Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 21 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 LastLast
Results 381 to 400 of 402

Thread: No Man's Sky

  1. #381 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate ai zis un adevar general aici :

    Am ajuns atat de dezbinati ca nici macar cand avem acelasi scop nu putem sa fim de acord.
    D-asta avem si hate-u asta mare cand suntem fanboy sony sau microsoft, in loc sa ne bucuram de ce ne place, dar mai ales de concurenta, in orice forma.

    @PoisonRemedy - tu esti singuru care pierde prin atitudinea asta. Bafta in a fi gamer care nu se joaca

    In schimb e "tare" cum generalizezi tu cu gamerii din generatia asta. Cel putin in cazul meu, ma joc de mai bine de 25 de ani si am trecut prin aproape toate platformele posibile si imposibile, la fel si toate generatiile de jocuri. Dar in continuare, daca vad ceva ce-mi place si pe care eu consider ca merita sa-mi cheltui banii munciti, o voi face. Iar daca e cazu sa arunc cu fecale in acel produs dupa aia, voi face si asta. Dar se intampla foarte rar, daca nu chiar deloc, sa fac asta pentru un joc pe care nu l-am luat/incercat in vreun fel sau altu.

    Dar in niciun caz, NMS nu a fost un asemenea produs.

  2. #382 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    L-a mai jucat cineva recent? M-ar interesa daca acum ai ceva de facut in joc. Cand l-am luat eu m-a deranjat ca parca totul era un fel de catch 22: farmeaza materiale pentru a evolua echipament cu care sa farmezi materiale mai repede pentru a evolua echipament cu care sa farmezi materiale mai repede. Un univers mare si gol care nu avea absolut nimic de oferit.

  3. #383 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am de gand sa-l reiau de la zero zilele astea.

    Ce ai spus mai sus m-a deranjat si pe mine dar am inteles ca acum, dupa noul update, au marit inventory la 10.000, deci macar n-ar mai fi faza cu strans materiale pana nu mai ai loc, mers sa le vinzi/depui undeva, doar ca sa poti strange iar materiale.

  4. #384 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am reinceput si am jucat vreo 15h si...e cam la fel. Cel putin jucat asa, de la inceput, pe "story" mode.

    La fel de repetitiv, neintuitiv, plictisitor. Singura parte buna pentru mine e faptul ca se poate juca si 3rd person.

    Inventory este tot mega limitat, iar daca vrei sa faci bani, trebuie sa farmezi asteroizi incontinuu. Iar celelalte monede inca nu m-am prins cum se obtin, dar fara ele nu poti upgrada mare lucru, iar procesul de upgrade, overall, este mult prea slow. Inclusiv cand vrei sa-ti pui vreun upgrade la costum/arma/nava.

    Iar planetele sunt la fel de hidoase. Din peste 30 de planete explorate pana acum, 1 sau 2 aveau si iarba. In rest, aceleasi texturi intinse si lipsa de vegetatie.

    + ca cel putin jucat pe PS4 normal, texture buffering-ul este oribil, iar cand extragi ceva din pamant, cred ca ajunge si la 10fps.

    Probabil voi mai continua pana voi afla povestea lui Atlas (sperand ca o sa am rabdare) dar in mod clar aveam alte asteptari dupa toate aceste updates si probabil ele nu se aplica jocului de baza, doar daca alegi sa explorezi de capul tau.

  5. #385 SP
    Member chris diaz's Avatar
    L-am cumparat pe GOG, cu o gramada de bani cheltuiti. Mare dezamagire. Jocul nu merita banii ceruti. As sta cred, 1 ora sa va explic motivele, dar mai bine renunt...


    L.E: Ma oftica foarte mult banii aia multi, aruncati pe jocuri noi, iar calitatea acestora este in continua scadere.

  6. #386 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu ce tot zic de ceva vreme, nu mai dati bani doar pentru ca e la moda sa cumperi un joc, ca are hype generat in jurul lui. In ziua de azi sunt foarte putine studiouri de la care chiar merita cumparat ceva, in rest sunt numai dezamagiri si jocuri terminate pe jumatate.

  7. #387 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Dacă nu încerci, nu afli. Eventual pe pielea și banii tăi. Recenziile din ultima breme îl ridicau în slavi. Uite că nu e așa. Dar pentru asta, trebuie să riști și să cheltui bani. Nimeni, niciodată, în locul tău, nu îți va spune dacă un joc merită sau nu banii cheltuiți pe el. Pentru asta trebuie să riști, să investești bani și să judeci singur...

  8. #388 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu gandesc asa. Eu ma gandesc doar ca nu este neaparat genul meu, sau nah, ca sunt prea prost pentru jocu asta.

    Sunt atatea milioane de oameni care joaca constant jocul asta de la aparitie si sunt multumiti de el. Pentru mine e boring daca nu descopar chestii noi si nu e nimic incitant constant.

    Altora le place sa faca lucru asta.

    Jocul nu este rau. Pur si simplu nu este 100% genul meu. Dar pentru perioade relativ scurte de timp, e fun/interesant.

  9. #389 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    L-am reinceput si am jucat vreo 15h si...e cam la fel. Cel putin jucat asa, de la inceput, pe "story" mode.

    La fel de repetitiv, neintuitiv, plictisitor. Singura parte buna pentru mine e faptul ca se poate juca si 3rd person.

    Inventory este tot mega limitat, iar daca vrei sa faci bani, trebuie sa farmezi asteroizi incontinuu. Iar celelalte monede inca nu m-am prins cum se obtin, dar fara ele nu poti upgrada mare lucru, iar procesul de upgrade, overall, este mult prea slow. Inclusiv cand vrei sa-ti pui vreun upgrade la costum/arma/nava.

    Iar planetele sunt la fel de hidoase. Din peste 30 de planete explorate pana acum, 1 sau 2 aveau si iarba. In rest, aceleasi texturi intinse si lipsa de vegetatie.

    + ca cel putin jucat pe PS4 normal, texture buffering-ul este oribil, iar cand extragi ceva din pamant, cred ca ajunge si la 10fps.

    Probabil voi mai continua pana voi afla povestea lui Atlas (sperand ca o sa am rabdare) dar in mod clar aveam alte asteptari dupa toate aceste updates si probabil ele nu se aplica jocului de baza, doar daca alegi sa explorezi de capul tau.
    Ce este fun acum, versus ce stiam la inceput despre el? farming, farming si iar farming... Texturi intinse, lipsa vegetatie,..., stai o gramada de timp pentru un rahat de upgrade doar ca sa ai nevoie de altul. Jocul asta nu motiveaza in niciun fel o noua alegere, un mod de a te recompensa. Este .. fad.

  10. #390 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Dacă nu încerci, nu afli. Eventual pe pielea și banii tăi. Recenziile din ultima breme îl ridicau în slavi. Uite că nu e așa. Dar pentru asta, trebuie să riști și să cheltui bani. Nimeni, niciodată, în locul tău, nu îți va spune dacă un joc merită sau nu banii cheltuiți pe el. Pentru asta trebuie să riști, să investești bani și să judeci singur...
    Inteleg dar totusi unii dintre noi jucam deja de 20 + ani, cred ca avem deja exprienta necesara si avem niste gusturi definite ca sa putem forma o parere fara a mai cumpara un joc, pentru ca stii ce iti place tie si la ce ai avea rabdare, dar fiecare cu practicile lui pana la urma.

  11. #391 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Păi avem experiență, eu joc din 1992, dar când mulți vloggeri îl ridică în slavi și spun că "acum e ok", riști să pui botul. Prost am fost eu că nu l-am piratat mai întâi...

  12. #392 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  13. #393 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  14. #394 SP
    Manager paul's Avatar
    Origins - update 3.0 trailer:

    Origins Update - No Man's Sky

  15. #395 SP
    Manager paul's Avatar
    Free PS5 update:

    - Haptic controls: From the satisfying feeling of firing your boltcaster, to the gentle nudge of a building part slotting into place in a space habitat or the firm click of the trigger in your interstellar ship – haptic controls allow players to feel immersed in an alien world as never before.
    - Fuller worlds: Next generation hardware allows No Man’s Sky’s procedural generation to create lusher, richer and more densely populated universes than ever before. Planet surfaces are even more detailed, with thousands more rocks, alien grasses, and exotic flora on screen at any time.
    - 32 player multiplayer: For the first time on console, up to 32 players can join forces to build, survive, fight and explore the galaxy together.
    - Advanced audio: Immersion has always been a pillar of No Man’s Sky. Thanks to PlayStation 5’s Tempest 3D AudioTech, players will be able to soak in the ambience of an alien planet, or feel a ship fly overhead like never before (You can find out more about PS5’s 3D Audio here.)
    - 4K* at 60FPS: On PlayStation 5 players can experience the universe in pin-sharp detail at higher framerates.
    - Ultra visuals: Explore alien vistas with improved shadows, greater draw distances, thousands more objects on screen and improved lighting and volumetric effects.
    - Vast base building: Players can now work together to build huge off-world colonies, with the ability to construct and render far more vast and complex bases on screen.
    - Warp-speed load times: Explore the universe instantly with 5-10x reduction in loading times. On PS5, you can warp from solar system to solar system in an instant.
    - Crossplay: PS5 explorers will be able to join together with other adventurers on all other platforms, including previous generations.
    - Upgrading from PS4 to PS5: Not only will previous owners of No Man’s Sky on PlayStation 4 be able to upgrade their game to PlayStation 5 at no extra cost when PS5 launches in their territory, but their progress can be carried across to their new console.
    - PlayStation VR: No Man’s Sky is fully playable in PS VR on PlayStation 5 by virtue of its backwards compatibility functionality.
    - An evolving game: Just another step on the evolution of the best-selling title, No Man’s Sky Next Generation will come preloaded with the previous four years of huge upgrades from day one. Join in the journey at our most important moment yet.
    No Man’s Sky: The Next Generation – PlayStation.Blog

  16. #396 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow...au adaugat extra vegetatie. Nu stiu daca 2 sau 3 planete din cele cateva zeci explorate, au avut iarba mai mult de 2-3 smocuri. Deci trebuie sa nimeresti planeta corecta ca sa te bucuri de updates
    Also, ar trebui sa faca un mod de exploration sau ceva mai usor, care sa elimine acel grind inutil si enervant.

    Eu as fi dispus sa-i mai dau o sansa, daca nu ar avea mecanicile alea stupide.

  17. #397 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Polygon
    No Man’s Sky is getting a surprise update on Wednesday, March 31, that makes traveling through the galaxy and progressing a character much easier, whether you’re a longtime veteran or just now showing up. Expeditions is a seasonal way to play No Man’s Sky that’s like a highly cooperative version of The Amazing Race.

    This update’s main feature, the titular Expeditions, is a new game mode. Everyone starts out on the same planet, with an expedition plotted out for them that will take them across the galaxy. Players all start off with an assortment of gear, technology, ships, and weapons. It’s up to players to make their way through the galaxy map and reach the final destination, completing challenges all the while.
    No Man’s Sky’s new update is like The Amazing Race in space

  18. #398 SP
    Manager paul's Avatar
    No Man's Sky DLSS Support:

  19. #399 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un nou update intereant. Daca ar renunta si ei la economia aia cretina si ar simplifica putin lucrurile sau ar face separat un mod care sa nu le includa, ar fi genial...

  20. #400 SP
    Manager paul's Avatar
    Frontiers Trailer:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 21 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 LastLast

Similar Threads

  1. Wayward Sky By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 11:30
  2. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 13:01
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57
  4. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 15:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts