Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 47 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 ... LastLast
Results 761 to 780 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #761 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu unul zic sa stai liniștit cat timp ai garanție. Din decembrie pana acum nici nu e mult. A mea n-am suflat-o de la lansare si n-am probleme (o voi curata in viitor).

  2. #762 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @urioc, daca nu face urat, nu o deschide (decat daca esti foarte curios )

  3. #763 SP
    Member Kratos666's Avatar
    "ca sunt destul de sigur ca e ceva acolo". Un cuib de viespi

  4. #764 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    "ca sunt destul de sigur ca e ceva acolo". Un cuib de viespi
    nu se stie niciodata multumesc baieti de raspunsuri, astept atunci sa faca urat. vroiam sa o fac frumoasa si gata pentru uncharted 4

  5. #765 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    O sa fie frumoasa oricum

  6. #766 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Hmm. Se pare ca de fapt jocurile digitale nu pot fi jucate offline pentru prea mult timp nici cand e vb de o consola setata ca primary:

    https://www.playstation.com/en-gb/ge...-it-cannot-be/

    Punctul 3 zice asa:



    The licence has expired
    If your content has suddenly stopped working you may find that this is because the license has expired if you have not used your PlayStation 4 online for a while. To fix this problem go to [Settings] > [PlayStation Network] > [Restore License] and press (X button).

    Nu e mentionat nicaieri ca situatia de fata se refera la o consola neactivata. Care prin omisiune presupune ca se refera la orice consola cu orice cont. Lasand la o parte ideea de gamesharing, asta cam darama orice posiblitate de folosire nelimitata a continutului digital (fie el si cu ultima versiune de update-uri aparute) in conditiile lipsei unei conexiuni permanente la Internet/PSN.

  7. #767 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Ca sa dai din cand in cand (probabil o perioada lunga) [Restore License] nu e nevoie de o conexiune permanenta la Internet/PSN.


    LE: Ai nevoie de conexiune doar cand faci [Restore License].

  8. #768 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Vrei sa zici ca poti da restore si offline sau ca de fapt ai nevoie de conexiune din cand in cand?

    ---------- Post added 03-05-2016 at 18:12 ----------

    LE: ah da. Pai da asta ziceam si eu. Dar pana la urma asa e si la conturi secundare. Singura diferenta este perioada dupa care trebuie sa faci asta. La secondary e vreo ora. La primary 2-4 zile se pare. Which kind of sucks. Pentru unul ca mine care a cumparat majoritatea jocurilor digitale (vreo 300). Pentru ca asta inseamna ca practic nu detin 100% nici macar licenta de folosire a lor.

  9. #769 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Dacă le cumperi digitale, ai conexiune la internet. Nu vad unde ar fi problema... Le poți folosi oricând. Nu văd de ce ar fi deranjant acel update. Nu-ți cere bani, vrea doar sa fie sigur ca mai exiști...

    Trimis de pe al meu D2403 folosind Tapatalk

  10. #770 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Hmm. Uite urmatoarea situatie. Eu in ultimii 3 ani am cumparat sute de jocuri avand conexiune la internet. Maine imi iau sabbatical 3 luni si ma mut in casa de la munte a unchiului sotiei. 3 luni in care voi avea curent si o antena satelit dar nu voi avea internet nici macar 3-4g. Dar ce vreau sa fac e sa imi iau consola. Asa am si eu sanse sa joc fallout. Eu am platit jdemii de lei pe libraria mea digitala. Care teoretic imi cere conexiune pentru descarcarea jocurilor, pentru update-uri sau multiplayer. In rest... in fine conceptul e teoretic dar nu foarte remote pentru mine

  11. #771 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    se pot folosi pana la urma cartele pre-paid sa-ti alimentezi contul de PSN RO? ca vad ca am aceasta optiune pe contul de RO. Am incercat astazi cu un card de la alta banca si tot nu merge, am sunat la ambele banci si acelasi raspuns am primit: ei iau suma din cont (Sony) si dupa o pun inapoi, pur si simplu nu debiteaza corect Sony tranzactia asa mi-au zis doua banci diferite cu care in trecut am cumparat produse pe PSN. asta e singura mea solutie aparent cartele pre-paid.

    Nu, nu vreau sa-l iau fizic ca am deja 190 in wallet de la niste tranzactii din trecut si inseamna sa pierd 200 de ron.

  12. #772 SP
    Junior Member Kr13g3r's Avatar
    Salut, poate cineva sa imi explice, daca eu de exemplu descarc season pass (contine 2 dlc) de pe RO account, iar jocul e pe disc, eu voi putea sa joc aceste dlc-uri de pe account-ul meu principal, UK ? Multumesc

  13. #773 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Da, atata timp cat ambele conturi sunt setate ca fiind primare.

  14. #774 SP
    Junior Member Kr13g3r's Avatar
    salutare, mi-am luat azi witcher pt ps4 si am obervat o problema cu controllerul, care ma enerveaza la maxim, mai ales ca la alte jocuri aceasta problema nu exista. Miscarea personajul e foarte sensibila si, mutand stick-ul stang in sus foarte putin, personajul incepe sa mearga inainte si nu se mai opreste, chiar daca eu nu mai apas stickul. Am facut un mic test si am inversat stickurile (in setarile consolei) si cu stick-ul drept aceasta problema a disparut, deci problema e in stickul stang, dar, mai repet, asa ceva nu a existat in alte jocuri. Ce pot face sa scap de problema (momentan nu am bani de un controller nou) ? mersi

  15. #775 SP
    Junior Member catalindows's Avatar

    Online

    Salut. Am o nelamurire. Spre exemplu: Cumpar o consola, cumpar un joc (gta sau fifa etc, pe suport fizic), fac un cont (probabil se face gratis). Pot juca jocul online sau trebuie sa platesc lunar pentru online?

  16. #776 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    Pentru a juca orice joc online, adica multiplayer, trebuie sa ai abonament PS+.

  17. #777 SP
    Junior Member catalindows's Avatar
    Multumesc. Cam aiurea treaba. Asa este si la PS3 sau XBox 360?

  18. #778 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Doar la X360.

  19. #779 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu ma joc prin remote play cat sunt plecat, consola fiind setata ca Primary PS4 pentru contul meu.
    Pe consola varului meu contul e secondary si eu pot juca toate jocurile cumparate de pe Store, dar el nu poate, evident.
    Exista un workaround ca sa le poata juca si de pe contul lui, iar eu sa pot sa folosesc functia de remote play in continuare pe consola mea?

  20. #780 SP
    Junior Member TheJok3r's Avatar
    Salutare
    Am o problema cu contul de psn
    In prima faza am luat o consola ps4 acu vreo jumate de an, dupa un timp mi-a aparut problema cu eject disk bla bla,garantie->alta si asta merge bine doar ca pe cea veche care am dus-o la garantie am uitat sa dezactivez contul asa ca pe asta al' nou nu mai pot activa 'Primary PS'
    Care ar fi variantele?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 47 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts