Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 47 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 LastLast
Results 901 to 920 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #901 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai de ce sa nu se auda? Consolele dau sunetul in TV prin HDMI, iar daca sunetul TV-ului iese in soundbar, atunci va reda si sunetul consolelor.

  2. #902 SP
    Member morphine's Avatar
    Da. La fel am și eu.

  3. #903 SP
    Member morphine's Avatar
    Nu vreau sa par batut in cap DAR pana la urma daca tin supersamplingul activat mereu si in joc aleg performance mode in 1080 cu 60 fps se mai face downscalling ?
    daca un joc nu are in meniu optiunea performance sau resolution mai are loc supersampling ? vor scadea fps-urile ?

  4. #904 SP
    495
    Member 495's Avatar
    1. supersampling e pt cei cu pro si cu tvuri 1080p.
    2. daca ai tv 4k si pro trebuie sa setezi consola sa faca output 1080p ca sa beneficiezi de supersampling.
    3. 60fps nu e batut in cuie, pe performance mode. ori un joc e gandit cu 60fps de la inceput, ori cu 30 locked si unlocked 45+, foarte rar 60fps.
    4. daca nu ai optiune in meniul jocurilor sa schimbi la 1080p, dar ai pro si vrei supersampling, vezi punctul 2.

    ma indoiesc ca am inteles exact ce intrebi si ce incerci sa faci, but i did my best!

  5. #905 SP
    Member morphine's Avatar
    Am pro și tv 1080p. Dacă e bifata opțiunea de supersampling din consola și în meniul jocului aleg 1080 pt maxim fps (performance) se mai face supersampling ?

  6. #906 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Doar nu se elimina una pe alta, DAR optiunea din meniul consolei este la general, in caz ca jocurile nu au setarea aia. Daca au, as folosi optiunea din meniul jocului exclusiv.

  7. #907 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu cred ca multi nu înțelegeți ce e supersampling....

    Nu are ce supersampling sa faca daca jocul ruleaza la 1080. Supersampling intra in actiune când rezolutia jocului este peste 1080 pe un tv non 4k. Folosește pixelii in plus pt a crea o imagine mai clara, in principiu cu mai putine "jaggies"

  8. #908 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Dar cine a zis altceva?

    Supersampling on, jocul e randat intern la o rezolutie mai mare si output la 1080p. Asta vrea omul, pt ca are pro si tv 1080p. Daca pe urma alege performance mode din meniul jocului ca sa forteze 1080p dar sa aibe un fps mai mare, nu stiu ce optiune are prioritate.

  9. #909 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu e vorba de prioritate. SS se face numai in cazul in care jocul e randat la rezolutie mai mare. Daca alegi performance mode e randat la 1080, deci nici vorba de SS.

    Pe scurt, nu se mai face supersampling daca alegi performance.

  10. #910 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Vedeti clipul de mai jos. Lamureste niste chestii legate de functia de supersampling(cea din setarile consolei).

  11. #911 SP
    Member morphine's Avatar
    E vreo diferență sesizabila la controller intre wireless și usb ?

  12. #912 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    E vreo diferență sesizabila la controller intre wireless și usb ?
    In general nu prea, insa uneori am momente de lag care dispare cand conectez controllerul(v2) la usb.
    Am facut tot felul de teste si nu e din cauza internetului.

  13. #913 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    La mine se intampla sa am lag cu USB-ul cand am castile conectate la controller.

  14. #914 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    N-am pățit niciodată sa am lag cu controller-ul, si am jucat de pe vreo 4 controllere diferite in ultimii ani.

  15. #915 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Am o intrebare pentru cei care au camera la PS4. Am vazut ca poti aparea in video atunci cand faci livestream. Poti sa apari pe ecran si in timp ce joci, fara sa faci livestream?

  16. #916 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nope. Imaginea de camera apare doar in broadcast sau cand joci ceva ce are nevoie de camera (playroom sau altele).

  17. #917 SP
    Member morphine's Avatar
    Am jucat bloodborne pe o alta consola cu alt cont. Pot lua salvările sa le joc pe alta consola cu alt cont ?

  18. #918 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Nu. Salvarile sunt legate de cont. Vei primi o eroare cum ca salvarile nu sunt ale contului respectiv.

  19. #919 SP
    Junior Member Nic0tin's Avatar
    Salut! Vreau sa achizitionez un PS4 Pro second hand dar in garantie la altex. Are la el jocuri pe disc si jocuri digitale care presupun ca sunt pe un cont. imi pot creea un cont al meu si sa ramana jocurile digitale? daca sterg contul pierd si jocurile? Ar fi ciudat sa detin consola cu numele unui strain logat acolo Ce imi recomandati sa fac? Multumesc!

  20. #920 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Salut. Jocurile digitale sunt legate de contul acelei persoane. Cel mai probabil isi va sterge acel user de pe consola inainte sa ti-o vanda, ceea ce inseamna ca nu vei avea acces la jocurile respective. Sau cine stie, poate daca nu e interesat, iti vinde consola cu tot cu cont. Atata timp cat ai contul lui pe acea consola si este setat ca primary, poti juca jocurile si pe un alt cont (al tau, pe aceeasi consola).

    Dupa parerea mea, nu merita sa te complici cu conturile altora, sa ai parole/mail, etc. Fa-ti contul tau, jocuri gasesti pe toate drumurile. Mai ales SH, la preturi bune, dar si noi in magazin atunci cand sunt reduceri. Spor!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 47 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts