Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 74 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 ... LastLast
Results 401 to 420 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #401 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Mi se pare foarte important sa inveti sa folosesti pistolul pentru stun si visceral attacks, unii inamici ar fi foarte greu de batut fara aceasta tehnica...

  2. #402 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Are cineva rabdare sa ma ajute si pe mine cu al 3-lea boss si cu un tantalau care cica are la drop o arma cu lightning? Dureaza maxim 30 minute si dau o bere!

    ---------- Post added 27-03-2015 at 11:12 ----------

    Nevermind... m-am descurcat

  3. #403 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai cum mai sa bati vreo 300 de mobsi si sa nu faci niciun pic de levelup... sa nu pice niciun item cu care sa poti sa cresti ceva, acolo... macar arma? Am jucat doar cateva ore, dar parca am jucat degeaba
    My friend, asa e fiecare joc din seria Souls la inceput: pana inveti cum sa joci, pe unde sa te duci cum naiba faci lvl-up trec cateva ore bune. Asa sunt From Software: mai nebuni.
    Noi aseara am jucat toata seara fara sa ne dam
    seama unde facem lvl-up, am pierdut cateva mii de suflete, am explorat un pic: back at the beginning : Welcome to Bloodborne!

    Pot spune doar ca prezentarea jocului e superba. Sper sa fie un joc imens.

  4. #404 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Imi recomandati sa omor Cleric Beast prima data si apoi sa merg in sewers sau invers? Ma gandeam ca in sewers daca gasesc insight-ul ala imi fac putin level inainte sa ajung la Cleric Beast. Am reinceput aseara jocul cu alt background (military veteran), mi-am luat saw cleaver si blunderbuss, nu am murit niciodata si am deblocat primul shortcut. Mi-am luat yahrnam hunter set de la shop si mi-am facut cate un upgrade la ambele arme. Pot sa fac fata la primul boss fara sa merg in sewers dupa primul insight nu? Ce credeti? Imi place la nebunie jocul asta.

  5. #405 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am si eu o intrebare. Nu stiu unde s-o trimit pe tipa aia care cauta refugiu, la cathedral ward sau la Iosefka? Ce-mi da acolo si ce-mi da dincolo?

  6. #406 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by CataPuscas View Post
    Imi recomandati sa omor Cleric Beast prima data si apoi sa merg in sewers sau invers? Ma gandeam ca in sewers daca gasesc insight-ul ala imi fac putin level inainte sa ajung la Cleric Beast. Am reinceput aseara jocul cu alt background (military veteran), mi-am luat saw cleaver si blunderbuss, nu am murit niciodata si am deblocat primul shortcut. Mi-am luat yahrnam hunter set de la shop si mi-am facut cate un upgrade la ambele arme. Pot sa fac fata la primul boss fara sa merg in sewers dupa primul insight nu? Ce credeti? Imi place la nebunie jocul asta.

    Poti sa mergi linistit in sewers, nu e greu, doar sa fii foarte atent. Apare la un moment dat un porc-sobolan-mistret imens, ala e mai periculos, dar are putin HP, deci il omori relativ usor. Eu am ajuns la al doilea boss din greseala, fara sa il vizitez pe primul. Mi-a dat-o ala cand mai avea 2 mm de viata, am inceput sa rad ca berbecu singur.

  7. #407 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Am si eu o intrebare. Nu stiu unde s-o trimit pe tipa aia care cauta refugiu, la cathedral ward sau la Iosefka? Ce-mi da acolo si ce-mi da dincolo?
    Eu am trimis la catedrala 2 persoane pana acum, din care numai una a ajuns acolo, cealalta s-a pierdut pe drum si nu stiu unde e, tare mie sa nu fi patit ceva. Pt baba aia ce a ajuns la biserica mi-a dat creepy guy ala un gest nou pt personajul meu "Prey", se pune in genunchi si se roaga.

  8. #408 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pfff, Iosefka it is then.

  9. #409 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Pana intr o anumita zona jocul mi s a parut destul de usor si eram putin dezamagit, dar am fost adus cu picioarele pe pamant. Nu de inamici, ci de mediul inconjurator care e absolut brutal. Ohohohohoho.


  10. #410 SP
    Member geo971986's Avatar
    layer 3 primul dungeon...stie careva care e rostu dungeon-urilor, ca pt blood echoes nu pare a fi.

  11. #411 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Din cate am inteles fiecare dungeon e unic si din cate am citit exista si rewards. Ce rewards? Nici cea mai mica idee. Daca le faci pe toate, poti face un ritual sau ceva. Am intrebat in urma cu cateva pagini ce sunt, dar se pare ca nimeni nu stie.

    http://bloodborne.wiki.fextralife.com/Chalice+Dungeon

  12. #412 SP
    Member geo971986's Avatar
    ritualul din cate am observat deschide dungeon-ul propriu-zis, insa ma dezamageste pana acum la capitolul rewards. Nu pare sa se merite efortu..cel putin pana unde am ajuns eu

  13. #413 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Monex View Post
    Am facut cea mai mare prostie.

    Man, vezi ca ala inca e acolo si poti sa iei rune-ul daca il omori. Did it myself just now.

  14. #414 SP
    Junior Member Monex's Avatar

  15. #415 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Monex View Post

  16. #416 SP
    Admin MonkY's Avatar
    "Recomand" ca inainte sa intrati in Bloodborne, sa faceti o sesiune de Dynasty Warriors 8 (Empires or Extremme). Va garantez ca al vostru creier va avea cateva momente bune de blackout. E cu adevarat "mindf*ck" trecerea... de la un joc unde omori 200 de inamici din 2 combo-uri si nu ti se atinge un fir de par, la un joc unde ai sanse sa mori dintr-o lovitura. La unul trebuie sa fii pe turbo si sa distrugi butoanele, la celalalt trebuie sa-ti calculezi fiecare secunda din lupta.

  17. #417 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Am atins soft cap-ul la Vitality (30) si str (25). Sa ma duc pe endurance acum?

    Amuzant e faptul ca in Dark Souls mi se parea inutil sa bagi puncte in vitality avand in vedere ca la cea mai mica greseala iti dadea 1 shot, dar aici e atlceva.

  18. #418 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Endurance 40 e foarte important. Vezi cum te descurci și mai balansează cu str și vit după necesitate.

  19. #419 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Sunt level 54 si am 21 in endurance. Trebuia sa bag de la inceput si sa las vitality mai pe urma. Imi va fi destul de greu acum. Eh.




    Si a facut careva arcane build? Descoperind iteme noi, pare a fi foarte foarte puternic. De as fi stiut.

    Ca un ultim edit pe ziua de azi, in caz ca aveti nevoie de ajutor va ajut cu cea mai mare placere. Doar nu ma chemati la Vicar Amelia. O urasc.

  20. #420 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Apropos de chemat la Vicar Amelia. Am observat ca de cand am intrat in districtul ei clopotelul e greyed out si nu-l pot folosi. A mai patit careva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 74 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts