Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 21 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 404

Thread: PlayStation VR

  1. #141 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Da stiu asta, insa erau niste zvonuri conform carora daca ai Pro nu mai este nevoie de aceasta. Intrebarea mea este daca sunt adevarate?
    Din această postare am tras eu concluzia greșită. Multe persoane încă fac aceasta confuzie și speră la minuni.

  2. #142 SP
    Junior Member darkkiss's Avatar
    Ai nevoie de :
    - PS4
    - PS VR = casca + unitatea VR (cutia)
    - camera
    - 2 controllere Move ( sunt cele cu bila, celalalt cu joystick este navigation controller)
    Sunt optionale controllere move pentru majoritatea jocurilor(adica ai posibilitatea sa alegi daca joci cu dualshock controller sau cu move controllers).Sunt insa si jocuri care cer neaparat controllere move - cred ca Batman Arkham e unul din ele.
    Oricum daca ai investit in primele 3 de mai sus , investitia suplimentare pt. move e mica ( sunt aceleasi controllere de PS3, nu sunt f. scumpe) si merita, parerea mea.

  3. #143 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Din această postare am tras eu concluzia greșită. Multe persoane încă fac aceasta confuzie și speră la minuni.
    Nu, nu. Avem impresia ca acea cutiuta este mai mult sau mai putin un fel de adaptor (fara absolut nici o legatura cu puterea de procesare a consolelor) de care nu mai ai nevoie daca detii varianta Pro a PS4. In felul acesta speram sa mai scap de niste cabluri.

    In alta ordine de idei multumesc pt. raspuns darkkiss.

  4. #144 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu am avut motion sickness in RIGS de a facut jocul complet nejucabil in primele 2 zile, dar treaba cu acomodarea este una reala . Dupa cateva zile de "chin" am ajuns sa joc ore fara sa am niciun fel de problema.

    Probabil asa este si in Driveclub. Eu am incercat demoul si intradevar am avut un mic discomfort, dar din cate am inteles cursa din demo este una mai usoara si nu produce atata disconfort.

    Ideea este urmatoarea, iti poti cumpara VR, descarci demourile de pe store US (sunt mai multe decat pe UK) si vezi cum te simti si daca iti place. Eu cred ca poti returna produsul in cateva zile chiar si pe acel site mentionat de tine.

  5. #145 SP
    Junior Member darkkiss's Avatar
    In RIGS, ai si optiunea sa tintesti cu casca(tinta este acolo unde te uiti) si dat fiind dinamismul jocului .. da, senzatia este mult mai accentuata Eu asa l-am jucat - doar demo-ul - dar poti juca folosind si joystick-ul dreapta de pe controller( ca la alte shootere) pt. a te intoarce/tinti


    @apbaciu ..tu jocurile full le-ai cumparat digital de pe store uk/us? Sau comandate fizic din afara(amazon)? La noi se cam lasa asteptate(ceea ce e oarecum de inteles din moment ce VR-ul nu s-a lansat inca). Ma interesa sa-mi iau si eu VR Worlds si poate inca ceva.(nu-s decis).



    Ah, si am uitat de Headmaster ... mi s-a parut interesant demo-ul si feeling-ul cand dai cu capul in minge la centrari

  6. #146 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am cumparat digital de pe US.

  7. #147 SP
    Junior Member darkkiss's Avatar
    Am inteles, digital am luat si eu dar de pe uk Batman si cred ca o sa mai iau Keep talking and nobody explodes(mi se pare geniala ideea jocului) sau Sports Bar parca ii zicea (l-ai incercat?)

    Dar jocurile 'mai mari' preferam sa le iau fizic din motive de trade/imprumut etc , d-asta te intrebasem.

    Thanks!

  8. #148 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Keep talking intradevar e foarte bun. Sports Bar am fost tentat sa il iau dar am vazut cam multe pareri proaste despre el.

  9. #149 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Merge oare și fără VR ăsta cu bomba? Mi se pare distractiv rău

  10. #150 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Din cate stiu este si pe PC, dar ai nevoie de o imprimanta sa scoti ghidul cum sa dezamorsezi bomba.

  11. #151 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Întrebam de PS4, vad ca scrie Required la VR

  12. #152 SP
    Banned asperas's Avatar
    10 tips to stop PlayStation VR motion sickness

    De ce as lua acest produs daca voi avea asta ? A-ti avut aceasta senzatie pana acum in jocuri din cauza unui framerate scazut ori ale unor texturi care se incarca mai greu?Ei bine eu am avut parte de asa ceva in ex: Timeshift,Rage,Dead Island si ar mai fi unele insa nu stau acum sa le mai enumar! Asa ca eu unu' NU voi achizitiona PSVR nefiind tocmai pt mine aceasta tehnologie insa ceilalti sunt liberi sa procedeze dupa bunul lor plac..

  13. #153 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Difera de la un joc la altul, unele le poti juca fara probleme (cu pauze la fiecare 1-2 ore) iar la altele o sa vomiti dupa 3 secunde.
    Nu exista leac pentru asta, creierul primeste instructiuni care ii dau cu virgula si reactioneaza aferent.
    Daca devine mainstream VR-ul, probabil urmatoare generatie de gameri va dezvolta un soi de imunitate impotriva acestui motion sickness, astia old school nu avem nici o sansa.

  14. #154 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    10 tips to stop PlayStation VR motion sickness

    De ce as lua acest produs daca voi avea asta ? A-ti avut aceasta senzatie pana acum in jocuri din cauza unui framerate scazut ori ale unor texturi care se incarca mai greu?Ei bine eu am avut parte de asa ceva in ex: Timeshift,Rage,Dead Island si ar mai fi unele insa nu stau acum sa le mai enumar! Asa ca eu unu' NU voi achizitiona PSVR nefiind tocmai pt mine aceasta tehnologie insa ceilalti sunt liberi sa procedeze dupa bunul lor plac..
    Uite ca am uitat sa mentionez despre texturi/fps. Desi rezolutia este cam mica, nu am avut nicio secunda probleme cu incarcarea texturilor sau framerateul.

    Disconfortul apare din alte cauze, dar te asigur ca te poti obisnui. Daca eu am reusit, toata lumea poate .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #155 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu nu stiu de ce se cramponeaza lumea atat de treaba asta. Nu este facut pentru toata lumea. Incerci, vezi daca poti si iti place. Daca nu, treci peste, nu o sa stea lumea in loc, jocurile o sa apara si fara VR si cu VR si dupa VR.

  16. #156 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Toti pe care i-am auzit au spus ca te obisnuiesti si nu mai ai motion sickness de la un moment dat. Luati-o ca pe un lucru bun - te rezolva de raul de masina/mare
    Data viitoare cand mergi la drum lung pe serpentine in spatele unui microbuz fara aer conditionat, o sa fii blana!

  17. #157 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Catre posesorii de VR: casca e cu fir? Ce casti audio poti folosi impreuna cu ea? In sau out, sau ambele?

  18. #158 SP
    Junior Member darkkiss's Avatar
    Da,casca este conectata cu fir la unitatea VR. Pe fir ai o mini telecomanda cu butoane power on/off , volum up/down dar si cu mufa jack standard pentru casti. Poti folosi orice casti cu fir - Sony recomanda sa dezactivezi toate functiile de surround si alte optiuni de genul (daca ai casti performante cu astfel de optiuni) ... asta deoarece unitatea VR se ocupa singura de acestea.

  19. #159 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Nu te incurca firul? Banuiesc ca ai consola in preajma TV-ului, si inseamna ca firul traverseaza latimea camerei inspre tine. Daca totul merge cum trebuie miercuri intru si eu in posesia VR-ului.

  20. #160 SP
    Junior Member darkkiss's Avatar
    Da, consola sub TV, unitatea VR langa consola. Nu pot sa zic ca ma incurca ... cablul unitate VR - casca intr-adevar traverseaza camera pe latime , dar il poti pune pe sub covor pana la canapea de exemplu, il lasi asa mereu conectat la unitate. Cand vrei sa te joci VR , scoti casca si o conectezi la mufa cablului de langa canapea si gata.

    Nu stiu cat de bine am explicat, daca m-ai inteles, ideea e ca cablul casca - unitate e din '2 bucati' - probabil tocmai ca sa nu stai mereu sa intinzi/strangi cablul prin toata camera cand vrei sa te joci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 21 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation VR2 By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 269 Last Post: 27-03-2024, 19:50
  2. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Replies: 0 Last Post: 14-04-2009, 09:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts