Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 74 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #901 SP
    Junior Member XRaze's Avatar
    Am ajuns si eu pe la Mergo's Wet Nurse, epic jocul pana acum, first run.Vreau sa fac toti bossii optionali ramasi, mai am pe Amygdala si Logarius.Nu vreau sa ratez secret ending, am citit ceva pe net dar nu am inteles mare lucru, trebuie sa ma documentez mai bine.Se merita sa cumpar DLC de acum sau dupa ce termin cu dungeons si toate cele?

  2. #902 SP
    Member mircoid's Avatar
    Iti poti lua dlcul si acum. Fa backup la salvare inainte sa intri la Gherman si citeste despre sfarsiturile optionale.

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  3. #903 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Poti sa il iei oricand fiindca va merita. Ca idee insa, daca accesezi finalurile si treci in ng+, va trebui sa joci din nou si sa o bati din nou pe vicar amelia ptr a putea accesa dlc-ul

  4. #904 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    superb jocul insa frustrant uneori... am ajuns la ultimul boss de la chalice lvl 4 si nu pot sa treci am murit de 30 de ori era sa sparg joystick-ul aseara. deci ultima faza cand isi rupe mainile....nu reusesc sa o fac, face ce face si reuseste sa ma loveasca . vroiam intai sa ii fac platina si apoi sa iau dlc. dar cred ca ma apuc de dlc inainte... sa termin ultimele 2 chalice-uri

  5. #905 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Vezi ca aia din dlc, cel putin 2 dintre ei sunt mai rai decat amygdala
    Chiar si decat aia din defiled chalice.

  6. #906 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    errrm, mi-am cumparat DLC-ul dar nu a downloadat nimic. E normal? E inclus in ceva update al jocului si doar l-a deblocat?

  7. #907 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Dap. E inclus in 1.07 patch. Ca sa il acceseI trebuie sa fi trecut de vicar amelia in mai game

  8. #908 SP
    Member cosmins's Avatar
    Te intalnesti cu Amygdala si in Chalice? Eu am batut-o la sfarsit in Nightmare Frontier nu mi s-a parut un boss chiar asa de greu, am reusit din a 3-a sau a 4-a incercare e enarvanta cand incepe sa sara si pana iti dai seama unde sa lovesti. In schimb Rom mi-a facut un milion de draci si plimbatul prin Yahar'gul Unseen Village la fel.
    Vreau sa termin jocul apoi cumpar DLC-ul si vreau sa joc ca Noble Scion cu Cane-ul si Buil-ul sa il fac pe Arcane nu stiu daca am sa reusesc sa termin jocul asa dar voi incerca.
    Si o chestie care am observat-o, acum poate mi se pare mie. La mai majoritatea monstrilor daca faci roll spre ei in momentul cand lovesc ai mai multe sanse sa scapi neatins decat daca faci roll in spate sau in lateral.

  9. #909 SP
    Member Mousey's Avatar
    yup. e groasă treaba, mai ales ca în defiled chalice îți înjumătățește hp-ul și poți să-ți iei 1shot extrem de ușor. DAR e o metodă relativ ușoară s-o bați dacă îi bait-uiești un anume atac

    also, f*ck Yahar'gul și babele cu clopoțel!

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  10. #910 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    La rom e mai usor acum pentru ca poti face summon pentru 2 npc simultan. In plus cea mai buna strategie e sa omori aia micii, pentru ca dupa aia poti ocupa mai usor de ala mare. In schimb orice bossin defiled e mai greu din cauza hp-ului. Totusi Amygdala poate fi dovedita cu putina rabdare.

    La foarte multi chiar trebuie sa faci roll spre ei, mai ales la jump attacks.

  11. #911 SP
    Member cosmins's Avatar
    L-am dovedit pe Rom fara ajutor, bine aveam lvl 75 sau 80 si am folosit bolt paper, cel mai mult ma enervam cand mai avea cam un sfert din viata si incepea sa "traga" in mine.

  12. #912 SP
    Member enemigo's Avatar
    Hmm, Rom mi-a fost foarte usor de doborat. 2nd try, fara NPC summon. I-am ignorat total pe aia mici, fugeam intr-una, ii dadeam 1-2 bucati, iar incepeam sa fug si tot asa. Plus roll din cand in cand. Strength/Skill build, Ludwig, level cam 85 cred ca aveam. In maxim 5-10 minute a fost down. Si da, bolt paper buff applied.

  13. #913 SP
    Member cosmins's Avatar
    Rom ca Rom , dar Yahar'gul ma scoate din minti , presimt ca pana termin jocul ori Tv-ul ori maneta vor avea de suferit

  14. #914 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by enemigo View Post
    Hmm, Rom mi-a fost foarte usor de doborat. 2nd try, fara NPC summon. I-am ignorat total pe aia mici, fugeam intr-una, ii dadeam 1-2 bucati, iar incepeam sa fug si tot asa. Plus roll din cand in cand. Strength/Skill build, Ludwig, level cam 85 cred ca aveam. In maxim 5-10 minute a fost down. Si da, bolt paper buff applied.
    Initial si la mine. Dar acum sunt la Ng+++ si sunt vreo 300 la level. Mare greseala din partea mea! Sa investesc atat de mult in lvl up. Adversarii sunt brutali de tari. Recomand un level up pana pe la 80 sau cel mult 120

  15. #915 SP
    Member cosmins's Avatar
    Pai eu sunt la lvl 90 si sunt cu strenght pe la 30, cu vitality la 28, skill la 35, daca vreau sa cresc la stats cresc si nivelul caracterului.

  16. #916 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Evident. Dar pe masura ce cresti tu, dupa anumite praguri, cres si ei. Mai ales daca vei trece in ng+

  17. #917 SP
    Junior Member Chewie's Avatar
    A primit cineva GOTY de la Altex? stiu ca a fost lansat in perioada de sarbatori si nu ma asteptam sa vina azi, dar nici macar o confirmare nimic de obicei se oboseau macar sa mai schimbe statusul la comanda.

  18. #918 SP
    Member mircoid's Avatar
    Eu am GOTY din magazin.

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  19. #919 SP
    Member cosmins's Avatar
    Azi am instalat un patch care avea cam 9GB, 1.08 dar nu am vazut nimic schimbat la joc.

  20. #920 SP
    Member enemigo's Avatar
    Acum l-am terminat si eu, all the bosses slaughtered!
    .. de fapt in afara de cei din chaliceuri. Fantastic jocul! N-am avut deloc contact cu Dark Souls si initial nici Bloodborne nu m-a prea atras. Plus ca am fost socat la inceput de cat de punishing si "anti player" e. Dar ma bucur ca am continuat! De departe one of the best games out there!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 74 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts