Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 64

Thread: Carduri valorice PSN UK/US

  1. #41 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai ma mir si eu de ce mai intraba lumea.

    ---------- Post added 28-08-2015 at 18:58 ----------

    Pt. Ca inainte sa apara Store RO, multi romani faceau conturi pe US sau UK si exista o cerere pt. acel produs.

  2. #42 SP
    Member Dell 17's Avatar
    După logica primului tău răspuns, fiindcă făceam parte din Regatul Unit. Era mai simplu sa răspunzi ca nu merg, decât sa te dai deștept degeaba.

    ---------- Post added 28-08-2015 at 19:19 ----------

    Eu m-am gândit la asta, fiindcă nu îmi mai merge cardul sa cumpăr direct, îmi spune ca nu sunt bune datele, deși am făcut tranzacții pe el pana acum pe contul de psn.

  3. #43 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Cardurile pe PSN Credit, Cont Plus+, Xbox Credit, Xbox Subscriptii sunt ieftine si livrate instant pe mail

  4. #44 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Stiu, dar cardurile de la tine nu merg pe cont de România.

  5. #45 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by DrMengele View Post
    Stiu, dar cardurile de la tine nu merg pe cont de România.
    Pentru asta exista Mastercard, thaaaaa!

  6. #46 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Cand om fi parte din Regatul Unit vor merge, inainte sa fi pus intrebarea, te-ai gandit putin ? Nu cred ca Sony o sa isi faca casa de schimb valutar in viitor.
    Asa-i, asa-i, pentru ca niciodata nu ai cumparat de pe Amazon UK in lire, desi cardul tau are banii in lei. O avea Amazon casa de schimb valutar la noi, cine stie. Omul a pus o intrebare foarte normala, de fapt anomalia e ca Sony nu accepta cardurile valorice de pe alta regiune, de parca le-ar fi greu sa faca o amarata de conversie.

  7. #47 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    In primul rand nu amazon face conversia, banca o face sau paypal, in al doilea rand Sony nu are cum sa iti faca tie conversie la un card valoric, acel card nu este valuta de schimb.

  8. #48 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Pentru asta exista Mastercard, thaaaaa!
    Dacă ai fi fost puțin atent, am spus deja ca nu îmi mai merge cardul sa cumpăr, deși pana acum a mers. E a doua oara când te grăbești sa fii deștept fără motiv. Apropos, am Mastercard.

  9. #49 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Si cand platesti cu cardul la Sony nu tot prin banca o faci, dar tot nu poti pe cont de UK cu card de Romania? Ca doar nu mergi personal la centrul lor de finante cu cardul in mana.
    Cardurile valorice nu sunt o valuta de schimb, pe acelasi principiu cu care nici bucatile de plastic numite RON nu sunt valute de schimb. Sunt carduri incarcate cu valuta reala, care are un curs valutar real. Cardul in sine nu e o valuta, dar cele 30 de lire de pe el, in orice parte a lumii, echivaleaza cu 180 de lei. Dar hai sa nu intram in polemici.

  10. #50 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cardul nu are curs, reprezinta o valoare interna, sunt sigur ca cei de la Fisc o sa ii traga de urechi daca incep sa faca ei conversi.

    Inainte sa pui intrebari tampite, gandestete de ce nu iti merge cardul.

  11. #51 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Cardul nu are curs, reprezinta o valoare interna, sunt sigur ca cei de la Fisc o sa ii traga de urechi daca incep sa faca ei conversi.

    Inainte sa pui intrebari tampite, gandestete de ce nu iti merge cardul.
    Înainte sa răspunzi, învață să scrii românește, doar nu ești în uk. Dincolo de asta, aici e un forum, e plin de întrebări și răspunsuri.
    Dacă tu consideri ca am pus o întrebare tâmpită, nu da un răspuns și mai tâmpit. Și, mai ales, scrie-l corect. Noapte buna!

  12. #52 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ce sa zic, noapte buna, somn usor.

  13. #53 SP
    Junior Member SgVladimir's Avatar
    Salutari! Sunt nou pe forumul acesta si as avea o intrebare fiindca inca nu am gasit un raspuns ferm in legatura cu acest topic nicaieri.
    Am cont de PS facut pe adresa de Romania si as vrea sa stiu daca cumpar top up card de UK de la retailerii din Romania gen Mediagalaxy, Altex etc. sau de pe G2A.com, pot sa-mi incarc contul in RON? La momentul de fata imi face fitze cu cardul de credit de la BT probabil din cauza saleului care se desfasoara pe PS Store.
    Ma poate ajuta cineva cu asta va rog? As vrea sa stiu daca se poate sau nu. Nu as dori sa iau tzeapa.
    Mersi anticipat!

  14. #54 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu poți și momentan nu exista carduri valorice pentru RO.

  15. #55 SP
    Junior Member SgVladimir's Avatar
    Mersi mult de raspuns

  16. #56 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Salutare, in cazul in care te hotaresti sa iti faci cont pe UK sau USA , poti cumpara cardurile PSN de la mien de pe site cu cardul sau prin PayPal, livrarea este instanta prin email PSN Credit, Cont Plus+, Xbox Credit, Xbox Subscriptii

    Poti sa ma contactezi oricand daca ai intrebari, Bafta

  17. #57 SP
    Junior Member SgVladimir's Avatar
    Mersi. Am deja o gramada de jocuri pe cotul meu cumparate digital, deci n-am de gand sa-mi fac altul.
    Mersi de ajutor oricum. Apreciez

  18. #58 SP
    Banned Templier's Avatar
    Robert am si eu nevoie de un card de PS+ pe 1 an pt cont de UK. imi poti spune cat m-ar costa?

  19. #59 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    Robert am si eu nevoie de un card de PS+ pe 1 an pt cont de UK. imi poti spune cat m-ar costa?
    Sigur ca da, la mine este cel mai ieftin £33.95 365 Day UK PSN Plus Subscription - AllRoMedia.com - Your Gaming Source in timp ce concurenta vinde la £35.14

    Poti cumpara cu paypal sau cu cardul, daca vrei sa depui in contul care il ai de la comenzi atunci poti platii si asa 210.49 RON in timp ce pe okazii cel mai ieftin la 299 ron Playstation subscription - Cumpara cu incredere de pe Okazii.ro. sper ca te-am convins ca sunt cel mai ieftin

  20. #60 SP
    Banned Templier's Avatar
    lasa-mi PM cu datele pt banca. o sa ma gandesc si daca ma hotarasc depun luni banii.

    " sper ca te-am convins ca sunt cel mai ieftin "

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts