Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 74 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #61 SP
    Member flames95's Avatar
    Noul trailer venit de la TGS ,imaginile si atmosfera vorbesc de la sine nu,jocul mai are nevoie de o alta prezentare :

  2. #62 SP
    Member Wagram's Avatar
    Băi nene...

  3. #63 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Ce se mai poate adăuga?

  4. #64 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    U.S. Collector edition si data de lansare, care se pare va fi aceasi si pentru EU : 6 februarie 2015.


    Today, we’re happy to announce that fans will be able to experience Bloodborne’s unique blend of gothic horror, terrifying enemy designs, fast-paced offensive combat (complete with brutal transforming weapons), RPG character customization and progression, and unique online features on Friday, February 6th, 2015, exclusively on PS4.
    We’re also happy to reveal the Collector’s Edition for Bloodborne, also available on February 6th, 2015, which will include a special Steelbook collector’s case, an exclusive premium art book featuring stunning concept art from the game, as well as the complete soundtrack featuring all of the haunting music from the game’s score. The Collector’s Edition will be available for $79.99 at participating retailers, and will only be available in limited quantities, so pre-order before it’s too late.
    Attached Images Attached Images 15086309287_c968c6366f_o.jpg

  5. #65 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Parca e Limited Edt., puteau sa arunce si ei o figurina în pachet si sa puna un pret mai mare

  6. #66 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    rip wallet in februarie bloodbourne, the witcher 3 nice month

  7. #67 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Veste extraordinara, are un pret decent, steelbook, concept art si soundtrack. Daca includeau statuie in miniatura sau ceva nici nu ma gandeam la achizitie dar asa merita (din punct de vedere subiectiv).

  8. #68 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Arata parca prea bine, sper sa ramana asa si sa nu primeasca un tratament de "slabire".

  9. #69 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu nu cred ca o sa sufere grafic, mai repede mi-e de cum o sa il simti ca si gameplay atunci cand il joci

    cert e ca o sa fie o luna buna februarie , asta + witcher 3

  10. #70 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Degeaba, tot mai bine arata BF4

  11. #71 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    se stie, marca inregistrata !

  12. #72 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by flames95 View Post
    Noul trailer venit de la TGS ,imaginile si atmosfera vorbesc de la sine nu,jocul mai are nevoie de o alta prezentare :
    Am si eu o intrebare: jocul asta e in 16 culori? Plus foc si sange?

  13. #73 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Este un joc atmosferic dar sumbru si culorile parca reflecta starea ta de spirit de disperare, pierderea sperantei. Cel putin asa a fost in primele jocuri Souls. Nu au ce cauta culorile tipatoare si deschise din Sunset Overdrive sau alte jocuri arcade si happy aici, pur si simplu ar intra in conflict cu atmosfera jocului.

  14. #74 SP
    Member flames95's Avatar
    Ei au precizat ca jocul lor va fi chiar un soi de film si layer-ele aplicate reduc luminile si culorile facandu-l sa para un film vechi ca mai tarziu in urma criticilor aduse mediului restrans acestia au precizat ca in joc vor fi prezente si medii mai deschise si mai colorate.......

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aceeasi chestie ca si in cazul lui The Order 1886, si daca intreb unde sunt culorile, primesc invariabil acelasi raspuns de genul "asa e atmosfera" sau "e calitatea proasta pe youtube". La naiba, trebuiau sa le faca alb-negru, macar stiam o treaba. Altfel mi se pare ca arata extrem de sterse. Sunt atatea jocuri sumbre care stiu sa foloseasca bine culorile. Nu zic sa fie exagerat (ca in exemplul dat de tine cu Sunset Overdrive), dar ar fi mers ceva in plus, macar pentru contrast.

    Exemplu: e o scena acolo in trailerul de la TGS in care apar vreo 5-6 mobs si ataca personajul principal. Desi sunt diferiti, toti zici ca sunt facuti folosind aceleasi 16 culori, fara pic de diferentiere intre ei. Nu-ti dai seama care-i mai tare... nu-i sclipeste niciunuia ochii... n-ai niciun clue de genul "uite aici trebuie sa-l lovesti ca sa dai critical" (gen God of War, DmC). In fine, poate vreau eu prea mult... dar nah, nu toti game designerii au simturi artistice.

    Nu stiu de ce, dar vad ca acest trend apare la mai multe jocuri "next-gen"... si am un feeling ca se folosesc de "trucuri" de genul acesta pentru a ascunde faptul ca nu se poate mai mult. Sau nu se vrea...

    ---------- Post added 19-09-2014 at 12:42 ----------

    Quote Originally Posted by flames95 View Post
    Ei au precizat ca jocul lor va fi chiar un soi de film si layer-ele aplicate reduc luminile si culorile facandu-l sa para un film vechi ca mai tarziu in urma criticilor aduse mediului restrans acestia au precizat ca in joc vor fi prezente si medii mai deschise si mai colorate.......
    Puteau sa puna o optiune in Settings gen "Dark Noir" si aplicau filtru sa arate ca un film, reduceau lumini, etc...

    Sa speram ca ai dreptate pentru partea a doua, cu medii mai deschise si mai colorate. Repet, nu vreau nici eu inamici roz cu stelute verzi... dar fa-i omului macar o mantie albastra, o palarie rosie ceva... sa ii pot distinge mai usor, sa-mi ramana in minte imaginea lui cu ochii verzi bulbucati. Altfel e prea sters. Parerea mea!

  16. #76 SP
    Member flames95's Avatar
    @Monky poate ai dreptate dar oricum pentru acest studiou trecerea de la psp/vita este deja un pas enorm in fata sa faci un joc de ps4 este dificil plus daca nu ar avea ajutorul celor de la Santa Monica tehnic nu ar fi realizat prea multe,per total sunt multumit de ce am vazut dar poate avem prea multe cerinte de la ei si nu le pot indeplinii
    PS : Poate va sparge gheata Guerilla Games cu noul lor titlu Horizon .....

  17. #77 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    In cazul jocului The Order 1886 incep sa cred ca ai dreptate. Acolo nu se justifica ceata abundenta (si in cladiri) si culorile sterse, costumele prezentate la primul E3 deja au fost modificate cu unele mult mai sterse si mai unicolore. In jocurile Souls moburile aratau la fel, daca aveau palarie rosie sau fular galben tot la fel aratau. Nu stiu, cu siguranta e o parere subiectiva dar jocurile Souls imi plac asa cum sunt, de fapt prezentarea lor te atrage in acea atmosfera sumbra, cum am zis in postul anterior.

  18. #78 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bloodborne Gameplay on PS4 from TGS 2014:

  19. #79 SP
    Member Wagram's Avatar
    Mie mi se pare că arată foarte bine. Din ce-am văzut, acţiunea are loc preponderent noaptea, când aş zice că mare parte din spectrul coloristic nu e tocmai vizibilă. Tocmai de asta mi s-ar părea ca nuca în perete culori mai vii sau mai multe. Dar am văzut şi imagini pe timp de zi, ceva peisaj tomnatic, iar alea nu sunt nici pe departe "terne".

    În jocurile Souls n-a strălucit niciodată vreo porţiune pentru critical, ai doar un cerc alb care-ţi indică mobul selectat. În Bloodbourne e un glob alb incandescent, se vede în mai toate clipurile.

  20. #80 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    si daca intreb unde sunt culorile
    in Infamous SS , cel mai fain colorat joc de pe next gen

    ---------- Post added 19-09-2014 at 19:02 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Bloodborne Gameplay on PS4 from TGS 2014:
    deci poti sa fugi pe toata harta fara prea mari probleme , misto

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 74 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts