Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 74 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #281 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Loading-ul mare si frame drops-urile nu inteleg. Parca avea consola octa core si 8 G GDDR5. Unde se duce toata performanta asta bruta?

  2. #282 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Sincer nimeni nu intelege, sa speram ca sunt probleme doar de optimizare

  3. #283 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai mult ca sigur se rezolva cat de curand. Pacat ca nu au rezolvat-o inainte de lansare, dar nu stiu de ce va mai mirati. Asa se lanseaza toate jocurile in ultimii ani, plin de bugs&glitches pe care apoi le rezolva in proportie de 50% dupa. Dar daca scot DLC alea sigur vin la timp, de alea e mereu timp

  4. #284 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu era o intrebare strict legata de joc ci asa, in general. Totusi, aceste componente (pe hartie) nu vin in surprizele cu ou Kinder. Ori ba?

  5. #285 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Poți să ai orice hardware la dispoziție, dacă nu ești în stare să programezi este degeaba.
    Eu chiar nu înțeleg unde este dilema aici.

  6. #286 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Loading-ul mare si frame drops-urile nu inteleg. Parca avea consola octa core si 8 G GDDR5. Unde se duce toata performanta asta bruta?
    chestiile astea mai ales frame drops nu tine de consola. Nu e optimizat bine jocu momentan.

  7. #287 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Ce i asa grav, mai exact ?


  8. #288 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Macar au sesizat acest lucru. Hai cu jocuuuuuul!

    Bloodborne's Next Patch Addresses Poor Load Times

  9. #289 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Daca jocul iti place nu mai conteaza nici un loading screen si nici fps-ul, deabia astepti sa-l joci. Am jucat noi Dark Souls si la 10-15 fps-uri prin Blight town
    E pacat ca inca se mai intampla scapari de genul? da, normal. E un impediment in a ne juca acest minunat joc? pt, mine nu
    Hai Altex pls dont **** it up this time to

  10. #290 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Da care e problema cu fps-ul ? M-am uitat la digitalfoundry si era stabil la 30 , in rare cazuri scadea pana la 28 pentru o secunda.

  11. #291 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Probabil uni cauta si in rahat sa ii gaseasca ceva hiba, se pare ca e la "moda" sa cautam orice chitibus sa comentam de orice ... probabil e natura umana ...
    Am urmarit cateva gamplay-uri pe youtube si clar e un joc in care nu intri si faci hack&slash, iar pentru cine nu e obisnuit cu stilul devine repede fustrant ...

    L.E. legat de load screen si persoana care il juca se plangea ca tine ceva cam multicel,dar el nu zicea ca ar fi asta o problema cam mare, ci ca iti baga un black screen pe care scrie Bloodborne si zicea ca era mai interesant sa bage ca la alte jocuri ceva wallpaper si cu ceva informatii despre lore-ul jocului ...

  12. #292 SP
    Member Wagram's Avatar
    Mie probabil o să-mi rupă plasma logoul ăla de pe ecranul de încărcare. Mai erau unii nemulţumiţi de asta pe NeoGaf.
    Se vehicula la un moment dat că o să apară şi descrierile clasice pe ecranele de încărcare, dar că deocamdată lipsesc fiindcă s-au temut să nu apară spoilere de la cei care au primit jocul devreme şi au făcut streaming.

    Cât despre timpii de încărcare, am cronometrat pe streamuri, am ajuns şi la 40 sec.

  13. #293 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar

    Bloodborne load times are getting patched


  14. #294 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    in 40 secunde am timp sa reduc bataile inimi la normal

  15. #295 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    It's a feature , not a bug. Dupa se plange lumea ca fac atac de cord

  16. #296 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Frate dar chiar e greu jocul. Misto dar greu. Nu am mai jucat pana acum ceva de la From Software. Nici Daemon Souls nici Dark Souls. Nu am reusit sa trec de primul nivel. Nici la primul boss nu am ajuns. Adica la Cleric Beast. Sunt inca aici ca zona : http://www.ign.com/videos/2015/03/24...utes-ign-plays
    Chestia e ca daca mori de foarte multe ori, esti cam dezavantajat de faptul ca potiuni pica mai din ce in ce mai rar. Si eu cum folosesc din ele pentru ca inca nu joc cum trebuie...
    Am observat in schimb ceva acum. Inamicii pe care inainte ii omoram dintr-o singura lovitura cu R2, acum nu le mai iau decat jumate din viata. Ori lor le-a crescut viata, ori eu nu mai fac damage. Poate trebuie reparate armele si din cauza asta nu mai fac damage suficient?
    Per total e misto ca si gameplay ca se vede ca aici ai nevoie de skill nu de button mashing.

  17. #297 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Nu am jocul momentan. M a sunat curierul si mi a zis ca ajunge maine ( ce bucurie, Altex ), dar cred ca e din cauza deteriorarii armei. Incearca sa o repari.

  18. #298 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ia uite aici stoc in MG Orhideea
    imageuploadedbytapatalk1427220766.894325.jpg

  19. #299 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    da ce-i cu pretul ala, nu trebuia sa fie 239 lei?
    sau ala e doar pentru precomanda?

  20. #300 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    @dinamovistu - Arma trebuie reparata,probabil de aceea nu mai dai asa damage,murind des se deterioreaza arma

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 74 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts