebuiesc facuti pe consola ) : Settings - System - Enable HDMI Device Link ( bifam casuta )
    Pasi pentru TV : in meniul televizorului trebui sa gasesti : Anynet+ sau HDMI-CEC si sa dai Activat !

    PS: Nu cred ca-si are rostul sa mai cumperi telecomanda speciala pentru PS4 , majoritatea televizoarelor fabricate dupa 2010 au aceasta functie !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 28 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5 By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 337 Last Post: Yesterday, 17:32
  2. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  3. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  4. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts