Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Console - Magazine Romanesti :)

  1. #1 SP
    Junior Member AXL2686's Avatar

    Thumbs up Console - Magazine Romanesti :)

    Ca sa nu fac reclama in topic, scopul este sa adunam un feedback de la cei care au cumparat fie de la Altex (MediaGalaxy), Domo, eMag , etc.

    Incep Eu

    Precomanda la mijloculul lui Iunie 2013, am primit azi consola prin Nemo Express.
    Dupa 3h de setat, jucat AC4 pot sa zic ca si-a meritat bani, INCA nu am probleme cu ea , se incalzeste putin dar e acceptabil.
    Consola e modelul CUH-1004A/B01 Made in China FOX si vine cu versiunea de soft 1.05 la care am facut update la 1.52
    Contul de PSN l-am facut pe UK si activat 14 zile trial.

  2. #2 SP
    Junior Member danyyel01's Avatar
    Eu am cumparat-o de la Media Galaxy, ieri. Mi-am facut cont pe PSN dar nu pot sa imi activez trial-ul. Poti sa ma ajuti? Cand vroiam sa bag trial-ul imi cerea cartea de credit. Am bagat-o si imi spunea ca e invalida..

  3. #3 SP
    Member colossus's Avatar
    Eu n-am cumparat de la Altex (Buzau) ,dar le-as da un feedback pozitiv pt. ca deja au adus PS4-urile ,bundle,accesorii tot ce vrei (de obicei la noi in jud. Buzau ALTEX-ul nu prea updateaza stocurile) insa am ramas mirat. Broavos ALTEX!

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Imi place Altex. Nu imi plac angajatii Altex.
    http://www.consolegames.ro/forum/f35...tex-mai-exact/

  5. #5 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    Si eu am avut o experienta neplacuta cu angajatii lor. Am mers pe 29 sa imi cumpar PS4. Pe primul angajat care mi-a iesit in cale l-am intrebat daca au ajuns consolele in stoc.. mi-a raspuns afirmativ si ca au 10 bucati. Cand i-am spus ca sunt interesat sa cumpar, a dat-o in retragere ca nu e stocul lui ci al unui coleg si sa revin dupa ora 17.00 ca el nu se poate baga peste coleg. Am zis un " ok " scurt, am iesit afara din magazin si dupa cateva minute am realizat ce s-a intamplat... revin in magazinul lor pus pe fapte mari ( dupa vreo 5 minute ), si il intreb pe altul ( baiatul de mai devreme disparuse ), de consola. Ii spun frumos ca am fost mai devreme si mi s-a spus ca au 10 console in stoc iar eu am banii si vreau sa cumpar una. Se gandeste el umpic si imi zice sec: " pai... s-au vandut ". Il intreb cum e posibil sa se vanda 10 console in decurs de 5 minute cu magazinul gol, deja eram destul de aprins, la care se balbaie putin si imi zice: " aaa.. cred ca mai avem una ". Se invarte el prin magazin vreo 2-3 minute si revine cu un PS4 si il pune pe masa parca enervat de insistenta mea. In momentul ala m-am gandit ca cine stie de unde a scos consola aia, cum a umblat cu ea si i-am zis sa si-o tina in magazin si am plecat. La etaj era un stand 4games, baieti pentru care am tot respectul, si am facut afacerea pentru 1950 lei, consola + Assassins's Creed Black Flag, la Altex fiind doar consola fara niciun joc.

  6. #6 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Si eu credeam ca doar la mine in oras angajatii Altex fac tot posibilul sa NU isi vanda produsele. Dupa ce mi-am cumparat PS Vita, am fost pana la magazinul lor, in speranta de a gasi Starter Kit (mai mult pentru husa Sony, care s-a dovedid foarte utila de fiecare data cand am transportat consola in geanta). Fiind un magazin destul de mare si foarte prost organizat, m-am hotarat ca e mai usor sa intreb unul din angajati, cu toate ca toti pareau extraordinari de comozi pe canapea, in fata unui Sony Bravia, uitandu-se la voce Romaniei, si imi parea putin rau sa ii deranjez. Ei, dar lasa, ca de-asta sunt platiti. Merg pana langa grupul de fani infocati, dintre care 2 se uitau la mine, insa fara a ma intreba de ce ma plimb de nebun pe langa ei, si ma bag singur in seama: "salut, caut Starter Kit pentru PS Vita". Raspunsul a venit scurt si plictisit, ca doar asa au invatat ei la facultatea de vanzatori Altex: "nu mai avem". Mi-am spus ca e extraordinar, va trebui sa astept o saptamana pana ajunge la comanda online, dand sa ies dezamagit din magazin. Ajuns aproape de usa, intorc instinctiv capul catre raionul cu console, ca de fiecare data, moment in care imi sare instantaneu in ochi -gues what- Starter Kit-ul pentru Vita...

  7. #7 SP
    ovi
    Junior Member ovi's Avatar
    L-am comandat de la altex de pe site pe 30.1 si l-am primit a doua zi la Braila.Le dau nota 10 tinand cont si de starea vremii,cat despre incalzire,e ceva normal,nimic iesit din comun.Sunt la a doua consola PS4,prima era din UK si am folosit-o 1 luna fara nici cea mai mica problema.Sper sa fie la fel si asta.
    Ca o nota de subsol,eu tin consola pe un cooler de laptop pe care am dat 35 de ron.

  8. #8 SP
    Member Buyk's Avatar
    Da intr-adevăr angajatii altex lasa de dorit, am fost in shoping city Galati prin Altex sa vad si sa testez minunata consola , acolo era un baiat care statea langa standul unde era expusa consola (probabil le era frica ca fuge vreunul cu joystickul in buzunar si cu Ps4 in geaca ) in fine ... , m-am uitat asa la ea, avea doua demouri , insa ce nu mi-a placut e ca l-am intrebat daca au asa ceva pe stoc si la care el mi-a spus ca nu ,ca zapezile astea si o facea pe prostul desi eram ferm comvins ca o aveau pe stoc , un alt aspect care nu mi-a placut a fost felul in care au expus consola (au aruncat-o intr-un colt de raft atasata la un monitor care nici setarile de riguare nu le avea facute , in fine se vedeau cam ciudat nuantele culorilor ), ma asteptam sa intru in Altex si sa vad frumos un spatiu amenajat pentru noua consola la un TV de ultima generatie , dar de unde ... Oricum am iesit putin dezamagit (pe ei nu pe consola) ! Insa am vazut in Carrefour o oferta PS4 + Killzone Shadow Fall - 1899 . Have fun celor care au achizitionat noua consola si sper sa ma alatur grupului intr-un viitor apropiat. Toate cele bune.

  9. #9 SP
    Junior Member extasy's Avatar
    Ehee, ce-am pierdut eu oferta aia( consola + killzone la 1899lei) din carrefour Galati ajungand cu 20 min mai tarziu , nici acum nu-mi vine sa cred cat de apropae am fost!

  10. #10 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    dar nu inteleg de ce angajatii altex nu doresc sa-si vanda marfa? . Adica nu inteleg care e logica. E vre-o strategie de marketing pe care nu o inteleg eu? Lamurit-ma si pe mine va rog.

  11. #11 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Voi credeti ca sefii lor stiu cum se comporta ei in relatiile cu clientii ? Eu sunt sigur ca nu, ca daca ar stii, ar zbura imediat. Oricum, la cum sunt platiti, e undeva normal sa se comporte asa...

  12. #12 SP
    Member colossus's Avatar
    Depinde pe cine ai norocul sa intalnesti,ca mai sunt si cinstiti si de treaba,dar uneori unii par asa de ocupati ,parca nu prea au timp de tine ,cand ar trebui sa-ti acorde cea mai mare importanta.Caz concret:Am cumparat de la DOMO acum vreo 2 ani un Wii ,insa noroc ca stiam eu detaliile consolei ,pt ca omul respectiv ,habar n-avea..

  13. #13 SP
    Junior Member AXL2686's Avatar
    Quote Originally Posted by danyyel01 View Post
    Eu am cumparat-o de la Media Galaxy, ieri. Mi-am facut cont pe PSN dar nu pot sa imi activez trial-ul. Poti sa ma ajuti? Cand vroiam sa bag trial-ul imi cerea cartea de credit. Am bagat-o si imi spunea ca e invalida..
    Pune vreo 5 lei pe card si o sa mearga

    ---------- Post added 03-02-2014 at 01:33 ----------

    Quote Originally Posted by thedeadman14 View Post
    Si eu am avut o experienta neplacuta cu angajatii lor. Am mers pe 29 sa imi cumpar PS4. Pe primul angajat care mi-a iesit in cale l-am intrebat daca au ajuns consolele in stoc.. mi-a raspuns afirmativ si ca au 10 bucati. Cand i-am spus ca sunt interesat sa cumpar, a dat-o in retragere ca nu e stocul lui ci al unui coleg si sa revin dupa ora 17.00 ca el nu se poate baga peste coleg. Am zis un " ok " scurt, am iesit afara din magazin si dupa cateva minute am realizat ce s-a intamplat... revin in magazinul lor pus pe fapte mari ( dupa vreo 5 minute ), si il intreb pe altul ( baiatul de mai devreme disparuse ), de consola. Ii spun frumos ca am fost mai devreme si mi s-a spus ca au 10 console in stoc iar eu am banii si vreau sa cumpar una. Se gandeste el umpic si imi zice sec: " pai... s-au vandut ". Il intreb cum e posibil sa se vanda 10 console in decurs de 5 minute cu magazinul gol, deja eram destul de aprins, la care se balbaie putin si imi zice: " aaa.. cred ca mai avem una ". Se invarte el prin magazin vreo 2-3 minute si revine cu un PS4 si il pune pe masa parca enervat de insistenta mea. In momentul ala m-am gandit ca cine stie de unde a scos consola aia, cum a umblat cu ea si i-am zis sa si-o tina in magazin si am plecat. La etaj era un stand 4games, baieti pentru care am tot respectul, si am facut afacerea pentru 1950 lei, consola + Assassins's Creed Black Flag, la Altex fiind doar consola fara niciun joc.
    In cluj ai patit?

  14. #14 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Consola am cumparat-o de la PCGarage desi in prima faza cand am dat comanda si inca nu era sigur ca o sa apara pe 29.11.2014 eram plin de spume si le-am zis sa o anuleze.
    Am cumparat consola pe 31 ianuarie tot de la PCGarage cu reducere de 2.5% (user cg.ro + 0.5% reducere ca era pe stock) KZ ShadowFall edition la 1949 RON. Ieri mi-am luat un vertical stand, controller dual shock 4 si camera deoarece au reducere de 10% la toate accessoriile Sony pt PS4 pana pe 28.02.2014 si pe langa asta am mai benificiat de reducerea obisnuita de 2.5% asa ca as putea spune ca au fost niste achizitii bune.

    Recomand PCGarage atunci cand au preturile competitive deoarece nu m-au dezamagit pana acum.

  15. #15 SP
    Junior Member maivorbim's Avatar
    Cei ce aveti consolele luate de la Flanco, ati primit o foaie separata cu garantia? Sau doar pe baza facturii?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Walkthrough-uri Romanesti By darkr3surrecter in forum Console Club
    Replies: 41 Last Post: 28-11-2010, 23:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts