Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 145 1 2 3 11 51 101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #1 SP
    Banned alex89's Avatar

    PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

    in primul rand va spun o seara buna baieti si fete..... ieri seara am citit pe emag(unde am precomandat ps4 si pe care l-am si platit de vreo 5 luni) ca cica in Romania nu e data oficiala 29 noiembrie. ci ca preconizeaza in primele 3 luni a lui 2014. asta e cam bataie de joc adica am platit de vreo 5 luni cu gandul ca imi soseste pe 29 cand se lanseaza peste tot..... ca ulterior aseara sa citesc si sa imi pice fata.... mai acum o saptamana scria disponibil incepand cu 29 ca acum cateva zile sa modifice in mizsria asta.... nesimtitii puteau anunta din timp sa cumpar de pe amazon... probabil ca luni voi cere banii inapoi.... am sunat si la altex aia nu stiau nimic la domo la fel si Romania face parte din UE ma cam simt jignit de catre Sony..... am sunat si la game-shop.ro si mi-au spus ca chiar daca nu se lanseaza oficial in Romania fac rost de ea pe cai "neoficiale"... in concluzie luni voi anula comanda la emag pt ca au fost nesimtiti sa stea pana in ultima clipa....... voi cum veti proceda ?

    Update 22.01.2014: Au inceput sa fie sunati clientii care au facut deja precomanda la eMag si Altex, deci vor incepe livrarile. Cei care nu ati comandat inca, o puteti face prin link-urile de mai jos. Bafta!

    Consola Sony PlayStation 4, 500 GB, Neagra - eMag.ro
    Consola PlayStation 4 - Altex.ro
    Consola PlayStation 4 + joc Killzone - Shadow Fall - Altex.ro
    Attached Images Attached Images ps4_tank.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Citeste aici:
    ...se stia de treaba asta

    Lasa banii acolo (aka pre-comanda) ca oricum nu esti singurul in situatia asta...esti al 99-lea probabil si mai asteapta cateva luni

  3. #3 SP
    Banned alex89's Avatar
    sti azi am urlat la aia de la emag... frate nu se poate asa ceva ..... am platit-o de 5 luni am comandat si jocuri pt ea o sa imi vina jocurile si unde dracu le introduc? le tin pe post de bibelou... o sa le cer banii inapoi luni..... treabuia sa puna de la inceput sa stie omul ei au pus acum cateva zile . eu am vz aseara....... dar va spun csrt faptul ca acum 1 saptamana era scris clar disponibil incepand cu 29 noiembrie.... tampit am fost ca m-am increzut in ei trebuia sa iau de pe amazon... mai am o speranta pe game-shop.ro .... am vb ei si au zis ca se lanseaza in toata europa si au de unde sa faca rost de ea..... e cam bataie de joc ce face Sony din bun simt puteau sa o livreze in conditiile in care am platit de 5 luni..... am sunat si la altex si au spus ca vor une presiune sa o aduca pana in decembrie

  4. #4 SP
    Banned Platt's Avatar
    Calm your tits! Zi mersi ca ai bani ca sa-ti cumperi unu chiar cand apare indiferent ca o sa fie la sfarsitul lui noiembrie sau inceputul lui 2014.

  5. #5 SP
    Banned alex89's Avatar
    platt am banii pt ca lucrez nu imi da nimeni free... pe banii mei eu dictez....cand am precomandat scria altceva.. trebuia sa scrie de la inceput ... adica si Romania e in UE ma uitam pe lista tarilor e posibil sa fie El Salvador si sa nu fie Romania..... e cam bataie de joc..... adica cum englezii au p..a mai mare noi suntem la coada vacii..... fosrte bine fac pe dracu in patru si voi face rost de ea in noiembrie :d

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tipic romanesc din partea firmelor care si-au tras repede produsele la precomanda (pe care puteau sa se agite sa le aduca din UE pentru a-si respecta clientii), plus clasicul "let's ignore the poor countries" din partea Sony. C'est la vie!

  7. #7 SP
    Member Buyk's Avatar
    Alex relax , nu te grabi cu anularea precomenzii mai poti astepta chiar o luna sa vezi cum stau apele , daca situatia inclina spre amanare poti anula atunci ! Poate cine stie vor aduce ....incercam sa fim si pozitivi in privinta asta , eu sincer atat astept un email in care sa imi comfirme anularea produsului pana in 2014 ca direct anulare precomanda bag ! O seara buna domnilor.

  8. #8 SP
    Junior Member razzv's Avatar
    Nu e vina Sony. Sony a spus ca in noiembrie PS4 se va lansa in 32 de tari, iar Romania nu e printre ele.

  9. #9 SP
    Member Buyk's Avatar
    Sau ma gandeam la o alta chestie referitor la emag sau la orice alt magazin cu data si amanarile lor , poate e doar chestie de marketing si anume ca " nu aducem decat dupa 2013" si parca vad ca pe 28 noiembrie "vom onora comenzile " , ca sa se puna intr-o lumina buna ! In fine , timpul le rezolva , astepam luna asta sa vedem cum sta treaba , la urma urmei rabdarea nu costa nimic !

  10. #10 SP
    Banned alex89's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Tipic romanesc din partea firmelor care si-au tras repede produsele la precomanda (pe care puteau sa se agite sa le aduca din UE pentru a-si respecta clientii), plus clasicul "let's ignore the poor countries" din partea Sony. C'est la vie!
    eu asta spun deoarece eu cand l-am platit in iulie era 29 noiembrie , hai sa zic ca nu au stiut
    adica sa nu imi spuna ei mie sti am aflat acum cateva zile pt ca asta e minciuna gogonata.... aia cu care am vb la emag mai avea si un tupeu incredibil m-am calmat la timp cica domne e vina furnizorului nu a noastra.furnizoru putea sa faca un efort din timp si sa cumpere din UK mai ales cum sunt cei ca mn care au platit macar din redpect dar de.........si ma oftic cel mai rau pt ca vroiam sa joc ac 4 pe ps4.....pana la urma cred ca il iau pe xbox-ul asta vechi acu p 1 noiembrie....... imi comandasem bf 4 ac 4 si watch dog pt ps4 ironic ar fi sa vina jocurile si sa nu am consola ar fi de cascadorii rasului. La Altex oamenii nu stiau nimic tot sperau ei.... iar la game-shop.ro i-am rugat pe baietii sa ma anunte cu 2 sapt inainte daca fac rost sa stiu sa anulez comanda la emag si sa o iau de la ei..... am o speranta pt ca au spus ca pot face rost de ea din UK..... cert e ca mi-am facut nervi

    ---------- Post added 06-10-2013 at 04:03 ----------

    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    Alex relax , nu te grabi cu anularea precomenzii mai poti astepta chiar o luna sa vezi cum stau apele , daca situatia inclina spre amanare poti anula atunci ! Poate cine stie vor aduce ....incercam sa fim si pozitivi in privinta asta , eu sincer atat astept un email in care sa imi comfirme anularea produsului pana in 2014 ca direct anulare precomanda bag ! O seara buna domnilor.
    tu crezi ca anuntau ei? fac pariu ca daca nu vedeam eu asteptsm mult si bine
    .... si eu mai sper dar nu de la emag ci de la baietii de la game-shop.ro..... asta ma gandeam si eu sa mai astept pana pe 1 noiembrie si atunci voi mai da un telefon sa ii intreb daca o pot aduce sau nu,eu zic ca ar trebui sa stie la acea data....... tu unde ai comandat ps4? eu am dat comenzi si la altex si la game-shop.ro ...gamesline care ma suna primu are banul meu :d

    ---------- Post added 06-10-2013 at 08:08 ----------

    MEDIA GALAXY | Consola PlayStation 4 vad ca astia au lasat 29 noiembrie... maine ii sun sa vedem poate poate :d

  11. #11 SP
    Member bobolac's Avatar
    Mai avem de asteptat pana intram in randul tarilor civilizate.
    Asteptam.

  12. #12 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Eu nu va prea inteleg pozitia referitoare la cumpararea de electronice din afara. Ce faci daca ai nevoie de garantie ? Eu zic ca bataia de cap e prea mare.

  13. #13 SP
    Junior Member razzv's Avatar
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    Sau ma gandeam la o alta chestie referitor la emag sau la orice alt magazin cu data si amanarile lor , poate e doar chestie de marketing si anume ca " nu aducem decat dupa 2013" si parca vad ca pe 28 noiembrie "vom onora comenzile " , ca sa se puna intr-o lumina buna ! In fine , timpul le rezolva , astepam luna asta sa vedem cum sta treaba , la urma urmei rabdarea nu costa nimic !
    Nu cred! Ar fi probabil cea mai proasta miscare de marketing din istorie. Cred ca majoritatea oamenilor care au dat pre-order o sa-si vrea banii inapoi. Iti faci o gramada de batai de cap inutile. Ca o companie, cea mai buna miscare este sa iti onorezi promisiunile, nu sa te pui intr-o lumina proasta, ca apoi sa revi la normal...

  14. #14 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by alex89 View Post
    tu crezi ca anuntau ei? fac pariu ca daca nu vedeam eu asteptsm mult si bine
    .... si eu mai sper dar nu de la emag ci de la baietii de la game-shop.ro..... asta ma gandeam si eu sa mai astept pana pe 1 noiembrie si atunci voi mai da un telefon sa ii intreb daca o pot aduce sau nu,eu zic ca ar trebui sa stie la acea data....... tu unde ai comandat ps4? eu am dat comenzi si la altex si la game-shop.ro ...gamesline care ma suna primu are banul meu :d

    Eu am comandat de la Altex , pana acum nu m-au dezamagit cu nimic si imi fac sperante ca oricare alt om , dar intotdeauna este un inceput in toate , asa ca ma astept la o dezamagire ... ! Aseara aveam o stare tare nasoala din cauza asta si m-am gandit ca daca anuleaza pana in 2014 , tocmai la anul prin vara sau iarna o mai comand , pana atunci cumpar o placa video sau un Ps3 si am terminat treaba , ca de 5 luni nu am mai jucat nimic si am o pofta de imi curg ochii ! Asta cat mai am timp pana la licenta ! Asa ca tot raul spre bine.

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E tot precomanda si la PCGarage. Mai folositi si codul WD46182Z si mai primiti 1% discount. Cam asta spune PCGarage despre Precomenzi:
    Precomenzi

    Un produs la precomanda este un produs ce urmeaza sa fie lansat si poate fi achizitionat inainte de lansare la un pret special, garantandu-se in acelasi timp livrarea acestuia.

    Produsele la precomanda se adauga in cos si se trimite comanda in acelasi fel ca orice alt produs din magazin.

    Produsele foarte asteptate pot sosi cu stoc limitat sau cu un stoc care se poate epuiza foarte repede in momentul lansarii. In acelasi timp, preturile de precomanda vor fi intotdeauna preturi promotionale, sub cele de lansare.

    Facand o precomanda, va asigurati atat ca veti primi produsul imediat dupa lansare, cat si ca veti beneficia de un pret foarte bun si sub cel de vanzare din momentul lansarii.

    PC Garage are de asemenea promotii exclusive (cadouri, discount-uri sau bundle-uri) de care puteti beneficia doar printr-o precomanda.

    PC Garage garanteaza ca pretul de facturare este cel mai mic dintre pretul de precomanda si cel din momentul lansarii. Chiar si in cazul improbabil in care producatorul va face schimbari de ultim moment in pretul de lansare si acesta va fi sub pretul din precomanda, PC Garage va ajusta pretul din precomenzi la pretul mai mic de lansare. Deci chiar si in acest caz aveti garantia ca beneficiati de cel mai mic pret de achizitie.

    Produsele aflate la precomanda vor fi livrate de obicei in ziua lansarii. Precomenzile cu ridicare de la sediu se vor putea ridica in ziua lansarii, iar cele cu livrare prin curier vor fi expediate in ziua lansarii urmand a ajunge la destinatar in prima zi lucratoare.

    Este posibil ca produsele sa fie livrate de la producator catre noi chiar in ziua lansarii. In acest caz, livrarile vor incepe imediat ce acestea sunt disponibile.

    Atentie: Datele de lansare sunt controlate strict de catre producatori si se pot schimba fara notificare prealabila de catre acestia.

    Precomenzile se achita in acelasi fel ca si o comanda normala, prin oricare din metodele de plata acceptate.

    In cazul in care platiti in avans contravaloarea precomenzii, precomanda va fi trimisa spre livrare sau ridicare de la sediu fara nici o alta confirmare necesara. In cazul in care optati pentru plata produsului la ridicare/livrare, veti fi contactat de catre un operator pentru confirmarea livrarii in momentul in care produsele devin disponibile.

    Puteti renunta in orice moment la o precomanda fara nici o problema. In cazul in care precomanda a fost deja achitata, puteti opta pentru creditarea contului dvs daca doriti sa cumparati altceva sau returnarea sumei. Este ok sa va razganditi.

  16. #16 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by alex89 View Post
    am dat comanda si la pc garage astept sa ma sune sa ii intreb direct daca sunt capabili sau nu
    Rog sa postezi si aici ceea ce spun cei de la PC garage ! Multumesc anticipat

    Nu merge sa aplicam si reducerea de 1% " Toate produsele din aceasta comanda fac parte dintr-o promotie si nu permit un alt discount"

  17. #17 SP
    Member Snake's Avatar
    Singura modalitate prin care PCGarage ar putea aduce PS4 in Romania ar fi daca ar cumpara direct din US sau UE. Oficial Romania nu primeste nimic pana in 2014.

  18. #18 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    asta cu platitul unui produs inainte cand el se lanseaza de abia peste juma de an nu o inteleg..arata cumva Romania ca o tara unde se fac cozi in fata magazinelor la o asemenea lansare chit ca e Playstation,xbox sau iphone ?cu alte cuvinte e Romania tara in care cererea de PS4 sa fie atat de mare incat sa nu poata fi acoperita ?v-ati lamurit si cum e cu "garantia" asta ...ca daca platesc produsul n-au ce sa faca..trebuie sa mi-l dea


    Probabil va aparea si la noi prin decembrie..data aceea este estimativa si este echivalentul unui placeholder....

  19. #19 SP
    Banned alex89's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    asta cu platitul unui produs inainte cand el se lanseaza de abia peste juma de an nu o inteleg..arata cumva Romania ca o tara unde se fac cozi in fata magazinelor la o asemenea lansare chit ca e Playstation,xbox sau iphone ?cu alte cuvinte e Romania tara in care cererea de PS4 sa fie atat de mare incat sa nu poata fi acoperita ?v-ati lamurit si cum e cu "garantia" asta ...ca daca platesc produsul n-au ce sa faca..trebuie sa mi-l dea


    Probabil va aparea si la noi prin decembrie..data aceea este estimativa si este echivalentul unui placeholder....
    eu sunt de acord ca pui o data estimativa. dar cand sony anunta o data cand clientii iti platesc deja cu 5 luni inainte firma respectiva ar trebui sa faca pe dracu in patru sa faca rost de ele pt cei care au platit sa isi respecte clientul. pe mine nu ma intereseaza daca se face coada sau nu ti-am dat banul ocupa-te tati de treaba nu sta ca bestia pana in ultima clipa

  20. #20 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E tot precomanda si la PCGarage. Mai folositi si codul WD46182Z si mai primiti 1% discount. Cam asta spune PCGarage despre Precomenzi:
    Am incercat acel cod si... Toate produsele din aceasta comanda fac parte dintr-o promotie si nu permit un alt discount

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 145 1 2 3 11 51 101 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts