Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 16 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 318

Thread: Gran Turismo Sport

  1. #161 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Stie careva ce anume se indica pe coloanele marcate cu DR si SR?
    Attached Images Attached Images 22382401_1410963259001942_429144330409139580_o.jpg

  2. #162 SP
    Member omega's Avatar
    Eu nu am jucat jocul, dar probabil ca tu vei intelege mai mult:

    "In racing other drivers, you have a chance to improve on two fronts; ‘SR’ and ‘DR’. ‘SR’ is your sportsmanship ranking, and is represented by a number that increases or decreases based on how chivalrous you are in the races. Ram some poor should into the sand? That’s a negative for you. Smash a wall? Down the points come again."

    "The ‘DR’ element stands for ‘Driving Ranking’ – how you hold up against other drivers. Finish races in better positions, your DR improves from E through to A and finally S. Pretty straightforward, no major issues here."

  3. #163 SP
    Junior Member capone0's Avatar
    GTS Beta nu trebuia sa se inchida ieri dupamasa? Vad ca inca se poate juca.

  4. #164 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    S-a mai prelungit cu o zi.

  5. #165 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu știam că se poate juca până la, lansarea jocului.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  6. #166 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Guys, ma bate gandul sa-mi cumpar un volan ca lumea. Acum, as incerca tot posibilul sa nu dau o caruta de bani pe el, dar daca nu se poate altfel sunt dispus sa fac si pasul asta.
    Oscilez intre G29 si T300RS, dar la T300RS nu prea imi plac pedalele, par cheap si nu au greutate, iar cu asta m-am confruntat la T100 pentru ca de fiecare data cand apasam pedala se ridica platforma cu totul si era IMPOSIBIL sa-l folosesc. Iar la G29 stiu ca e acel deadzone imens cat curu' lu' Ana Roman, ultima oara l-am incercat la o competitie de rallying si tot imposibil mi se parea. Any ideas? Mentionez ca vreau sa-l folosesc in principal pt GT Sport, dar si pentru PC, nu doar PS4.

  7. #167 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Ori iti cumperi direct set-ul T300GT Edition sau T300 Alcantara Edition, sau separat un set de Pedale T3PA (-Pro). Eu am ales ultima varianta.
    Gasesti T300GT sau Alcantara la un suprapret la eMag, Pedale T3PA Pro pe gamestore.ro la un pret corect, sau cam toate din aceste variante pe amazon.de sau mardomedia.nl , eu apeland la ultimul site pentru addon-ul F1 Ferrari. Au taxe de transport decente (aprox 20-25 euro) si in rest preturi foarte bune si aproape tot in sortiment, cu un timp de livrare decent (3-4 zile lucratoare).
    G29 nu merita sincer, ca au un deadzone imens ca si mentionat dar si un force feedback chiar si sub unui T150. Asta e parerea mea sincera.

    Btw, cine va juca serios GT Sport sa imi dea add, ca am sa bag campionate la greu
    ID-ul e ca si username-ul pe forum

  8. #168 SP
    Member G@by's Avatar
    Stii ca vorbeam noi despre aspectul asta, ca nu stiu ce se intampla in ultimul timp cu preturile la jucariile astea. Si chiar si la emag.
    Vad ca si ei tin "steagul" sus, au "Alcantara" la reducere, de la 2.750, la...2.500 lei.
    S-a ticnit lupul...
    Daca nu gaseste pe la noi la preturile la care ni le cumparam acum ceva timp, la 1.800 lei, mai bine sa recurga la cealalta solutie mentionata de tine, sa cumpere din "exterior".
    Cu diferenta de pana la 2.500, ar putea lua un schimbator, dar tot de afara, ca si asta, la noi nu mai e 600 lei, mai nou sta pe la toate magazinele la 1000 lei.
    Atentie, magazinul care vinde volanul pe emag cu 2.500 lei, are pe propriul site inca o reducere, la 2.200 lei...

  9. #169 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu daca ar fi sa-mi iau volan acum, as lua de pe amazon.fr.
    https://www.amazon.fr/gp/aw/d/B014UO...5RDHNB96&psc=1
    350 euro + 31 euro transport mi se pare un pret foarte bun.
    Eu am luat acum 3-4 luni T300RS la 1700 de la Altex si volan alcantara separat de pe OLX la 375 lei.


    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  10. #170 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ok si daca ar fi sa-mi iau ceva mai ieftin? Care ar fi optiunile imediat de sub astea high-end? Ceva pana in 1000 de lei daca e posibil.

  11. #171 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Nu se merita Eagle-eye, arunca un ochi AICI.
    Ceva mai ieftin nu se merita iar pedalele standard la un t300 sunt proaste. Daca iti cumperi sa aiba cel putin setul de pedale T3PA (cel cu 3 pedale in loc de doua si Conical Brake Mod ). Daca nu as avea un t300 Ferrari GTE m-as duce direct la acel T300 Alcantara edition din anunturile OLX.

  12. #172 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ok, mersi mult de sugestii.
    Mai am o intrebare: eu am parchet unde o sa folosesc pedalele si nu vor fi ancorate la absolut nimic - voi avea probleme cand apas pe ele, gen sa se miste platforma cu totul sau sa nu stea lipite de sol?

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  13. #173 SP
    Junior Member cristakke's Avatar
    sorry de semioftopic ...

    pai ... ori iti iei Scaun special care permite ancorarea pedalelor ori iti iei un material antiaderent pe care il asezi pe partchet si il lipesti pe spatele suportului pe care stau pedalele ... alfel o sa alergi prin casa dupa pedale

    ... iar ca volan la buget gasesti G29 cu 3 pedale la 1150 ron sigilat sau mai spre zona profi T300RSGT dar la 2000 ron ... restul it's up to you

    .... acum la Altex T300RS este 1350 ron fata de 1700 acum ceva vreme dar mai adaugi 500 ron pedalele t3pa , dar daca nu vrei sa mai alergi pt pedale extra to pachetul T300rs GT merita pt ca le detine deja in pachet ( pedalele t3pa ) ... si pe langa asta mai adaugi si T8HA ... si iese treaba ... treaba

    ... vinde cineva aici pe forum un G29 la 750 ron putin folosit .... iar link-ul de mai sus e perfect .... Ce as mai fi vrut eu sa le gasesc , mai ales pachetul din Cluj ( 1900 ron ), dar le-am vrut sigilate ( din motive personale ) si am platit la greu pt asta... ( 2600 ron full package )

    Iar pentru PS4 si GTSport no brainer T300RSGT ... stiu de G29 dar era la buget sigilat altfel NO NO NO

  14. #174 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Eagle-eye, daca esti dispus sa cheltui maxim 1000 ron eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa iti iei unul din cele 2 variante de pe olx, cu pedale t3pa. Incearca sa contactezi vanzatorii si sa propui celui cu T300RS GTE pretul de 1000 ron si daca nu vrea atunci incearca la cel care vinde Thrustmaster T300 Alcantara edition , vazatorul cere 1300 ron si spune ca e folosit 10 ore. Daca negociezi cu el sa ti-l vanda la 1200 sau mai putin eu iti dau diferenta de 200 ron sub conditia sa facem schimb de volan (addon) . Ti-l dau pe al meu in schimbul celui cu care vine montat si care e mai mare cu 2cm. Motivul este ca eu am mainile mari si palmele de 20cm ,caut sa imi cumpar un volan Alcantara .

    Cat despre g29 nu ti-l recomand pentru ca este inferior t300-lui , force feedback inferior si din ce am inteles are un deadzone cam maricel.

  15. #175 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Apreciez informatiile si sugestiile
    @minimize din pacate nu planuiesc sa-l iau prea curand, probabil de Craciun, deci ofertele de pe OLX posibil sa nu mai fie. Oricum, mersi de ajutor, o sa ma indrept inspre un T300RS GTE, clar nu iau Logitech. Si scuze ca am deturnat threadul catre offtopic.

  16. #176 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Așteptarea a luat sfârșit.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  17. #177 SP
    Member Prototype93D's Avatar

  18. #178 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Am jucat vreo 2 ore si pot spune ca imi place, masinile se simt foarte bine si asta e cel mai important. Ce nu imi place e ca partea single-player e foarte limitata in comparatie cu celelalte GT-uri, ma rog, chiar si acest single-player are nevoie de conexiune la PSN pentru a functiona, sper sa schimbe lucrul asta intr-un update.

  19. #179 SP
    Member G@by's Avatar
    Dupa ce mi-a ajuns jocul, am vazut ca la noi "Limited Edition", carcasa de metal are "protectia" din plastic, nu din carton, cum tot vad la unii pe youtube. Plus ca a mai venit si cu o ciudatenie de joc full, "That's You !", ce nu e in filmulete.
    Apropo, ati observat in joc, diferente fata de "beta" ?
    Din putinii km facuti de mine, pare ca nu...
    Attached Images Attached Images 20171019_090425.jpg 20171019_090330.jpg 20171019_090308.jpg 20171019_090251.jpg 20171019_090224.jpg

  20. #180 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am impresia că au scos tuningul la mașini, am căutat să fac upgrade dar nu găsesc.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

    ---------- Post added 19-10-2017 at 17:46 ----------

    Trebuie umblat la joc, când intra cineva in mine chiar și din spate îmi scade și mie SR.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 16 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts