Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 LastLast
Results 261 to 280 of 318

Thread: Gran Turismo Sport

  1. #261 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Daca te referi la "Campaign Mode" in offline, da.

    Update Details (1.06) - gran-turismo.com

  2. #262 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cred că se referă la cea din Decembrie, au băgat doar modul offline pentru jocul de bază.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

    ---------- Post added 29-11-2017 at 23:20 ----------

    Am observat că dacă te lovește din spate nu îți mai scade SR. Am fost lovit de vreo două ori și mi-a dat SR Verde la intermediarii.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  3. #263 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Cand ne mai strangam si noi mai multi sa facem un lobby sau chiar campionat?

  4. #264 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    În Weekend ar fi cel mai bine, hai sa începem înscrierea, personal nu prea sunt deacord cu BOP pentru că dezavantajează mult celelalte mașinii, o să ajungem să jucăm toți cu Renault sau Scirocco.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  5. #265 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    BOP este facut exact pentru a balansa masinile, daca ii dai remove cum mai exista balans ?

  6. #266 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Dacă ți-e ți se pare asta Balans, eu numai spun nimic.

    Ideea este sa jucăm fiecare cu ce mașină vrea ,poți limita viteza maximă sau ceva de genul dar nu îmi reduci mie puterea la Ferrari sau Lamborghini. Că așa să jucăm toți cu Megane mai bine mă lipsesc.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  7. #267 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Mai bine nu mai spui nimic . Masinile sunt chair foarte balansate.
    "poți limita viteza maximă sau ceva de genul " Daca ar tine numai de viteza maxima ar fi ceva , sunt mult mai multi factori care intra in formula si pentru faptul ca poti obtine timpi relativi egali cu 20 de masini, rezulta ca acele 20 masini sunt balansate.
    Ah, ca o masina are un mic avantaj pe un anumit traseu ? Este normal, asta se intampla si in realitate.
    Se pot pune reguli si interzice anumite masini daca asta te deranjeaza pe tine dar daca dispare Megane (din exemplul tau) vine urmatoarea la rand samd. Niciodata nu vei avea un balans exact decat daca joci cursa Mono-marca.

  8. #268 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Din punctul meu de vedere pentru un echilibru cel mai bun, trebuie neaparat jucat cu BoP si setup fixed, ca altfel vor fii diferente prea mari si sigur unii vor renunta rapid.
    Chiar si daca timpul meu acuma e destul de limitat, daca avem mai multi oameni decisi pentru participare pot ajuta la organizare, sau chiar sa o fac eu, ca am facut asta destul de mult pentru cea mai cunoscuta liga pe jocurile F1 si Project Cars - AOR.
    Si daca tot era problema ca se merge doar cu o masina la multi, putem face si mini campionate dedicate pe anumita masina

  9. #269 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    I'm in la orice fel de campionat sau curse organizate

  10. #270 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    New toys
    Attached Images Attached Images 24825983_10154900446416010_1969503254_o.jpg 24824434_10154900463156010_805030737_n.jpg

  11. #271 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Datorita upgrade-ului facut pun la vanzare setup-ul pe care l-am folosit in gran turismo pana acum :
    - Thrustmaster T300 Ferrari GTE Wheel cu setul de pedale standard
    - Set pedale T3PA-PRO

    Volanul este folosit maximum 5 ore in Asseto Corsa si Project Cars (cumulat) , restul timpului l-am folosit numai in GT Sport.

    Pret fix 1000 ron.

    Las anuntul aici mai intai pentru ca as prefera sa mearga la cineva de pe forum , ulterior il voi posta pe OLX etc.
    Attached Images Attached Images 24957042_10154900447091010_192413592_o.jpg 24993018_10154900447106010_2040043517_o.jpg 24882734_10154900447121010_1267210679_o.jpg

  12. #272 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    New toys
    Base-ul este CSL Elite PS4 nu? E cam ciudata combinatia fara rim de PS4, si pedalele schimbate in V3, deci cred ca a depasita o mie €.

  13. #273 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Base-ul este CSL Elite PS4 nu? E cam ciudata combinatia fara rim de PS4, si pedalele schimbate in V3, deci cred ca a depasita o mie €.
    Base-ul e CSW v2 , un pic mai puternic decat CSL ps4. Nu este nevoie de rim ps4, orice base de la fanatec este compatibil cu orice rim. Iar ca sa fie compatibil cu ps4 folosesc Drivehub pe care il recomand celor cu volane mai vechi sau necompatibile cu plaforma lor preferata.
    Pedalele se simt ciudat la inceput facand trecerea la cell load brake, insa stiu ca odata ce te obisnuiesti nu te mai intorci.

  14. #274 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Ziceam CSL Elite PS4 pentru ca am crezut ca ti-ai luat singurul volan Fanatec care suporta official PS4, ca acesta nu o face, desi din poza arata a wheel base. Faza e daca acest hub chiar reuseste sa transmite toate efectele cum ar trebuie, cea ce eu nu cred, si atunci se nu se pierde avantajul de wheel base fata de csl elite.
    Am urmarit atent toate evolutia de support la Fanatec si tocmai din cauza acestor probleme nu m-am aruncat sa dau mai multi bani, ca inafara de PC, au numai probleme de compatibilitate.
    Eu am in acest moment cam ce ai avut tu, adica T300RS cu pedae T3PA-Pro si addon-ul F1 in plus, montat pe un Playseat Challenge, dar am avut in trecut si varianta T300 Alcantara si un cockpit GT Omega.

  15. #275 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Dacă ți-e ți se pare asta Balans, eu numai spun nimic.

    Ideea este sa jucăm fiecare cu ce mașină vrea ,poți limita viteza maximă sau ceva de genul dar nu îmi reduci mie puterea la Ferrari sau Lamborghini. Că așa să jucăm toți cu Megane mai bine mă lipsesc.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    *****. Plus, cine joaca group4 când ai grup 3.

  16. #276 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Ziceam CSL Elite PS4 pentru ca am crezut ca ti-ai luat singurul volan Fanatec care suporta official PS4, ca acesta nu o face, desi din poza arata a wheel base. Faza e daca acest hub chiar reuseste sa transmite toate efectele cum ar trebuie, cea ce eu nu cred, si atunci se nu se pierde avantajul de wheel base fata de csl elite.
    Am urmarit atent toate evolutia de support la Fanatec si tocmai din cauza acestor probleme nu m-am aruncat sa dau mai multi bani, ca inafara de PC, au numai probleme de compatibilitate.
    Eu am in acest moment cam ce ai avut tu, adica T300RS cu pedae T3PA-Pro si addon-ul F1 in plus, montat pe un Playseat Challenge, dar am avut in trecut si varianta T300 Alcantara si un cockpit GT Omega.
    Momentan nici CSL ps4 nu este implementat nativ in GT Sport, merge in compatibility mode cu driverele de G29, la fel si CSW prin drivehub, merge in fanalogic mode (fanatec-logitech) , folosind tot driverele de g29, si ambele merg ok. Cand Poly va baga suportul nativ pentru fanatec (au spus ca o vor face pana la sfarsitul anului), atunci CSW va merge cu driverele de CSL.
    Diferenta exista intre t300 si fanatec, si este mare , chiar si fara driverele native.
    Cat despre Drivehub, nu are rost sa ai dubii, este o cutiuta extraordinara care face compatibil orice volan cu orice accesoriu pe orice platforma ! Vezi review-uri.

  17. #277 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Au lansat modul de campanie offline sau inca nu?

  18. #278 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Au lansat modul de campanie offline sau inca nu?
    Inca nu.

  19. #279 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Scuze pentru off-topic dar poate este cineva interesat de acest produs , sau stiti pe cineva care ar putea fi interesat, este o ocazie. Anuntul este al meu

  20. #280 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Numai la mine nu merg serverele de la joc de 2 zile?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts