Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 72 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 ... LastLast
Results 861 to 880 of 1421

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #861 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai si alea nu-s tot pareri pana la urma?
    Indeed. Si parerea mea e ca anul acesta parerile criticilor vor desemna U4 ca fiind GOTY 2016.

    De ce? Pentru ca U2 a luat cam cele mai multe GOTY in 2009, si din punctul meu de vedere, doar vazand secventele de gameplay de pana acum pot zice ca U4 va fi un joc mai bun decat U2. Evident ma bazez exclusiv pe cele doua secvente de gameplay de pana acum.

    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Sa nu uitam ca in afara de grafica dementiala, U4 nu pare sa aduca cine stie ce. E doar un shooter generic in care poti sa conduci si o rabla; nu are ideea originala a lui Horizon: Zero Dawn (desi e devreme sa vorbesc...), gameplay-ul unic al lui Mirror's Edge sau o poveste la fel de profunda ca The Last of Us. Nu ma intelege gresit, cu siguranta voi da precomanda jocului asta, insa e prematur sa vorbim de GOTY.
    Si vorbind strict de GOTY: Mirror's edge? Nu mai e unic de cand a aparut Dying Light. Si oricum nu suficient de unic incat sa ia maj GOTY-urilor. De altfel, desi apreciat, nici primul nu prea a fost comparabil cu succesul critic al lui U2.
    Horizon Zero Dawn mi se pare singurul concurent, dar fara o data precisa de lansare... e posibil sa nu prinda 2016.

    Acum referitor la seria U in general:
    Eu nu vad Uncharted ca un shooter generic. Call of duty e un shooter generic. Calitatea cinematica si imersiunea in joc prin mediu si interactiunile dintre personaje, chiar luand in considerare gameplay-ul linear si povestea Indiana Jones-ica, cred ca ridica jocurile din seria asta peste eticheta de "shooter generic".

    Si apropos de last of us, fara indoiala unul dintre cele mai bun jocuri din istorie (punct), nu neaparat povestea l-a facut ceea ce este.
    As tinde sa spun dimpotriva. De ce? Pentru ca daca te dai doi pasi in spate si te uiti la ideea de baza a povestii din last of us ai sa vezi ca e foarte putin diferita de alte povesti de gen cu zombie si post apocaliptic worlds. Adica: mare pandemie mare, oameni pierd membri ai familiei, oameni de categorii diferite, care la inceput nu se inghit se aduna si formeaza familii noi. It's always the same ****. Pana si comedioare precum Zombieland pastreaza tiparul.

    Ceea ce a facut din povestea din TLOU una "superioara" au fost interactiunile on screen dintre personaje. Ce vorbeau, cum vorbeau si cum reactionau la ce li se intampla in timpul gameplay-ului. De fapt... asta e reteta acelor de la Naughty Dog cu aceste doua titluri. Sigur, alaturi de un gameplay stabil, cizelat de la un titlu la altul, si medii de joc construite superb si impecabil, pe masura fiecarui an in care lansau jocurile.

    Nu e nevoie sa ai 40 de miliarde de misiuni stealth sau scavange intr-o lume infinita cu paishpe catraliarde de NPC-uri, doua ziliarde de upgrade-uri, patruzeci de cvadrilioane de costume si arme, pentru a avea un joc cu adevarat bun, memorabil, rejucabil sau care sa fie desemnat GOTY de parerile (evident personale si subiective, well said @tudyniuz) ale unor critici sau gameri.

    In continuare eu nu simt nimic pentru niciun personaj din GTA V. Si (ATENTIE!!! nu compar Uncharted cu Witcher) dar in continuare Geralt mi se pare un personaj half dead, probabil vina voice-actor-ului, care pare ca are aceeasi intonatie de Batman mai putin ragusit si mai putin nervos, spunand o poveste nepotilor... ALL THE TIME. Poate e vina lui Doug Cockle, poate a regizorului poate a scenaristului, nu stiu... I just don't... feel anything when he speaks.

    Personajele din Uncharted, sau cel putin o parte din ele pareau.... alive.... and real! Cu toate ca fiecare joc lua o turnura fantastica in ultimul act.

  2. #862 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    bonusu ala e nimic. un skin si niste points

  3. #863 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar


    Vad ca fiecare a jucat in legea lui demo ul asta. Oricum par ok si mecanicile noi inclusiv posibilitatea mai extinsa de stealth decat in restul seriei, plus modul in care actioneaza "insotitorii"

  4. #864 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Frumos
    Uncharted 4 "Raises the Bar," Quantum Break Dev Says - GameSpot

    LE: Sper să revină si Altex la prețul normal, nu ce e acum pe site-ul lor.



  5. #865 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Uncharted 4 Length Longest Game in the Series & Is the Most Varied in Terms of Locations

    O veste buna, ultimul mi s-a parut cam scurt.
    Daca e mai lung si ca si Uncharted 2, e perfect.

  6. #866 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Primul e cel mai scurt
    uploadfromtaptalk1460122419700.jpg

  7. #867 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Ar trebui sa fie la fel sau un pic mai lung decat The Last of Us. Nu uitati, mecanica jocului s-a schimbat radical, ai zone mai dechise de explorat, obiective secundare, plimbari cu jeep... Ca toate aceste detalii sa se muleze impreuna cu o poveste bine inchegata si captivanta, pe de o parte, si interactiunea dintre personaje dusa la un alt nivel (cel putin asta reiese din promisiuni), pe de alta parte, 8-10 sau chiar 12 ore efectiv nu au cum sa ajunga.

  8. #868 SP
    Member Kratos666's Avatar

  9. #869 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    salut, vin si eu cu o intrebare. voi unde il precomandati ? am vazut ca 239 de lei pe altex prin posta, dar poate e vre-un user cu care ma pot intalni in ziua lansarii sa il iau personal aveti vreo recomandare ?

  10. #870 SP
    Member seven1994's Avatar
    Eu am dat precomanda la altex dar daca o sa gasesc pe olx cu o zi inainte de lansare,cum a fost in cazul lui The Division,daca imi aduc bine aminte,o sa il iau de acolo.Cu cat mai repede,cu atat mai bine.

  11. #871 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum adica 239 ron la Altex prin posta ? Ala e pretul de magazin iar transportul este gratuit. Si este prin curier. Si oricum, daca ai vreun magazin Altex/MG prin apropiere, te duci in ziua lansarii si-l iei fara probleme.

  12. #872 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O să-l primiți mai repede si pe ăsta

  13. #873 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Cam toate exclusivitatils PlayStation ajung mai devreme la altex. Insa cand m-am hotarat si eu sa profit, s-au gandit sa fie corecti si sa trimita in data lansarii(Ratchet & Clank).

  14. #874 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu l-ai primit pentru că băieții urmăresc acest forum, au văzut că 4-5 persoane au primit jocul si au fost trași de urechi băieții din depozit

  15. #875 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    O să-l primiți mai repede si pe ăsta
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu l-ai primit pentru că băieții urmăresc acest forum, au văzut că 4-5 persoane au primit jocul si au fost trași de urechi băieții din depozit
    Sigur il primim mai devreme? Eu am primit colectia mai devreme cu 2 saptamani, sper ca si cu Uncharted 4 sa fie la fel.

  16. #876 SP
    Senior Member Zero's Avatar

    Uncharted 4: A Thief's End

    Pai daca au fost trasi de urechi, inseamna ca nu vor repeta baietii greseala. Si daca o repeta, scrieti ca ati primit jocul din alta parte

  17. #877 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai au fost trași de urechi pt. ca au exagerat, au trimis jocul cu o lună înainte de data de lansare, la U4 o să fie ceva gen Dark Souls 3

  18. #878 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    O să-l primiți mai repede si pe ăsta
    Eu sincer sper sa nu...ca mi-e ca-l livreaza sambata (ca pe DS 3) si eu am pus adresa de la munca...

  19. #879 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Uncharted apare intr o zi de marti, ca si DS3, deci daca e sa l trimita mai repede, il primim tot sambata, sau poate chiar mai devreme (fingers crossed).
    Razvan, il suni pe curier si te intalnesti cu el pe traseu si gata

  20. #880 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu l-ai primit pentru că băieții urmăresc acest forum, au văzut că 4-5 persoane au primit jocul si au fost trași de urechi băieții din depozit
    Au primit Uncharted 4?

    ---------- Post added 09-04-2016 at 22:35 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    O să-l primiți mai repede si pe ăsta
    Ai informații sigure? Adică să-mi pregătesc banii pentru precomanda de la special edition?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 72 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 12:58
  2. Uncharted 4 se numeste A Thief's End By paunstefan in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-06-2014, 09:09
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:56
  4. End of Eternity Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2009, 07:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts