Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 47 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #81 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Emag stock la sfarsitul lui Martie.
    Altex acelasi lucru.
    Flanco cica pe 15.
    PCGarage la sfarsitul lui Martie.
    Pana si magazinul cel mai urat din Unirii zice ca nu mai au pe stock fiindca le-au retras ca au avut probleme cu placa de baza(se supraincalzeau).
    Concluzia...PS4 a disparut din Romania.
    Si pe sonycenter.ro nu pot intra.

  2. #82 SP
    Junior Member albastru's Avatar
    Quote Originally Posted by ZeroSkillNoob View Post
    Emag stock la sfarsitul lui Martie.
    Altex acelasi lucru.
    Flanco cica pe 15.
    PCGarage la sfarsitul lui Martie.
    Pana si magazinul cel mai urat din Unirii zice ca nu mai au pe stock fiindca le-au retras ca au avut probleme cu placa de baza(se supraincalzeau).
    Concluzia...PS4 a disparut din Romania.
    Si pe sonycenter.ro nu pot intra.
    Cum ai aflat aceste informatii?Ai sunat la fiecare magazin in parte sau ai obtinut informatiile din diverse surse?

  3. #83 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Am sunat...De ma durea capul...pana la urma o sa apelez la vecinii nostri din Ungaria.
    Culmea...la EMAG mi-au spus ca nu au facut fata la precomenzi...pai cate console s-au vandut in Romania?Sa fim seriosi.
    Cate console a adus Distribuitorul in Romania....50(glumesc)?

  4. #84 SP
    Junior Member Deathmetal's Avatar
    Site-ul celor de la sonycenter nu merge insa incearca pe premiumbrand.ro...eu de la ei am luat marti seara... am dat telefon si mi-au rezervat in magazin...si sunt chiar de treaba angajatii, te ajuta cu orice fel de informatie fara a stramba din nas...in ceea ce priveste consola nu imi pare a se incinge deloc...degaja putina caldura dar este firesc...aseara am forjat-o vreo 5 ore si imi place cum se comporta...singura problema intampinata a fost cu psn-ul...au cv probleme cu serverele cred, dadea o eroare de conectare la psn desi pe site-uri puteam intra deci nu era de la mn...in fine per total momentan sunt multumit de achizitie

  5. #85 SP
    Member luciteck's Avatar
    Quote Originally Posted by ZeroSkillNoob View Post
    Emag stock la sfarsitul lui Martie.
    Pana si magazinul cel mai urat din Unirii zice ca nu mai au pe stock fiindca le-au retras ca au avut probleme cu placa de baza(se supraincalzeau).
    Asta-i vrajeala de Buftea cu supraincalzitul, o scuza pentru proasta organizare, in lipsa unui motiv mai bun. Sau la ei o fi ajuns lotul sabotat de angajatii de la Foxconn?

  6. #86 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    la ce viteza lucreaza consola chiar vreau sa se incalzeasca (altfel e ceva in neregula) treaba e sa fie in limitele stabilite

  7. #87 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Momentan, PS4 nu prea se mai gaseste in RO deoarece a fost mega lansarea PS4 in Japonia ( japonezii: toate consolele PS4 sa apeleze la noi)...din aprilie stocul va fi destul in toate magazinele.

  8. #88 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Quote Originally Posted by luciteck View Post
    Asta-i vrajeala de Buftea cu supraincalzitul, o scuza pentru proasta organizare, in lipsa unui motiv mai bun. Sau la ei o fi ajuns lotul sabotat de angajatii de la Foxconn?
    Nu e chiar vrajeala de Buftea. Eu am avut o consola care dpmdv se incalzea f tare si trebuia coolerul sa functioneze ca nebunu in Killzone si AC4. Am returnat-o. De asta tot zic pe aici ca sper sa am mai mult noroc data viitoare. Plus ca in momentul returnarii, cei de la Altex mi-au zis ca s-au intors destul de multe inapoi. Motivul? Consola prea zgomotoasa.

  9. #89 SP
    Member Buyk's Avatar
    Daca consola se incadreaza in limitele acestea in ceea ce priveste dB nu este motiv de ingrijorare , poate pe unii dintre noi ii deranjeaza si 53 dB, intradevar se aude ca un suerat (sunet tipic de cooler care impinge aerul ) dar nimic iesit din comun dupa parerea mea.
    Si ca idee puteti folosi pe smartphone aplicatia Sound Meter sa vedeti cam pe unde va situati.
    Attached Images Attached Images ps4noise.jpg

  10. #90 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu aveam peste 60 Decibeli in full load masurat cu o aplicatie(nu mai stiu exact care). Depasea cu mult PS3 phat care era langa.

  11. #91 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Presupun ca va dati seama ca metoda aceasta de comparatie este irelevanta. Nu sunt 2 microfoane la fel de sensibile... asa cum poti testa cu 5 telefoane si fiecare sa-ti dea un rezultat diferit.

    Cert este ca pentru cei care au PS3 inca (asa cum a testat dinamovistu), zgomotul scos de PS4 ar trebui sa fie la acelasi nivel sau sub cel al PS3-ului. In caz contrar, ceva e in neregula.

    Inca odata, va recomand sa ii puneti "picioruse" sau bile antivibratii... face minuni! Asta in principal datorita faptului ca PS4 are doar 3 picioruse, si acelea sunt puse mai mult de forma. La mine a inceput sa vibreze in draci cand am introdus un disk... am pus 4 jucarii din acestea si minune! Nu se mai auzea nimic. Pe langa amortizarea vibratiilor au si rolul de a stabiliza consola si de a o ridica un pic mai mult (chiar daca nu e airflow pe sub consola, ajuta un pic).

  12. #92 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    eu i-am pus 4 doape de la bidoane de 2 l si amortizeaza f bine

  13. #93 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    eu am pus-o pe un cadru taiat dintr-o bucata de polistiren luata din cutia de la televizor

  14. #94 SP
    Junior Member albastru's Avatar
    Nu stiam ca PS4 ar avea probleme cu stabilitate si nici ca vibreaza destul de tare cand e pus in functiune discul. Am vazut niste filmulete si poze pentru a sti mai exact cum arata acele picioruse .Acelea se numesc picioruse? Cei de la sony au gandit foarte bine cum sa doteze interiorul acestui "mini-robot" dar datorita grabei si euforiei au ignorat montarea membrelor in mod corespunzator,in cazul lui piciorusele pentru unitate si stick-uri pentru DS4.

    Monky,cam scumpe sunt acele "jucarii".
    @077danyel Foarte buna idee,o sa incerc si eu sa fac un asemenea lucru.As face niste picioruse micute din lemn sau plastic dur vopsite in negru sau in aceeasi culoare a PS4 dupa care cu ajutorul unei benzi duble adezive ,as lipi acele picioruse pe ps4. In felul asta PS4 ar arata si ar functiona mai bine decat una scoasa proaspat de la fabrica.

    @catapuscas Nu uita ca polistirenul absoarbe si mentine caldura si nu in ultimul rand e un foarte bun combustibil.N-as pune un produs inflamabil langa
    o sursa de caldura.

  15. #95 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Am facut comanda la gamestore.hu, imi convine si cum se procedeaza cu garantia si imi place si cum mi-au vorbit.Acum astept sa ajuga la mine

  16. #96 SP
    Member Buyk's Avatar
    Poate o sa va amuze putin, eu am gasit prin casa niste garnituri din cauciuc si le-am pus sub consola , a ridicat-o cu vreo 5 mm, asta in caz ca aveti din intamplare si voi prin casa sa stiti ca merg de minune.

  17. #97 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Eu o tin pe verticala, folosind standul oficial de la Sony, si no problem.

    Pentru cei care va luati consola PS4 de afara, gen gamestore.hu, garantia este de doar 1 an.

  18. #98 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    eu daca nu o luam pana in craciun sigur o luam din tara chiar daca mai asteptam cateva zile si cred ca imi faceam si garantia de 4 ani la flanco sa fiu mai sigur ,e bine ca am avut si noroc pana acum si nu au fost probleme si sper sa nici nu fie "vreodata" cu consola .Asta o pastrez ca si amintire nu o mai vand cand apare ps5

  19. #99 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Picioruse din lemn? Capace de sticla? Polistiren? Bucati de carton sub PS4? Voi chiar vorbiti serios? Adica ati dat peste 1500 RON pe o consola (unii chiar peste 2000) si va bazati pe faptul ca or sa se duca vibratiile cu chestii de 2 lei? Plus ca arata ca naiba si numai produs premium (next-gen) nu mai e. Pfoai...

    Albastru: poti gasi si mai ieftine, dar nu la fel de bune. Asa puteam sa vi le recomand pe astea. Dar in afara de faptul ca sunt ieftine, nu au nici cea mai mica legatura cu cele de mai sus. Puteti incerca la Bricostore, Hornbach & Co... poate gasiti ceva mai ieftin si bun (i doubt it).

    Am si eu standul vertical si dupa ce am vazut cum e gandit (si nici nu-i pot pune "picioruse" anti-vibratii), am renuntat la el.

    Anyway, please stick to "PS4 Guide" guys... Pentru cumparaturi PS4 aveti thread dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f11...si-precomenzi/.

  20. #100 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Quote Originally Posted by albastru View Post
    @catapuscas Nu uita ca polistirenul absoarbe si mentine caldura si nu in ultimul rand e un foarte bun combustibil.N-as pune un produs inflamabil langa o sursa de caldura.
    In legatura cu facptul ca tine caldura, consola nu sta cu "burta" pe polistiren singurele locuri unde consola atinge polistirenul sunt marginile laterale si marginea din fata. Partea din spate nu atinge polistirenul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 47 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts