Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 74 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1201 SP
    Member Mishy's Avatar
    Se pare ca mi-am facut sperante cam mari pentru Bloodborne 2. From Software a anunat un IP nou numit Phantom Wail care va aparea la E3.

  2. #1202 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Se pare ca mi-am facut sperante cam mari pentru Bloodborne 2. From Software a anunat un IP nou numit Phantom Wail care va aparea la E3.
    Este un zvon aparut pe Reddit. Nu a anuntat nimeni nimic.

  3. #1203 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Dar ce avem noi aici?
    Attached Images Attached Images 18985193_1863875193938865_1723852733_n.jpg

  4. #1204 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Kart? Wtf? Bănuiesc ca e fake, nu?

  5. #1205 SP
    495
    Member 495's Avatar


    atingi parapetul... YOU DIED! tre' sa faci toata cursa de la capat!

  6. #1206 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu ajutorul lui DeathWings am pus si eu mana pe jocu asta, desi nu e genul meu iar cealalta incercare a unui joc de genu (Dark Souls 2, cred, pe X360) m-a facut sa renunt la el dupa doar 10-15 minute.

    Initial voiam sa incerc un trial/demo, dar cum nu mai sunt la moda, l-am luat cu imprumut.

    Si bine am facut.

    Nu ma omor dupa univers sau perioada, sau chiar dupa genul asta de jocuri, dar pot spune ca-mi place la nebunie combat-ul si jocul overall e foarte tare frate. Cred ca am vreo 8h deja in el, n-am umblat la dificultate dar nu mi se pare greu, doar challenging.

    In mare, am trecut de primele 2 boss fights fara prea mari probleme

    Am mai cautat pe net tips and tricks, dar momentan inca e fun si paca nu vreau sa-mi stric experienta doar ca sa merg sa iau nu stiu ce arma mai buna, sau armuri, samd. Prefer sa-l joc liniar, asa cum ma duce el si sa ma bucur de el.

    Momentan am gasit o arma si un pistol (deci 2 arme ) mai bune, dar inca nu le pot pune, din lipsa de nu stiu ce nivel. Inca nu m-am prins.

    La fel, vad ca vorbiti de 100-150-200k de blood souls, dar eu cu greu ajung sa am 5-7-10k si ca sa nu le pierd, ma duc repede sa-mi cresc personajul in nivel.

    Inca nu m-am prins de ce fac toate lucrurile pe care le am si nici cum sa fac sa folosesc pistolul in lupte, ca inafara de cainii aia (sau ce sunt) nu prea pot face asta, ca e damage prea mic.

    Daca aveti ceva tips and tricks constructive, sunt bine venite. Sper sa am rabdarea si timpul necesar sa-l termin.

  7. #1207 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nici nu ai ce sa umbli la dificultate. Sau au adaugat asta prin ceva update?

    Încearcă sa găsești scurtăturile din fiecare zona. Sunt numa bune cand ai de repetat drumul de la lampa la boss de vreo 10-20 de ori.

    Nu este obligatoriu sa bați fiecare boss din joc (sunt cateva zone opționale) pentru a-l termina, dar e păcat sa pierzi momentele alea de satisfacție de dupa fiecare boss battle.

  8. #1208 SP
    495
    Member 495's Avatar
    1. E o singura dificultate. "Git gud".
    2. In 8 ore cred ca ai batut deja minim 2 bosi, poate 3. La fel e pana la sfarsit, doar ca se schimba zona si cum arata.
    3. O sa ajungi si tu sa farmezi echoes si vei avea milioane odata, dar mai ai pana acolo. Nivelul se plafoneaza la un moment dat si poti sa ai 99 la toate stats, tot iti poti lua one shot de la inamici.
    4. Pistolul e pt parrying. Poate ai vazit pe net cand da un inamic si la momentul potrivit tragi in el si cade in genunchi si ai o secunda sau doua sa ii dai massive damage.

    5. Tips and tricks? Fa aceeasi chestie pana iti iese si bucura-te de fiecare victorie in parte, sunt limitate din pacate.

  9. #1209 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca ai probleme dai un msg

  10. #1210 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum poti sa scapi cand te prinde un inamic/boss in grip/brate ? Am apasat mereu pe toate butoanele dar nu ma lasa pana nu ma omoara.

    Si am vazut ca exista anumite momente, dupa ce-i dai stun unui inamic, cand poti sa faci un fel de finishing move, inclusiv la boss, chiar daca nu-l omoara, dar cum se face ? Am apasat pe R1 imediat, dar nu face nimic altceva decat sa-l loveasca normal.

  11. #1211 SP
    Member Mishy's Avatar
    Spammezi la greu L2+R2 si o sa scapi mai repede din grab. Ca sa faci visceral attack trebuie sa fi chiar in fata inamicului/boss si apesi R1. Mai exerseaza cu inamici din prima zona pana iti iese.

  12. #1212 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce s-a intamplat cu jocu asta. A mers super bine pana am ajuns si am omorat Blood Starved Beast-u. Dupa aia, nu stiam pe unde sa merg, asa ca am tot cautat pe net si am vazut ca trebuie sa ajungi inapoi la baba aia care statea intinsa pe jos. Am reusit sa ajung, am mers la nou deschisa usa, am mers pe acolo, am ajuns la un punct in care m-au omorat 2 creaturi dubioase (alea de zici ca's moartea si au un sac in spate), am ajuns in puscarie si de acolo n-am mai reusit sa ies, pentru ca toti sunt mult mai buni decat mine si ma omoara din 1-2 lovituri iar eu nu mai am deloc potiuni de viata.

    Pana la urma m-am dus inapoi in Hunter's Dream si acum efectiv nu mai gasesc drumu inapoi spre baba aia ca sa continui pe usa deschisa si ma invart ca idiotu de 30 min pe culoare. Parca era vorba sa te enerveze faptul ca este prea greu si sa fie challenging, nu sa te enerveze faptul ca nu gasesti drumul inainte. Usor-usor, cred ca o sa renunt la joc, oricat mi-a placut pana acum.

  13. #1213 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Man vb cumva de catedrala aia mica?

    Nu ai aprins o lampa acolo? Zona se numeste cathedral ward. Tu aprinzi lampile dupa ce bati un boss sau altul, si in zonele noi?

    PS: puscaria aia e o zona mult mai grea in care vei mai ajunge mai tarziu in joc.

  14. #1214 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Normal ca aprind toate lampile pe care le gasesc. Dar asta nu inseamna ca daca merg in Hunter's Dream, dupa aia ma pot duce la ultima lampa aprinsa.

    Am reusit sa gasesc baba aia, era o locatie mai sus cand cautam locatia in Hunter's Dream, dar efectiv nu pot inainta. Ca sa merg inainte, trebuie sa cad undeva pe niste scanduri, de la inaltime, pana ajung jos, dar la fiecare cazatura imi ia viata si pana jos mor.

    Iar ca sa continui si sa fac rost de mai multe blood souls, trebuie sa merg inainte unde dau doar de d-aia care ma omoara din 1-2 lovituri...

  15. #1215 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Nu man, nu trebuie neaparat sa o iei pe acolo. Cu 10000 blood echoes poti deschide o poarta catre zona urmatoare, dar daca vrei sa cobori prin acel turn trebuie sa faci drop-uri succesive pana jos. Important este punctul primei caderi. Sunt sumedenie de instructiuni online atat scrise cat si video ptr punctul ala.

    Daca vrei sa farmezi blood echoes nu trebuie sa mergi inainte, poti farma linistit zonele precedente


  16. #1216 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E ok, stiam exact pe unde sa o iau, dar neavand viata, pana jos ori muream complet, ori ramaneam cu fff putin si muream la primul inamic.
    Si urasc din tot sufletul backtracking-u asta pe care tot trebe sa-l fac.

    Am reusit pana la urma sa merg undeva sa omor niste inamici, ca sa pot sa cumpar potiuni, dar detest farming-ul. Vreau pur si simplu sa ma bucur de joc fara mizeriile astea. Ma enerveaza ca nu pot.

  17. #1217 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Din pacate n-ai inteles esenta jocului, nu cred ca e pentru tine.

  18. #1218 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ahhh ok, pai clar you need blood vials. Always. Oricum, ca un om care in BB a experimentat primul joc de genul asta... I hear you, dawg!

    Dar sa stii ca jocurile astea inseamna in oarece masura backtrack and playing the same area over and over.

    Oh, si apropos, o solutie pentru anumite activitati este si co-op-ul

  19. #1219 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu prea este co-op-ul o solutie. Am incercat la un boss si a fost muuuult mai greu de batut.

    Si da, stiu ca jocurile astea inseamna intr-o oarecare masura backtrack, dar aici mai multi timp pierzi cu asta.

    Ia zi tu domnu' Rasko, care este esenta jocului ? Farming si backtracking ? Credeam ca este povestea, universul si sistemul de combat (care este absolut genial facut si singurul lucru care inca ma tine in joc).

    Si atunci ce rost are toata harta aia enorma ? Nu mai bine faceau o incapere in care sa vina aia over and over ? Era acelasi lucru.

    Initial a fost chiar fun. Nici nu ma oboseam sa trec pe langa aia ca sa ajung iar in punctul X. Ii omoram din nou si din nou. Chiar era fun si nu ma deranja. Ma interesa mai mult felul in care ma bateam cu ei. Dar acum, sa ajung intr-un punct in care ma prinde vreo baba de cap si ma tine acolo pana ma omoara, sau dau peste un d-ala de-i iese chestia aia alba din cap si face acelasi lucru. Doar ca sa mor si sa ma intorc in acelasi loc sa patesc la fel, ca se pare ca daca-i dau 1-2-3-4, ii scade doar 25% din viata.

  20. #1220 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pai ideea cu farmingul este sa iti upgradezi personajul si armele. Dupa care se echilibreaza treaba. Cand zic de co-op eu zic de co-op cu prieteni, nu cu npc's. Chiar daca un boss va avea mai mult hp, it's fun, si cu un partener bun e mai usor. In plus co-op-ul prin lume faciliteaza adunatul de items si echoes

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 74 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts