Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 74 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1001 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Nu exista "da incontinuu". Miscarile fie ele evade, roll sau hits consuma stamina. Indiferent cat de multa ai se consuma daca nu faci mici pauze. Pot folosi rune care sa ii creasca viteza de regenerare sau gemstones care sa scada consumul de stamina pe anumite arme dar tot se va consuma

  2. #1002 SP
    Member cosmins's Avatar
    Nu am zis ca nu se consuma stamina. Ci cu mai multa stamina poti face mai multe miscari si pauzele pentru a se incarca sunt mai rare, deci probabilitatea de a fi lovit e mai mica. Asta a fost rationamentul meu, poate nu m-am exprimat corect.

  3. #1003 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    E corect.

  4. #1004 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ai dreptate aici, dar combat-ul nu e un button masher, nu prea poti sa ataci incontinuu. Mie mi se pare mai important sa ai multa stamina pe un build bazat pe Str care foloseste arme precum Kirkhammer, Ludwig's Balde care consuma multa stamina pe swing. Oricum ce am zis eu cred se aplica mai mult daca vrei sa faci PvP, unde conteaza BL pentru a gasi jucatori usor, dar daca te axezi doar pe main game in final nu o sa conteze.

  5. #1005 SP
    Member cosmins's Avatar
    Asa este, dar uite eu folosesc acum Blade of Mercy daca apas concomitent R1+R2+R1+R2 caracterul face mai multe combo-uri si mai majoritatea monstrilor nici nu apuca sa loveasca.

  6. #1006 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu îmi pun pe absolut orice build 40 endurance. Nu strică niciodată să ai mai multe lovituri sau posibilități de a da roll/Dodge.

  7. #1007 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E un moment in care nu mai are rost sa crești în nivel? Devin inamicii mai dificili in functie de nivel cumva?

  8. #1008 SP
    Member cosmins's Avatar
    A răspuns raducucosmin la întrebarea asta cu câteva pagini in urma si recomanda un maxim lvl 120. Da, inamicii devin mai tari.

    ---------- Post added 26-12-2015 at 10:30 ----------

    Si o intrebare. care este diferenta dintre Normal, Uncanny si Lost la o arma? Diferenta este ca au inprints diferite?

  9. #1009 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Exact

  10. #1010 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, doar tipul de rună, în rest sunt la fel.

    Ideea de level 120 se aplica mai mult în Demon's și Dark Souls fiind lvl la care se oprea lumea pt pvp, 120 îți oferea destule stats pt a avea build-uri destul de variate.

    Inamici nu se scalează deloc cu lvl. Se scalează doar cu fiecare NG+ și la un anumit nr. de Insight.

  11. #1011 SP
    Member cosmins's Avatar
    Nu devin mai tari odata cu lvl tau? Si la un insight mai mare am observat ca au atacuri diferite.

  12. #1012 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu, s-au făcut o groază de teste, nu există level scaling, poți să încerci și tu. La Insight nu e chiar scaling. De la 15+ Insight unii inamici capătă niște mișcări în plus.

    Oricum, nici să bagi blană stats nu te ajută. Mai ales ca după 50 pct într-un stat beneficiile sunt atât de minore încât nu merită farm-ul. Excepție face endurance csre are hard cap la 40, după acest număr stamina nu mai crește deloc și primești doar rez.

    Part03: cathedral ward si yahargul

  13. #1013 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ma poate ajuta cineva sau niste sfaturi cum sa ma ocup de aia doi din Fishing Hamlet ca sa obtin Rakuyo? Am reusit sa omor unul o data, dar am murit dintr-o prostie la al 3-lea. Am incercat Poison Knives degeaba, au multa viata. Stiu ca e foarte usor cu Shaman Blades, dar inca nu am ajuns pana acolo sa le obtin.

  14. #1014 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu l-am atacat pe cel care patrulează în spate rpd până să vină al doilea, apoi m-am apucat de cel agățat. Dacă te bați cu 2 cred că e viol, au dmg și mișcări bune.

  15. #1015 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Tot timpul apare al doilea, imposibil sa nu apara. In momentul in care cel care patruleaza in jurul stalpului ajunge la 50% viata, cade ala din tavan si ataca ambii deodata.

    In cazul in care nu ai shaman, incearca in felul urmator:

    - cobori in fantana, il ataci pe cel de jos pana ajunge la 50% HP
    - in momentul in care vine al doilea, fugi repede la scara si iesi din fantana
    - pentru urmatoarea faza trebuie sa ai deblocat shortcutul spre bossul final. De sus poti ataca ambii pesti sau ce mama dracului sunt cu long range weapon, recomand Simon. Vorbesc de locul unde patruleaza cele 2 winter lanterns.
    SuccesURI!

  16. #1016 SP
    Member Mishy's Avatar
    ^Mersi de sfat, dar intr-un sfarsit am reusit. Am echipat amandoua runele care maresc damage-ul la Visceral attacks si Bone Marrow Ash. Pe primul din 2 visceral attacks il lasam cu putina viata, iar apoi aplicam Bone Marrow Ash si din 3 focuri a murit, iar dupa ce am ramas doar cu al doilea a fost usor.

  17. #1017 SP
    Member cosmins's Avatar
    Cel mai simplu mi se pare cu Shaman Bone Blade, dar nu tot timpul iti iese cum iti faci planul .

    Cum sa nu te apuce cateodta toti dracii cu jocul asta.
    Attached Images Attached Images bloodborne-_20151227180108.jpg

  18. #1018 SP
    Member esop's Avatar
    Aseara, dupa 2 ore de chin si de ce sa nu recunosc multi nervi , am reusit sa-l bat pe Father G.
    Ma uit la ce posteaza colegii aici pe thread, pe unde au ajuns si nu pot sa nu ma intreb, daca o sa reusesc vreodata sa termin acest joc... and keep my sanity..

  19. #1019 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Încet încet se face. Am pus mai sus niște videos dacă ai nevoie de ajutor și poți găsi ghiduri mult mai bune și mai profi pe YouTube.
    Dar întai recomand să încerci singur, mult mai satisfăcătoar.

  20. #1020 SP
    Member cosmins's Avatar
    Orphan of Kos este un mot**r fuc**r. Dupa ce plimbatul prin Fising Hamlet nu e chiar floare la ureche la sfarsit dai si de Orphan care te executa din orice pozitie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 74 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts