Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 74 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1341 SP
    Member Wagram's Avatar
    Nu, nimic.

  2. #1342 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Insights? L-am jucat cap coada solo dar parca trebuia un insight la fiecare summon.

  3. #1343 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Folosesti insight la fiecare summon, dar oricum nu e foarte util sa ai mult insight, deci nu te ingrijora.

  4. #1344 SP
    Member cosmins's Avatar
    La Gascoigne poti folosi tiny music box si e destul de vulnerabil la foc.

  5. #1345 SP
    495
    Member 495's Avatar

  6. #1346 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    Inainte sa bat primul boss eu trebuie sa caut ceva in prima harta unde ma da ? M-am uitat pe youtube ghiduri cum se joaca , unii din ei aratau altfel fata de cum e imbracat caracterul meu.
    Nu reusesc sa bat primul boss , sunt incepator in genul de jocuri bloodborne .

  7. #1347 SP
    Member clovnusor's Avatar
    nu te mai uita pe net ca strici farmecu jocului. Ia-l incet. E un costum ascuns pana la primul boss, e in partea de canalizare. Imi e greu sa-ti explic ca am jucat jocul atunci cand a iesit si am uitat locatia exacta dar parca tre' sa spargi niste cutii in zona unde sunt varcolacii aia pe de-o parte si alta a unui pod mic. Spargi cutiile si apoi cazi intr-o zona unde e un alt varcolac dupa un perete. Nu e musai sa iei costumul btw.

    daca te referi la Cleric beast, e important sa nu te calicesti. ataci de doua ori si apoi incearca sa eviti pana ramane descoperit. Parca poti sa-i dai stun si cu pistolu iar apoi in ataci cu arma pt extra damage. Din cate imi aduc aminte e vulnerabil la flacari asa ca inainte sa il abordezi, ca sa zic asa, exploreaza fiecare zona in detaliu si poate gasesti mai multe lucruri care or sa te ajute.

    Succes si nu te lasa batut.

  8. #1348 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Mie Cleric beast mi s-a parut greu doar din cauza camerei care o cam lua razna. De atunci am mai avut probleme doar cu un singur boss (cred ca am batut vreo 8 pana acum), deci jocul nu mi se pare chiar atat de greu pe cat zice internetul. Singurul meu regret este ca nu am pus mana pe el mai devreme, iar acum cu lansarea RDR 2, nu o sa apuc sa-l termin.
    Totul tine de rabdare in jocul asta, si daca il pot juca eu care stau destul de prost cu nervii, poate oricine

  9. #1349 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Mie Cleric beast mi s-a parut greu doar din cauza camerei care o cam lua razna. De atunci am mai avut probleme doar cu un singur boss (cred ca am batut vreo 8 pana acum), deci jocul nu mi se pare chiar atat de greu pe cat zice internetul. Singurul meu regret este ca nu am pus mana pe el mai devreme, iar acum cu lansarea RDR 2, nu o sa apuc sa-l termin.
    Totul tine de rabdare in jocul asta, si daca il pot juca eu care stau destul de prost cu nervii, poate oricine
    RDR2 poate sa astepte. Termina jocul asta ca merita din plin.
    Nu vreau sa ma laud dar Cleric a fost usor. L-am ars din prima.

  10. #1350 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Nu ma las batut doar ca imi intra greu in reflex ca nu exista aparare , m-am obisnuit cu nioh ca puteam sa ma apar.
    Ps.RDR2 eu voi mai avea de asteptat ca stau cam prost cu bani.

  11. #1351 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    RDR2 poate sa astepte. Termina jocul asta ca merita din plin.
    RDR2 poate sa astepte, dar nu pot eu Primul este inca in top 5 ever pentru mine si salivez dupa o continuare sau prequel de cand a rulat ecranul de credit.

  12. #1352 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Cleric beast e greu pentru ca e primul boss si nu ai experienta cu genul acesta de joc. Si la mine Bloodborne a fost primul joc de acest joc si m-am chinuit rau de tot cu Cleric. Dupa un an am reinceput jocul ca sa il platinez si l-am incins pe cleric din prima cred ca eram nivel 1 sau 2 ������ am dat o fuga pana la el. Dupa ce aduni experienta Cleric e foarte usor pana atunci rabdare.....

  13. #1353 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    RDR2 poate sa astepte, dar nu pot eu Primul este inca in top 5 ever pentru mine si salivez dupa o continuare sau prequel de cand a rulat ecranul de credit.
    Te cred. Si pt mine primul RDR a fost si va ramane un joc de referinta dar oricat hype ar exista pt o noua aparitie fie ca e vb de RDR2 sau orice altceva, eu sunt genul care pana nu termina lucrul deja inceput, nu se lasa. Stiu ca daca ma apuc de altceva, lucrul pe care-l faceam anterior va trebui sa-l iau de la capat.


  14. #1354 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Te cred. Si pt mine primul RDR a fost si va ramane un joc de referinta dar oricat hype ar exista pt o noua aparitie fie ca e vb de RDR2 sau orice altceva, eu sunt genul care pana nu termina lucrul deja inceput, nu se lasa. Stiu ca daca ma apuc de altceva, lucrul pe care-l faceam anterior va trebui sa-l iau de la capat.

    Numai ce am terminat si eu primul Dark souls remastered. Foarte bun jocul.Doar ca bataile cu bosii sunt mult mai usoare decat in Bloodborne. Ceva ,,probleme" am avut decat cu O&S si Four kings. Mai ales ca a trebuit sa joc Ng+++ pentru platina. Am depus munca nu gluma

  15. #1355 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Rog pe cineva care a jucat jocul si se pricepe sa imi spuna daca e adevarat ca sufera de frame-pacing? Ma gandesc sa il iau dar daca are problema asta devine total neinteresant pt mine. Asta si pt ca nu e tocmai genul meu, am inteles ca e foarte greu si salveaza rar. Daca are si probleme de performanta nu o sa am rabdare cu el. Multumesc!

  16. #1356 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Rog pe cineva care a jucat jocul si se pricepe sa imi spuna daca e adevarat ca sufera de frame-pacing? Ma gandesc sa il iau dar daca are problema asta devine total neinteresant pt mine. Asta si pt ca nu e tocmai genul meu, am inteles ca e foarte greu si salveaza rar. Daca are si probleme de performanta nu o sa am rabdare cu el. Multumesc!
    Da, sufera de frame pacing dar daca asta te impiedica sa termini unul dintre cele mai bune jocuri ale generatiei, nu stiu ce sa-ti zic.
    Cu toate 30fps-uri ale sale si frame-pacing, l-am terminat fara probleme.

  17. #1357 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Pe PS4 Pro nu am avut stuttering.In schimb pe modelul statandard e frecvent stuttering ul

  18. #1358 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    L-am platinat pe PS4 Fat, nu m-a deranjat framerate-ul. Si pe mine ma apuca durerea de cap de multe ori daca nu e în regula ceva la FPS.

  19. #1359 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Multumesc de raspunsuri. Chiar daca e unul din jocurile cele mai apreciate ale generatiei am vrut sa ma asigur ca o sa fie ok nu neaparat pt pretul lui (care e mic oricum) cat pt timpul limitat pe care il am. Din pacate nu mai am timp pt gaming cat as vrea, si de aia prefer sa ma documentez inainte. Nu imi place sa incep un joc si sa-l las la jumatate ca nu mai am rabdare cu el. Timpul a devenit mai pretios dacat banii . Plus ca daca place multora nu neaparat place fiecaruia. Asa a fost si RDR 1. Extra laudat dar eu nu l-am putut termina. Nu m-a atras nici povestea si jucat pe ps3 era foarte prost optimizat. Macar ma face sa nu fiu agitat cu RDR 2 arata bine grafic, cred ca o sa fie ok si gamplay si poveste, dar o sa-l iau cand va ajunge ca si Uncharted 4 la pret si daca rewievurile o sa ma convinga . Noroc ca e mare gradina gamingului si avem ce alege/juca. Pacat ca nu prea este timp

  20. #1360 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut all
    Va rog frumos aveti rabdare sa imi explicati si mie : Pe ce baza alegeti voi cum sa puneti punctele la status?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 74 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts