Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: PS4 Streaming

  1. #1 SP
    Banned flavi_us's Avatar

    PS4 Streaming

    Am cateva nelamuriri legate de streaming-ul catre twitch, si oricum cred ca era bun un topic pe tema asta.

    1. Desi am internet bun, si am setat calitatea cea mai mare in PSN (best - HD), de ce se vede destul de naspa online?
    2. As dori mai multe detalii despre "arhivare": ce lungime pot avea inregistrarile arhivate, cat le pot pastra (am vazut ca se pot salva si permanent dar cate sau ce conditii se aplica), se pot arhiva direct pe consola sau pe un HDD extern conectat la consola etc.

    Momentan cam astea sunt principalele nelamuriri, dar orice informatie suplimentara e apreciata.

    Multumesc anticipat, si sper sa ajute pe cat mai multi acest topic!
    Attached Images Attached Images twitch.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    1. Calitatea imaginii depinde si de bitrate, ce este setat automat in functie de viteza ta de upload. Ai cumva consola conectata la internet prin wireless? Daca da, atunci asta este problema. Conecteaz-o prin cablu si vei avea o calitate imbunatatita a imaginii.
    2. Lungimea si numarul arhivarilor sunt nelimitate pe Twitch din cate stiu eu. Daca alegi sa pastrezi permanent acea inregistrare (acest lucru se realizeaza pe siteul Twitch pentru fiecare inregistrare in parte) ea nu va fi stearsa niciodata, decat de tine daca doresti asta. Inregistrarile nu pot fi arhivate pe consola sau HDD extern.

  3. #3 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Da, e conectata prin wireless. Merci mult!

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce inseamna "best HD"? 720p? Fa un test sa vezi ce viteza de upload ai (kbps). In functie de rezultatul acela iti faci si celelalte setari.

  5. #5 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Pai din cate stiu, 720 e maximul pe twitch. Parca nu suporta 1080...

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Si testul? Cat upload ai?

  7. #7 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Se pare ca asta era problema, dar nu din cauza wireless-ului. De la 10-13 MB download si 4-5 MB upload am ajuns la spectaculoasa viteza de 5 MB dld si 400 KB upl ISP-ul are de dat niste explicatii.

    PS am incercat si prin cablu si diferenta e foarte mica, deci e clar o problema de la ei

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Live Streaming By kaoru in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 22-03-2022, 23:59
  2. PS4 media streaming By kragod in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 12 Last Post: 17-12-2014, 23:25
  3. Replies: 6 Last Post: 20-03-2014, 09:51
  4. Replies: 0 Last Post: 12-01-2012, 10:06
  5. Wii U cu posibilitati de streaming video? By MonkY in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-07-2011, 22:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts