Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America?

  1. #1 SP
    Junior Member SnowPhantom's Avatar

    Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America?

    Salutare baieti,
    as vrea sa.mi achizitionez un play station 4 din USA luna aceasta si as dorii sa stiu daca pot juca in romania(jocuri cumparate din romania sau numai jocuri cumparate din USA) deoarece noi avem sistemul PAL iar americanii au sistemul NTSC si ma gandeam ca nu se portivesc...ma puteti ajuta?
    multumesc frumos

  2. #2 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Playstation 4 este Region free deci da , vei putea juca in Romania.

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Poti sa il cumperi linistit, nu vei avea probleme

  4. #4 SP
    Junior Member SnowPhantom's Avatar
    dar televizorul este de 50 de Hz adica sistemul PAL si banuiesc ca PS4 vine din america cu 60Hz adica sistemul NTSC. nu se prea potrivesc...e ceva ce.mi scapa

  5. #5 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by SnowPhantom View Post
    dar televizorul este de 50 de Hz adica sistemul PAL si banuiesc ca PS4 vine din america cu 60Hz adica sistemul NTSC. nu se prea potrivesc...e ceva ce.mi scapa
    Este region free

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SnowPhantom View Post
    dar televizorul este de 50 de Hz adica sistemul PAL si banuiesc ca PS4 vine din america cu 60Hz adica sistemul NTSC. nu se prea potrivesc...e ceva ce.mi scapa
    Nu mai exista ideea de PAL si NTSC pe care o stiai de la DVD (unde difereau si rezolutiile, nu numai rata de refresh). Acum e vorba de HD (720p), FullHD (1080p), si majoritatea TV-urilor stiu sa afiseze si la 50 si la 60Hz.

  7. #7 SP
    Junior Member SnowPhantom's Avatar
    Si pot sa ii dau update la software chiar daca e din USA ? adica ma refer daca se conecteaza la server...

  8. #8 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by SnowPhantom View Post
    Si pot sa ii dau update la software chiar daca e din USA ? adica ma refer daca se conecteaza la server...
    Nu conteaza de unde este cumparata ( este region free ).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts