Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 79

Thread: Cumpararea PSN Cards si jocuri digitale de pe Amazon.com

  1. #41 SP
    Member ovydik's Avatar
    Nu poti da redeem la jocuri us pe cont uk sau invers,ai grija ce cumperi.de pe amazon.co.uk poti cumpara produse digitale la fel ca si de pe .com doar ca adresa o inlocuiesti cu una de uk.

  2. #42 SP
    Junior Member Deathmetal's Avatar
    Multumesc pentru raspuns...stiu ca pot cumpara de pe amazon uk dar nah...mai ieftin in us...in cazul asta ce ma sfatuiti? sa iau ps plus pe uk sau us? voi de care aveti?

  3. #43 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Pana anul trecut era mai indicat cel de UK,pentru ca avea jocuri mai bune,dar acum Us il bate la orice capitol (pret,jocuri,sales).

    Eu iti recomand sa-ti faci cont pe ambele in caz ca vei lua discuri din tara (DLC),si sa ai PS+ pe SUA.Plus ca de Black Friday poti sa iei PS+ la $30.

  4. #44 SP
    Junior Member gigi_marca's Avatar
    Salut, momentan am trial 14 zile pe ps+ si dupaia voi prelungi. Contul meu de psn pe care am toate trofeele de la ps3 este pe romania. Intrebarea este: pot folosi contul de romania si sa beneficieZ de toate plusurile ps+? Am problene la dlc sau in ce mod ma poate influenta negativ ? Multumesc anticipat

  5. #45 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by FilipBv View Post
    in categoria Gaming sunt doar subcategoriile Games Pc ; Games Arcade ;Games Apple si Games Android de ce nu exista si o categorie pt console?
    ... Pt ca sub categoria "Console" găsesti toate discutiile legate de gaming pe console?...

  6. #46 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Quote Originally Posted by gigi_marca View Post
    Salut, momentan am trial 14 zile pe ps+ si dupaia voi prelungi. Contul meu de psn pe care am toate trofeele de la ps3 este pe romania. Intrebarea este: pot folosi contul de romania si sa beneficieZ de toate plusurile ps+? Am problene la dlc sau in ce mod ma poate influenta negativ ? Multumesc anticipat
    asa am si eu cont pe ro ptr trofee pe care joc toate jocurile iar contul pe uk il tin ptr ps+ si dlc

  7. #47 SP
    Junior Member gigi_marca's Avatar
    Multumesc pentru raspuns dar nu am inteles partea cu dlc. Pot juca dlc cumparat de pe contul uk pe contul ro? Daca da e perfect!

  8. #48 SP
    Member ovydik's Avatar

    Cumpararea PSN Cards si jocuri digitale de pe Amazon.com

    Quote Originally Posted by gigi_marca View Post
    Multumesc pentru raspuns dar nu am inteles partea cu dlc. Pot juca dlc cumparat de pe contul uk pe contul ro? Daca da e perfect!
    Dlc pt un joc?nu conteaza pe ce cont il joci,important e sa fie jocul zona 2.
    Daca te referi la joc varianta digitala luat de pe uk merge si pe cel de ro cu conditia sa ai contul de uk pe consola

  9. #49 SP
    Junior Member gigi_marca's Avatar
    Am inteles, thx!

  10. #50 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am facut si eu cont pe US, mai bine mai tarziu decat niciodata .Imi cumparai dupa amazon psn card de 10 si respectiv 50$ ptr un joc nou (60$ costa ) acum astept sa vad la cat sa tranzactionat $ ,oricum a durat ceva pana au trimis codurile

    ps Foarte tare store-ul de US

  11. #51 SP
    Member Striker09's Avatar
    cum se cumpara de pe amazon? imi cere adresa de us? fac o adresa fictiva?

  12. #52 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca citesti topic-ul o sa afli raspunsul. Este mai rapid asa decat sa stai sa astepti un raspuns.

    Dar ca sa iti raspund la intrebare: treci o adresa random din us si cumperi DOAR digital code.

  13. #53 SP
    Member Striker09's Avatar
    multumesc. am facut deja asta. cum ziceai nu am avut rabdare sa astept. thx

  14. #54 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    aveti idee ce carduri accepta astia, pentru ca am cont amazon de multi ani si am folosit un visa electron de la ING pana de curand, si acum am incercat sa folosesc tot un visa electron de la Transilvania, si mi-a dat eroare la plata de mai multe ori?

  15. #55 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu am cumparat cu visa de la ING. Ai pus adresa de US? Nu merge cu aia de Romania. Iti recomand o adresa de Alaska, pt a nu plati alte taxe in afara de joc/psn card.

  16. #56 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    da, am folosit o adresa de Ohio. de altfel initial am incercat mai multe adrese din state care nu cer taxe. problema e sigur la card, pentru ca anterior folosisem un visa de la ING si o data am folosit si un mastercard (e drept card de credit) de la transilvania. Pe nici unul din astea nu le mai am.


    are cineva vreo idee despre vreun card de debit (preferabil de la transilvania) care sa functioneze? o sa intreb la banca oricum (in principiu despre MasterCard Mondo) dar astia de la banca sunt pe dinaara oricum cu platile online pe magazine specific.

  17. #57 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Scuze ca scot de la naftalina thread-ul, dar in primul post ziceai ca de BF iei ps plus cu 30$.Asta e o oferta in fiecare an?

  18. #58 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Nici-o problema.Cred ca da.Acum 2 ani nu eram interesat de PS+ si nu stiu.eu am prins oferta incepand de anul trecut.

    Dar multi ziceau ca de BF de fiecare data a fost $30.

  19. #59 SP
    Junior Member Fufufighting's Avatar
    Salut, am achizitionat un ps4 cu destiny si mi-am facut cont pe USA..dar nu am putut sa dau redeem la in-game goodies si la o luna de ps gratuit iar atunci am decis sa fac un cont de uk. Ce parere aveti daca imi tin contul de UK cu ps+ si cumpar jocurile de pe contul de us si de pe amazon? Din cate am inteles din acest psot este posibil sa le joc pe contul de uk pe care am ps+ si sa beneficiez de preturile bune la jocuri de pe amazon.com. Daca am gresit ceva si aveti o idee mai buna va rog sa imi spuneti!

  20. #60 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Merge sa faci si asa. Dar la fel de bine poti sa iti iei, pe langa jocuri, si PS Plus tot de pe US, pt ca iti va merge si pe UK.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 08-10-2009, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts